araçta çözülemeyen silkeleme sorunu ??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

araçta çözülemeyen silkeleme sorunu ??

İleti alwaysloser » 13 Kas 2012, 20:23

buji kabloları ters takılmış olabilirmi en kötü başka bi buji kaplosu da deneyin

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ramazanünlü » 14 Kas 2012, 08:44

fatih usta yazdı:arkadaşlar 2 haftadır benim favoda 2. vites 1500 2000 devir arası hızlanırken hafif bir silkeleme var ileri geri hafif hafif.
bu yokuş aşağı 2. vites kompresörde inerken de yapıyor bizim ustanın arabasından buji kablosu buji tevzi makarası dist. kapağı bobin çamurluk beyni hepsini denedim sonuç aynı dedimki distribütörden dir onuda taktım yine yok bugun avans ayarı yaptım yine aynı . skodacı ustaya sordum buji kablosu tevzi makarası gibi bunlardan yapar diyor başına gelen varmı acaba

baskı balatan bitiyor gibime geliyor benimde başımdan gecti bu pek önemsemedim şimdi baskı balata gitti bende şöyle bişey oluyordu yokuş cıkarken titriyordu 2. viteste bunu daha cok hissedersin ama daha senin başlamış yola devam ben öyle yaptım şimdi bu titremeler kalkışlardada başladı yani anlıcan yeter benden bu kadar diyor benimki ama ben hala daha bu şekilde kullanmaya devam ediyorum şimdi baskı balatanın nasıl degiştirildigini arajtırıyorum
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti FTS » 14 Kas 2012, 15:22

ramazanünlü yazdı:]
baskı balatan bitiyor gibime geliyor benimde başımdan gecti bu pek önemsemedim şimdi baskı balata gitti bende şöyle bişey oluyordu yokuş cıkarken titriyordu 2. viteste bunu daha cok hissedersin ama daha senin başlamış yola devam ben öyle yaptım şimdi bu titremeler kalkışlardada başladı yani anlıcan yeter benden bu kadar diyor benimki ama ben hala daha bu şekilde kullanmaya devam ediyorum şimdi baskı balatanın nasıl degiştirildigini arajtırıyorum

Hocam çok basit aslında. alt takım alınır. sıra civatalar sökülür. sağ kulak ve orta kulk sökülür motor desteklenir. calaskal yardımıyla kolayca çıkar. aynı işlemleri tersten yaparsınız hallolur :)

Silkme sorunu bendede var. yavaş gidiorum mahalle içinde. ikinci vites 2000 devr gidiyoum. araç silkeliyo sanki yakıt bitecekmiş gibi. çok sıkıntılı bi durum. Arkadaşlar çok yakmaya başladı bu diyor artık tekleme olunca :D

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti murat öner » 14 Kas 2012, 17:30

bende de bir zaman lar yaşamıltım bu silkelemeyi..denemedigimiz şey kalmammıştı ..buji,buji kablosu,distrıbıtör,,hepsini sıfır ve orjinal taktık yine de kesmemişti...sonun da ısrarla endiksiyon bobını ni degiştirtdim ustaya vika marka taktık....sorun çözüldü...bence endiksiyon bobinini degiştirip bir de öyle deneyin..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti fatih usta » 14 Kas 2012, 22:23

valla indiksiyon bobinini orj bosch marka taktım yine aynı ben sanayide çözemedim ama kesinlikle ateşleme sorunu eminim bana distribütor boşluk yapmış gibime geliyor ama usta iyi dedi başka bir usta kesin distribütör dedi
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti murat öner » 15 Kas 2012, 13:16

geriye ne kaldıki,,bi elektronik ateşleme modülü,,,bir de onu dene..allah kolaylık versin...
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti condorcan » 14 Ağu 2013, 15:10

Arkadaşlar Merhaba,
1999 skoda felicia karbüratörlü aracım var. Bu şekilde sirkeleme ve hatta tekleme problemi yaşadım. Ateşleme bobini, ateşleme beyni, distribütör, buji kabloları ve bujileri değiştirdim. Ancak geçmedi. Meğerse, hareket müşiri arızalıymış. Fakat hareret göstergesi çalışıyor sorun olmuyordu. Orjinal hareret müşürini takınca geçti. Değiştiğim diğer parçalarda bir sorun olabilir diye yenilenmiş oldu. Bu sorun kronik flicialarda ve yedek parçacı da aynı şeyi söyledi. Bazen krank sensörü arızalı diyorlar ancak hareket müşiri sorunlu ancak orjinali alın der. bilginize. herkese geçmiş olsun.
condorcan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bayram
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda felicia

İleti muzomuzikus » 15 Ağu 2013, 11:21

alwaysloser yazdı:distürbitör kapağı ve tevzi makarasıdır ucuzuna kaçmayın araç düzelecektir
Merhaba benim araçtada aynı sorun var,hafif silkelemeve 5 viteste inleme yapıyor,4 ,3,2,de sorun yok sebep ne olabilir.kolay gelsinfavo 93 lx 135
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda favorit l 93 mod

İleti sainz » 15 Ağu 2013, 15:55

muzomuzikus yazdı:
alwaysloser yazdı:distürbitör kapağı ve tevzi makarasıdır ucuzuna kaçmayın araç düzelecektir
Merhaba benim araçtada aynı sorun var,hafif silkelemeve 5 viteste inleme yapıyor,4 ,3,2,de sorun yok sebep ne olabilir.kolay gelsinfavo 93 lx 135

Beyne giren kabloların soketlerinde oksit varsa giderip tekrar takıp bir denemek lazım. Bende de titremeler vardı. Dediğim gibi yaptım şimdilik düzeldi ancak en kısa zamanda komple kabloları elden geçireceğim.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti condorcan » 21 Ağu 2013, 22:46

Merhaba, hareret müşürinden sonra yine silkeleme yaptı. Distribütörün vakum bağlantısının karbüratör tarafı çıkmış. Bunu farkedip takınca o da kesildi. bilginize.
Keyifli sürüşler dilerim.
condorcan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bayram
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda felicia

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir