Acemi Favocu Yardım Bekliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Acemi Favocu Yardım Bekliyor

İleti MadloveR » 21 Eyl 2012, 08:55

Lastik olarak petlas,starmaxx,nexen veya debica tavsiye ederim. nexen diğerlerine göre biraz daha pahalıdır. Başka bir konuda daha yazmıştım bu lastiklerin diğer meşhur markalardan tek farkı fiyatı. İnanın pişman olmazsınız. Benim favoda arka iki lastik debica, ön iki lastik petlas. 18 aylık lastikler ama hala sıfır gibi kenarındaki baskı izleri bile duruyor. Hala yumuşaklıklarını muhafaza ediyorlar.

Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti bozkurt_51 » 25 Eyl 2012, 17:26

HAYIRLI OLSUN ARKADAŞIM.güle güle kullan.bende de 90 model favorit var ve en zor şartlarda 2,5 yıldır kullanıyorum.şimdide arabamı teknik servis aracı yaptım.benimki eski tip kapıları falan var.ama motor aynı.fan müşürünün orjinal skodasını taktır.fan motoruna manuel anahtar yaptır.yağına suyuna dikkat et.korkma evel allahın izniyle bişey olmaz.skoda rahat arabadır uzun yolda eski model olmasına rağmen yormaz insanı.ben bizzat test ettim.kış geliyor.sen mutlaka kalorifer peteğini değiştir.kışlık termostadını taktır.kaloriferi hemen ısıtır hamam gibi yapar.kalorfier peteğinin sıfını aksaraydaki parçacılardan geçe nkısa girerken ben 40 tl ye almıştım.peteği alırken kalorifer musluğunu da almayı unutma.onu da değiştir.kardeş benim ikitellide elektronik üzerine tamir atölyem var.skoda favorit ve felicia ların arızalı sigorta kutularını ve km saatlerinin elektronik arızalarını tamir ediyorum.ikitelli de uzman oto skoda özel servisinde şemsettin ustadan beni sorabilirsin.

herhangi bir arzıa olursa beklerim.

0 544 226 38 38 ... 0 212 494 24 40 ... tamircim servis merkezi..ikitelli - istanbul.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti muzomuzikus » 26 Eyl 2012, 09:58

bende yeni kullanıcı olarak aranıza katıldım,yazışmaları okudum dosthane yaklaşımlar doğrusu hoşuma gitti..
biraz acele ile favorit L 93 modeli aldım, tamamen satıcının telkinleri doğrultusunda tesir altıda kalıp aracı satın aldım.
sorun daha boğaz köprüsü geçişinde kendini gösterdi frenler bazen boşalma eğilimi gösterip,sıkı basıldığında pedala sola çekme durumu söz konusu.acil topkapıda bir ustaya gittim bunların parçaları topkapıda pek yok,ben bakamamam dedi.
bende skoda servisten gün aldım bu cuma oraya götürüp baktıracağım.
Sorum şu, bu araçların bulunmayan parçası olabilirmi,bid fren pedalına basıldığında stoplar yanıyor çektiğinizde sönüyor,ancak 5 sn sonra tekrar yanmakta,km göstergesi çalışmıyor,ancak devir saati çalışıyor,sağ far yanmıyor,
performans eksozu takılmış bunu söktürsem orjinalinimi taktırmak gerekir?
camlarında siyah kaplama yapılmış bunlar sökülebilirmi,
bide tabiki motor testini nasıl yapmak gerekir,yağ su eksiltme gibi.araca ısınmak istiyorum çok sevdim tipini..çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer
Arabanız: Skoda favorit l 93 mod

İleti MadloveR » 26 Eyl 2012, 13:27

Öncelikle arabanız hayırlı olsun. Aramıza hoşgeldiniz.
Benim bildiğim kadarıyla favonun bulunamayan sadece radyatörü ve arka silecek motoru var. Radyatörü bulunamuyor derken orijinali bulunamıyor yan sanayisi çok. Arka silecek motoru da lada samaranın motoru uyuyor. Fren konusunda sanırım sıkıntı disklerden kaynaklanıyormuş. Geçen gün forumda konu açılmış sıkıntının disklerden kaylandığı söylenmişti. Stoplardaki sıkıntı da büyük ihtimal fren müşüründen kaynaklanıyor. Eskimiş olabilir yenisini takarsanız sorun çözülür. Km teli dişlisi bozulmuş veya yerinden çıkmış olabilir. Kaputu açıp, şanzımanın sol arka tarafına bakarsan KM telinin girişini görebilirsin oradan kontrol edebilirsin onu da. Sağ far da temassızlık olabilir ya da en kötü ihtimalle ampul patlamıştır. Camlardaki filmi de isterseniz söktürebilirsiniz.
Motor testi konusunda tamirciler yardımcı olur. Duruma göre kompresyon veya 100 nokta testimi ne diyorlar bu ikisinden birini yaptırabilirsiniz. egzoz konusunda herhangi bir bilgim yok. Ha bir de aracınızın bakımı için yetkili servislere gitmenizi tavsiye etmem bulabilirseniz iyi bir özel servis veya tanıdığınız sağlam bir usta varsa ona gösterin.

Kazasız belasız binmeniz dileğiyle.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muzomuzikus » 26 Eyl 2012, 17:15

açıklamalarınız için sonsuz teşekkürler,servis biraz tabiri caizse kafa koparıyor tabir edilir,
ancak ben orjinal parça takarlar umuduyla, biraz masraf edip 2,3 yıl sorunsuz favoritimi kullanmak amacıyla
cuma gününe randevu almıştım,tabiki işinin ehli nice saygın özel servis ustalarımız var.
şimdi sizden ricam bildiğiniz kadarıyla (fındıkzadede oturuyorum) Avrupa yakasında salık vereceğiniz özel servis tel.yada adres verebilirseniz şimdiden sağolun....
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 26 Eyl 2012, 21:05

O konuda sanırım İstanbul'da oturan arkadaşlar yardımcı olur.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 27 Eyl 2012, 10:51

muzomuzikus yazdı:açıklamalarınız için sonsuz teşekkürler,servis biraz tabiri caizse kafa koparıyor tabir edilir,
ancak ben orjinal parça takarlar umuduyla, biraz masraf edip 2,3 yıl sorunsuz favoritimi kullanmak amacıyla
cuma gününe randevu almıştım,tabiki işinin ehli nice saygın özel servis ustalarımız var.
şimdi sizden ricam bildiğiniz kadarıyla (fındıkzadede oturuyorum) Avrupa yakasında salık vereceğiniz özel servis tel.yada adres verebilirseniz şimdiden sağolun....

Sağlam-İş Oto/Ufuk Usta-212 481 89 33
Şahkan Otomotiv-Serkan Usta-212 556 09 36/554 34 00
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti jawacı » 27 Eyl 2012, 17:58

muzomuzikus yazdı:açıklamalarınız için sonsuz teşekkürler,servis biraz tabiri caizse kafa koparıyor tabir edilir,

hasköyde Celal usta. arkadaşımdır, favo dan iyi anlar. tavsiye ederim

0532 402 54 02
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti muzomuzikus » 28 Eyl 2012, 10:07

Sağlam-İş Oto/Ufuk Usta- nın atölyede favo 2 gündür bakıma girdi. baya bir eksiği varmış,
komple eksoz,fren merkez,fren balatalerı,aks körükleri,şanzuman tamiri,baskı balata,bazı elektriksel sorunlar,
sonrada rot balans,bugün akşam biteceğini söyledi :( daha sonra gelişmeleri buradan yazacağım.iyi günler..
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 28 Eyl 2012, 10:31

muzomuzikus yazdı:Sağlam-İş Oto/Ufuk Usta- nın atölyede favo 2 gündür bakıma girdi. baya bir eksiği varmış,
komple eksoz,fren merkez,fren balatalerı,aks körükleri,şanzuman tamiri,baskı balata,bazı elektriksel sorunlar,
sonrada rot balans,bugün akşam biteceğini söyledi :( daha sonra gelişmeleri buradan yazacağım.iyi günler..

En güzelini yapmışsın. Eksik ne varsa yapılsın bir daha kafanı ağrıtmasın. En azından bir kaç sene rahat rahat binersin sorunsuz olarak.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muzomuzikus » 29 Eyl 2012, 09:52

Eveet bu sabah teslim aldım favomu,
ustanın eline sağlık zıpkın gibi olmuş maşallah,kronik arızaları onarmış,eksoz komple değişmiş,devirdaim,baskı balata,fren merkez,körükler,salıncaklar,jikle,amortisor koruk,vs.vs sağolasın ufuk usta........
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 29 Eyl 2012, 09:54

Bir sakıncası yoksa hepsinin ne kadar tuttuğunu sorabilir miyim?
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muzomuzikus » 29 Eyl 2012, 10:32

MadloveR yazdı:Bir sakıncası yoksa hepsinin ne kadar tuttuğunu sorabilir miyim?

valla dedimya bu işlerde acemiyim ustanın insiyatifi ile hareket ettim,değişen parçalarla birlikte 1625 tl tuttu..
fakat şu da var en az 2 yıl sorun çıkmaz dedi,ve tümünü orjinal parça olarak taktı..mesela silindir kapak contası yanmıştı onu taiwan malı takmışlar biz orjinalını taktık,kapak taşlamaya gitti,
bujilerine varana kadar değişti,baskı,komple,fren mrkz.komple,devirdaim komple,rot başları,körükleri,aks körükleri,
elektrik aksamı komple elden geçti,hararet müşiri,yağ müşiri,komple eksoz,eskisi tamamiyle çürümüştü,yenisi komple
mesela komple baskı balata sachs set alındı 175.tl gaz teli,km,teli,rotiller,flanşlar,salıncaklar,sibop ayarıda yapılacak haftaya..durum budur,fakat içim rahat..selamlar
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

İleti jawacı » 30 Eyl 2012, 16:49

hayırlı uğurlu olsun. güle-güle bin. artık kapat gözünü çık yola. birşey olmaz. zaten favo'nun en büyük özelliği yolda bırakmaz. bırakacaksa kapının önünde bırakır.
şaka biryana hakikatten tık diye bırakmaz. bir parça arıza yapacaksa emareleri yavaş yavaş gözükür. kendini belli eder. bu gibi durumları, harici sesleri takip et. araç kullanırken bir kulağınla arabayı hep dinle. faydasını görürsün.
ama bu, araç her an arıza yapacakmış anlamına gelmiyor tabi. yalnızca alışkanlık olması faydalı.

tekrar hayırlı olsun, tekerine taş değmesin.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti muzomuzikus » 01 Ekm 2012, 01:02

temenniler için yeşekkürler,35 yıldır avrupa dahil tr içinde direksiyon sallıyorum. tam 16 değişik marka araç kullandım.
favo nun samimi havası hoşuma gitti.tabiki benim ki birazda ekonomik sorunlar sebebiyle böyle bir seçim yaptım.
ustadan aldıktan sonra ilk uzun yol denememi ist. çatalca arası yaptım,havalandırmadan gelen sıcak havayı paneldeki
yatay sürgüleri kullanarak kesmek istedim ancak olumsuz, sebebi ne olabilir? birde insanın genzini yakan eksoz gazı kabine dolmakta,acaba manifoldtan mı yapar? gerçi ustama ctesi gidip bu durumu göstereceğim,ertesi günde ank.
yoluna gitmem gerek bu sorunlar 1 günde hallolurmu? selamlar Muzaffer...
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

İleti muzomuzikus » 05 Ekm 2012, 17:12

Araç son bakımına gitti siboplar ayarlandı,yeni değişen eksoz sebebiyle biraz içeriye duman gelirmiş gitgide azaldı zaten.
eksoz pulumuda aldım.hadi hayırlısı..
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

İleti semih10 » 05 Ekm 2012, 23:17

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan kardeşim. Araba sana ilk aldığında selamın aleyküm demiş....
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti murat26 » 06 Ekm 2012, 10:26

berk aramıza hosgeldin favoyu almakla hayatının en iyi kararını vermişşin hayırlı olsun ayakları düz bassın kardeşim.buradaki arkadaslık baska hiç bi ortamda bulunmuor cok bilgili arkadaslar var ilerde göreceksin herkes elinden gelieni yapar.favorit aslında bana göre almanların yaptıgı en iyi puzzle(yapboz) araba.her parcasını kendin rahatlıkla söküp takarsın parcasını bulamam die sakın korkma burada herkes elinden geleni yapar.benimde sana şole bi yardımım olabilir.adanada skoda marketim var ünal ticaret arif ve ferdi beyler tal no 05419428383-03223283768 bu nuamaralardan ara derdini anlat sana sıfırdan bir blackline yapacak kadar parca bulurlar forumda fotoları var dükkanın ama bulamadım internetten skoda marketim yaz ordaki malzeme listelerine bakarsan herseyi anlarsın zaten umarım yardımcı olmusumdur allah kaza bela vermesin iyi günler.
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir