Elektrikçiler buraya

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Elektrikçiler buraya

İleti bekocan » 05 Eyl 2012, 20:22

benim favo sağa sinyali verince flaşör 1 kere atıyor ve sonra sesi kesiliyor ama genede sağa sinyalleri veriyor lambalar tamamen böyle ğüçlüde yanmıyor
hata 2; firene basınca sağ sinyaller sürekli yanıyor freni brakınca yanma kesiliyor
firene basmadan sağ sinyal verdiğinde normal veriyor ama filaşör roleden dediğim ğibi 1 kere cıt cıt sesi geldikten sonra lambalaraı yakıyor ama ğüçsüz yanıyor az sanki
yani elektrik sağ tarafa az ğeliyor ğibi acaba nerden olur
far larda sağ tarafta bir sıkıntı yok sadece sinyallerde bir cacıklık var. sinyal kolundan olacağını sanmıyorum tabladanmı acaba hata

Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti feliş » 05 Eyl 2012, 21:06

Arkadaşım arabayı birebir görmeyincede ne desek boş olur çünkü şase var derim flaşör hatalı çıkar belkide senin dediğin gibi sigorta tablası çatlaktır yani birsürü sebebi olabilir sen bence yakınlardaki güvendiğin bi elektrikçiye git göster derim saygılar.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti fatih usta » 05 Eyl 2012, 21:31

elektiriğin zayıf gelme sebebi şase almıyordur arka stoplara bak şasesine tabladan da olabilir
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti bekocan » 07 Eyl 2012, 21:50

firene basınca sol arka fren lambaları doğru sağ arka frenlerdeğilde sağa sinyal lambası yanıyor arızayı bulamadım bu ğün
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 08 Eyl 2012, 06:57

Arka stop lamba sinin kablolarına bak şasi kabloları iyi geçirmiyor olabilir muhtemelen aracın kaportasına vidalı bir kablo var iyi akım geçirmiyordur
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 08 Eyl 2012, 12:56

fatih usta yazdı:Arka stop lamba sinin kablolarına bak şasi kabloları iyi geçirmiyor olabilir muhtemelen aracın kaportasına vidalı bir kablo var iyi akım geçirmiyordur

boşuna usta yazmamışsın doğru şase kablosu yenilendi olay tamam
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 08 Eyl 2012, 17:27

geçmiş olsun... usta adamın hali başka...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti fatih usta » 08 Eyl 2012, 22:26

bizim dükkanda elektrikçi de olunca bende arada çıraklık yapıyorum durmuş ustaya birşeyler kaptım inş. arızanın çözüldüğüne sevindim kardeşim Allaha emanet ol
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mumtazsar » 08 Eyl 2012, 23:08

aynı sorun bendede vardı.yanlış hatırlamıyorsam ya arka stopta şase vrdı yada sinyal kolun da arka stop yapıldıydı.sinyal koluda değişti ama o yüzdenmiydi hatırlamıyorum.
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

İleti bekocan » 09 Eyl 2012, 21:01

arkadaşlar elektrikçiye ğittim sağ olsun sağ arka stopların saşesi tam almıyomuş şaseyi yeniledi olay tamamdı lakin koldan sağ ve sol sinyalleri araylayayım felan flaşörü söktük flaşör çalışmaz oldu bir kaç flaşör taktı sinyal vermez oldu
usta abi flaşör değişecek dedi bende sananiye gittim malzemeciden bir flaşör aldım alırken kendim yapacağımı anlayan satıcı yok şaseli yok sasesiz flaşör derken bütün ustalar sözde saşeli role takıyorlarmış neyse bana saşeli role verdi kafam karışşın diye verirkende çalışmassa getir değiştiririz dedi 10 liraya aldım tamam dedim
az ilerde kölge bir yere çektim taktım roleyi role çalışmaz elektronik olduğundan role üst kapağının yantarafından içersini az inceledim role ayağı yanındaki direnci orta sı yanmış ğördüm eyvah beni yaktım derken yakacak birşey yok dedim şimdi ğitsem adama sen yaktın diyecek neyse yantaraftan bir usta buldum durumu anlattım adam dükkandan saşesiz bir role taktı olay tamam çok ğüzel çalışıyor eski yanan roleyi dükkana ğötürdüm abi bu çalışmıyor adam itiraz etmeden tamam değiştiririz dedi yok kalsın bana yağ verdedim aldım çıktım dünde benim başıma böylr olay geldi.
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 09 Eyl 2012, 22:03

Sase li role nin ortasından siyah bir kablo çıkıyor bildiğim kadarıyla . Bizim arabanın ki çok güzel atıyor tık tak . Orjinalı gibi oldu mu yoksa biraz daha seri mi sinyal vermeye başladı
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti efekentli » 10 Eyl 2012, 21:54

slm,bekocan başına gelen olayı okudum çok güldürdün beni :D :D
neyse,ben eskiden oto elektirkçiydim,40 yaşındayım,20 yıl önce bıraktım mesleği,ama sanayiyle ilişkimi koparmadım,arada sırada dükkan açmış olan eski mesai arkadaşıma gider yardım ederim.senin şaseli dediğin sinyal flaşörüne gelince;benim araçta sanırım(bakmadım ama)halen orjinal flaşör var.senin alıpta geri verdiğin şaseli flaşörleri takarken eski ve yeni model araçlardaki kablo farklılığı yüzünden muhtemelen daha önce biri aldı ve yaktı yani arıza yaptı ve geri iade etti.aslında geri verdiğin flaşörün sağlamını taksan bence daha iyi olurdu.hem sinyal kolunu ilk yaktığın anda ışık yanacak hemde iyi bir tik tak sesi verecekti.tabi birde satan kişi senin elinde patladığını düşünseydi :D o durumda var...bir kontrol lamsı yardımıyla kendinde takabilirsin.3 uçlu fişin biri kontağı açınca gelen elektirik diğeri 4lü sinyal düğmesine yada sinyal koluna gider.şaseli flaşörün kutusundan çıkan kabloyuda en yakın bir yere vida ile tutturursan tamamdır.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti fatih usta » 10 Eyl 2012, 23:08

efekentli yazdı:slm,bekocan başına gelen olayı okudum çok güldürdün beni :D :D
neyse,ben eskiden oto elektirkçiydim,40 yaşındayım,20 yıl önce bıraktım mesleği,ama sanayiyle ilişkimi koparmadım,arada sırada dükkan açmış olan eski mesai arkadaşıma gider yardım ederim.senin şaseli dediğin sinyal flaşörüne gelince;benim araçta sanırım(bakmadım ama)halen orjinal flaşör var.senin alıpta geri verdiğin şaseli flaşörleri takarken eski ve yeni model araçlardaki kablo farklılığı yüzünden muhtemelen daha önce biri aldı ve yaktı yani arıza yaptı ve geri iade etti.aslında geri verdiğin flaşörün sağlamını taksan bence daha iyi olurdu.hem sinyal kolunu ilk yaktığın anda ışık yanacak hemde iyi bir tik tak sesi verecekti.tabi birde satan kişi senin elinde patladığını düşünseydi :D o durumda var...bir kontrol lamsı yardımıyla kendinde takabilirsin.3 uçlu fişin biri kontağı açınca gelen elektirik diğeri 4lü sinyal düğmesine yada sinyal koluna gider.şaseli flaşörün kutusundan çıkan kabloyuda en yakın bir yere vida ile tutturursan tamamdır.
evet ustam haklı tam anlatmış
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 11 Eyl 2012, 13:52

arkadaşlar bende elektirikden iyi anlarım satan adam sanki karşısındaki anlamıyormuş gibi abi bu şaseli normal elektrikçi takması lazım felan diyor abi kime taktırayım sorusunu bana sordurmaya çalışması kapamı bozdu zaten benim ilk flaşürüm orjinak çek di ama biraz zayıp atıyordu
sasesiz flaşörün hanği kablosunu nereye takarsan tak zaten şase yapacak bir konum yok ben tekrar alıp değiştirip zaten takardım ama oradki başka bir ustaya taktırdım ki satan adama bak usta taktı çalışmadı demekti amaçım ve öyle oldu sonraki usta şasesiz flaşör taktı canavar ğibi tik tak çalışıyor ğayet iyi ayrı ca bu ğün favoyu muayenden geçirdim maaşallah sorunsuz direk geçti 2 sene artık muayene derdim de yok .
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir