conta yakma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

conta yakma

İleti bekocan » 12 Eyl 2012, 15:17

favo41 yazdı:arkadaşlar bişeyi merak ediyorum çok geç kaldım ama yinede sormak istiyorum
contayı kendim değiştim ya motor bloklarının arasına sadece contayı koyduk kapattık
sızdızmazlık macunu gibi bişey filan sürecek miydik

hiçbir macun dayanmaz dayanması için 700 derce olması lazım

Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti favo41 » 14 Eyl 2012, 07:07

merhaba arkadaşlar
biliyorum hiç derdim bitmiyor idare edin beni :)
benim favo tekliyor ve çalıştırırken çok sert çalışıyor ilk marşa basınca çalışınca da ısınması için biraz bekliyorum o zaman bile devir 1500 ün üzerinde olmasına rağmen sarsıyor arabayı yokuş aşağı inerkende ayağımı gazdan çektiğimde teklemeye başlıyor
birde sol taraftan bi tıkırtı geliyor 10 sn arayla onu bulamadım bi türlü
subap ayarını yaptırmıştım ama araç yeterince hızlanmıyor yine subaptan veya silindir kapağını taşlattım baya almışlar ondan dolayı da olabilir mi
triger kayışı sert olursa ses yada sarsıntı yaparmı ki yada sert olup olmadığını nerden anlarız
birde yağını daha yeni koydum ama yağda hiç renk yoktu ilk koyduğumda şimdi ise siyahlaşıyor gibi geliyor bana ama suda filan bir azalma göremedim henüz , yağ çubuğunu çekince çok duman geliyor araç çalışırken
satayım kurtulayım diyorum bi yandandan da kıyamıyorum favoma
favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti MadloveR » 14 Eyl 2012, 07:59

Gaz ayarı yaptırdınız mı Fatih Bey? Gaz ayarı ve avans ayarı yaptırmadan o titreme düzelmez. Anladığım kadarıyla karbiratöre hava fazla geliyor yokuş aşağı inerken felan titreme yapıyor. Bizim araçlarda triger kayışı yok zincir var. Zincir bollaşmışsa çok bariz hissedersiniz sesini. Fakat zincir sağ taraftadır. O tıkırtının başka bir sebebi olabilir. Ama görmeden bir şey demek zor. Yağ konusunda herhangi bir fikrim yok. Bir de buji kablolarını bujileri, tevzi makarasını felan kontrol edin eskiyse değiştirin.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti favo41 » 17 Eyl 2012, 15:56

merhaba arkadaşlar
gaz ayarını yaptırdım c.tesi günü gayet ii olmuştu çekiş filan da güzel oldu ama dün araç rölantide durmuyor stop ediyor ilk marşta da alıyor motor anlamadım gitti sorun rölanti de midir yoksa gaz ayarında mı
ön taraftan ses geliyor bilhassa rölantide iken subap ayarı yaptırmıştım belki subaplardan geliyordur die aynı yere gittim adam dan bide fırça yedik :) iyiki subap ayarını yaptık ne olsa subaplardan bilcen dedi :) sonra bakalım bi dedi şarj dinamosundan geliyor galiba dedi sonra araç çalışır durumda iken su döktü dinamodaki kayışın üzerine ses kesilmedi kayışı söküp bide öle denemek lazım ama vaktim yok sen elektrikçiye git dedi başından savdı beni usta
eve gidince şarj dinamosunu biraz gevşeteceğim çok hafiften çok gergin gibi geldi bana bir zararı olurmuki gevşetince kayışı bilgisi olan yada fikri olan paylaşırmı
birde yağ çubuğunu çekince araç çalışırken yada sıcakken yağ çubuğunun deliğinden duman gelmesi normalmidir acaba
favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti MadloveR » 18 Eyl 2012, 08:27

Karbiratörün arkasında biraz gıcık bir yerde çok küçük bir vida var. Bu vidayı küçük bir tornavida yardımıyla sağa sola çevirerek rölanti ayarını ordan biraz artırabilirsin.
Önden gelen seste büyük ihtimal devir daimden geliyordur. Bence çok kurcalamayın kayışı felan. Çok rahatsız etmiyorsa ses o şekilde binin. Benim araçta aynı şekilde devir daim ses yapıyor ama umursamıyorum artık.

Yağ çubuğundan çıkan duman konusuna gelince. Bence o duman değil yağ buharıdır. Çok önemsenecek bir şey değil. Ama siz gene de yağ seviyesini sık sık kontrol edin. Motorunuz yağ yakıyor mu yakmıyor mu oradan anlayabilirsiniz.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir