Elektrik arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Elektrik arızası

İleti kaisers » 02 Eyl 2012, 21:12

merhaba arkadaşlar aracıma nazar değdi.Dün gece evin önünde favoritimi park ettim lambaları kapatım ama farlar sönmedi bayağa uğraştım ama en sonunda sigortayı çıkarınca söndü sabah baktım düzeldi ama sol far hiç yanmadı acaba neden?. Akabinde yolla çıktım araç silkelemeye başladı 2 ve 3 vitesde teklemeye başladı acaba benzinde pislikmi geldi yoksa karbüratör arızasımı???? ŞİMDİDEN TŞKLER HERKESE...

kaisers
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tayfun yilmaz
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda favorit

İleti feliş » 02 Eyl 2012, 21:34

Merhaba arkadaşım geçmiş olsun o problem karbüratörden falan değil problem elektrik tesisatından, belki farlarda röle varsa bozulup takılı kalabilir, belkide daha ciddi birşeydir siz bi baktırın bence
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti kaisers » 02 Eyl 2012, 21:44

feliş arkadaşım far arızası röle den olabilirde teklemedemi elektik arızasımı?
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tayfun yilmaz
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda favorit

İleti MadloveR » 03 Eyl 2012, 00:05

Elektrik tesisatında kısa devre veya arıza varsa düşük viteste tekleme yapar. Rölanti dengesiz olur.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti fatih usta » 09 Eyl 2012, 10:48

valla benim arabada da düşük viteste 1500 2000 dd arası tekleme var nereden olduğunu bulamadık aklına gelecek bütün ateşleme parçaları değişti . aklıma elektrik tesisatı geliyor bobine elektrik kesik geliyorsa ondan diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti hakan48 » 09 Eyl 2012, 13:55

fatih usta yazdı:valla benim arabada da düşük viteste 1500 2000 dd arası tekleme var nereden olduğunu bulamadık aklına gelecek bütün ateşleme parçaları değişti . aklıma elektrik tesisatı geliyor bobine elektrik kesik geliyorsa ondan diye düşünüyorum

Araçta Lpg Varmı Üstad ?
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti fatih usta » 09 Eyl 2012, 15:01

evet var benzinde daha fazla tekleme ama hafif hafif yapıyor
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MadloveR » 10 Eyl 2012, 10:15

Valla Fatih Ustam ben sana daha öncede yazdım sanırım senin arızan kesinlikle elektrik tesisatıyla ilgili. Benim de başıma gelmişti. Kalorifer düğmesine gelen kablolardan biri sanırım şase yapıyomuş. Araç resmen çıldırıyodu. Gaz ayarı yaptırdım, buji kablolarını değiştirdim,tevzi makarısını değiştirdim, distribitöre baktırdım olmadı. En son bir elektrikçi buldu sorunu kabloyu değiştirince araba kendine geldi.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti efekentli » 10 Eyl 2012, 22:14

slmlar,farların yanık kalması sigorta panelindeki röleden yada sinyal kolundaki platinlerin basılı kalmış olmasındandır.size bir önerim var;ateşlemeye ve karbüratöre gelen 12volt elektirk kablolarını sökün ve aküden direk elektirik alın,eğer sorun düzelirse o zaman tesisattandır.ama düzelmesse demekki yakıt sistemiyle ilgili sorun olup olmadığı da anlaşılır.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti fatih usta » 10 Eyl 2012, 23:04

MadloveR yazdı:Valla Fatih Ustam ben sana daha öncede yazdım sanırım senin arızan kesinlikle elektrik tesisatıyla ilgili. Benim de başıma gelmişti. Kalorifer düğmesine gelen kablolardan biri sanırım şase yapıyomuş. Araç resmen çıldırıyodu. Gaz ayarı yaptırdım, buji kablolarını değiştirdim,tevzi makarısını değiştirdim, distribitöre baktırdım olmadı. En son bir elektrikçi buldu sorunu kabloyu değiştirince araba kendine geldi.
araca extra birşey bağlı değil ama aklına ne gelirse değişti yok aynı yine . elimde yedek siğorta tablası var onu takarım .bi bakayım inşallah sorunu bulacağız
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir