favorit blackline alttan gelen tangırtı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit blackline alttan gelen tangırtı

İleti asii » 20 Ağu 2012, 01:10

selam arkadaşlar.sorum şu 93 model skoda favorit blackline var.kasislere ve çukurlara hafif sert girdimi aracın arkasından sanki alt tarafından tangırtıya benzer ses geliyor.okadar götürdüm ustaya lifte kaldırıp baktırdım sorun yokdedi ustalar.eksoz olmadına eminim.elle sallıyorum hc ses yok.sanki aracın arkası cukurda kalacak gibi bi tangırtı.anlamadım lütfen yardım rica..

asii
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: isp bb
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skodası yok

İleti djisis » 20 Ağu 2012, 10:11

Kardeş arkadan geldiğine emin misin?
Ustalar pek anlamaz o durumda, en iyisi bir rotçuya gitmen, alt takımı komple kontrol eder adam akıllı,
Birde arka tarafta pek bir sallanacak düzenek yok egzost dışında, önden gelmesi muhtemel,
Bende de kasislere girerken bir şıkırtı seviyesinde ses geliyordu, ön balataları sabitleyen merkez genleşmiş nasıl olduysa değiştirince sapasağlam olmuştu...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır AYDOĞDU
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman 135 GLX

İleti asii » 21 Ağu 2012, 00:06

valla tam emin degilim ama ön tekerler degil arka tekerler kasise veya çukura girince metal çanak sesi gibi bir ses kuvvetli bi ses.enson yapacam şey ustaya dicem geç kullan bozuk yolda sesi dinle dicem.çünkü geçende ön taraftan gelen sesi usta buldu.ben ön takım demiştim ama usta alakası yok dedi ses ön sol kapıdan geliyomuş mentese pimleri degisti ses kalmadı,kapı resmen sallanıyodu bide arka balatalar degisti 2 ay oldu halen sürtme sesi geliyor.derdi bitmiyor eski arabanın 1 hafta gitmesem sanayiye ustalarım özler oldu
asii
CLASSIC
CLASSIC

İleti djisis » 21 Ağu 2012, 10:31

isap yazdı:valla tam emin degilim ama ön tekerler degil arka tekerler kasise veya çukura girince metal çanak sesi gibi bir ses kuvvetli bi ses.enson yapacam şey ustaya dicem geç kullan bozuk yolda sesi dinle dicem.çünkü geçende ön taraftan gelen sesi usta buldu.ben ön takım demiştim ama usta alakası yok dedi ses ön sol kapıdan geliyomuş mentese pimleri degisti ses kalmadı,kapı resmen sallanıyodu bide arka balatalar degisti 2 ay oldu halen sürtme sesi geliyor.derdi bitmiyor eski arabanın 1 hafta gitmesem sanayiye ustalarım özler oldu

Kardeş herşeyi o kadar önemseme en az 18-20 yaşındaki araçlara biniyoruz, olacak o kadar,
Ama şuna emin olabilirsin, son haddine kadar gider yolda bırakmaz bu araçlar bizi,
Birde aracını kaldırınca ön fren merkezlerini elinle bir kontrol et sallanma varsa o şıkırtı şeklinde ses yapar,
Son olarak kapı ceplerinde anahtar felan yok değil mi? :)
Birde arka balatalar (Kampana Papuçları) değişirken bilyasını kontrol etti mi usta? İlk değişimden 3000 km. sonra tekrar ayar yapması gerekiyor...
djisis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bahadır AYDOĞDU
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman 135 GLX

İleti asii » 21 Eyl 2012, 02:00

bulduk sonunda sesi meger arka balata kasise girince tangırtı yapıyomus.10 tlye söküldü ve sıkılstırıldı.:)
asii
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bülent Elibol » 13 Kas 2012, 20:03

Arka susturucu dingilin sol üst köşesine çarpabilir.
Tekirdağ/Çorlu Skoda'cı Bülent Elibol Zafer Mah.Yeni Sanayi Sit.Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cad.No:2 A8-11 Blok
GSM:05355216500
www.skodacorluservis.com
ototeknikcorlu@hotmail.com
Bülent Elibol
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia Combi 1.3 Mpi

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir