conta değişiminde başıma gelenler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

conta değişiminde başıma gelenler

İleti darkram » 09 Eyl 2012, 00:14

arkadaslar umarım kimsenin başına gelmez forumdaki bazı arkadasların tavsiyesiyle bir ustaya gittim conta değişimi için önce kapak çıkarmaya çalışıldı 3 tane saplama çıkmadı kaynak filan para etmedi yada uğraaşmak istemediler çıkmadı saplamalar üst parçayı komle jet taşıyla kesip çıkardılar.nur topu gibi vika parça aldım 350 milyon parçalarıyla beraber sonra geldik alt tarafa günahı boynuna piston gömleklerin yeri oynamış nasıl olduğu meçhül gömlekler çıktı usta dedi pistonlar ve gömlekler değişicek nur topu gibi 225 miılyonum daha oldu.yarın onları alacam reklefediciye gidecek. pisto gömlek takımı parçalarıyla beraber 225
üst taraf parçalarıyla beraber 350 milyon
tornacıya 150 milyon
20 milyonluk benzin
şimdilik bu kadar
regdefesi ne kadar alacak fikri olan
usta işçilik ne kadar alacak belli değil konuşmadık daha allah yardımcım olsun

darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti FTS » 09 Eyl 2012, 01:58

kardeşim geçmiş olsun. Baştan savma iş yapan ustalara ayar oluyorum. rektefiye yaklaşık 200 le 300 lira tutar gibi geliyo ama umarım en az utarla kurtarırsın. işçilikte bi 400 -500 patlatsa sana baya masraf olur. Bu tip iş yapan adamlardan bu kadar işçilik beklerim açıkcası. ama umarım tahminlerim doğru çıkmazda ucuz yollu halledersin. .

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti fatih usta » 09 Eyl 2012, 10:43

ya arkadaşlar bazen sanayide istenmeyen sorunlar çıkabiliyor . bende sanayide çalışıyorum müşterinin lastiği patlak sökerken bijonlar iyi çıkmıyor takarken yalama olup sıkmıyor . benimhiç bir günahım yok tamamen önceki takan ustanın kabahati . müşteri suratını asıyor ben yapmışım gibi . bazen tornacı yapamıyor komple porya değişiyor (bijonların geçtği yer) 15 liralık lastik tamiri 200 liralaya 150 lira ya patlıyor . geçenlerde forumdan bir arkadaş geldi bana skoda cı usta tarif et dedi kendi arababamın ufak defeğini yapan bir usta götürdüm . aracın contası yanmış tekleme yapıyordu artık son radde ye gelmişti . arkadaş ne çıkar dedi usta komple 250 tl yi bulur bulmaz dedi . ama inş silindir kapağı bitik çatlak değildir dedi . söktüler kapak taşlana taşlana bitmiş . yeni kapak altı 300 tl fazla hesap çıktı . arkadaş anlayan biri olduğu için ses çıkarmadı . işin açıkcası bazen herşey istenildiği gibi olmuyor . sanayideki ustalar da o kadar kötü insan değiller . sadece risk almamak için bazı şeyleri fazladan çıkarıyorlar .
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti metin06carsi » 09 Eyl 2012, 14:55

fatih usta yazdı:ya arkadaşlar bazen sanayide istenmeyen sorunlar çıkabiliyor . bende sanayide çalışıyorum müşterinin lastiği patlak sökerken bijonlar iyi çıkmıyor takarken yalama olup sıkmıyor . benimhiç bir günahım yok tamamen önceki takan ustanın kabahati . müşteri suratını asıyor ben yapmışım gibi . bazen tornacı yapamıyor komple porya değişiyor (bijonların geçtği yer) 15 liralık lastik tamiri 200 liralaya 150 lira ya patlıyor . geçenlerde forumdan bir arkadaş geldi bana skoda cı usta tarif et dedi kendi arababamın ufak defeğini yapan bir usta götürdüm . aracın contası yanmış tekleme yapıyordu artık son radde ye gelmişti . arkadaş ne çıkar dedi usta komple 250 tl yi bulur bulmaz dedi . ama inş silindir kapağı bitik çatlak değildir dedi . söktüler kapak taşlana taşlana bitmiş . yeni kapak altı 300 tl fazla hesap çıktı . arkadaş anlayan biri olduğu için ses çıkarmadı . işin açıkcası bazen herşey istenildiği gibi olmuyor . sanayideki ustalar da o kadar kötü insan değiller . sadece risk almamak için bazı şeyleri fazladan çıkarıyorlar .

fatih usta yanına gelen bendim işim bitince yanına uğradım yoktun yardımcı olduğun için teşekkür ederim.Dediğin gibi açıp bakmadan belli olmuyo ne çıkacagı.Mehmet ustada sagolsun elinden gelen herşeyi yaptı çok yardımcı oldu.Arabada süper oldu 300 km yol yaptım hararetten eser yok su eksiltme yok çekiş iyi.Kurban bayramında tekrar gelicem Ankara'ya yanına yine uğrarım sibop ayarları falan tekrar yapılacak
metin06carsi
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: metin balcı
Nereden: Kastamonu
Arabanız: 1994 Favorit GLX

İleti fatih usta » 09 Eyl 2012, 15:00

sağol abi yanıma gelmişsin USTa söyledi selamını aldım her zaman beklerim buyur gel
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti PİCK-UP » 10 Eyl 2012, 15:20

her ustayım diyen usta değildir.

şahin,dogan,reno segmenti ayrıdır.

skoda,vosvos,seat,audi başkadır

mercedes, bmw vs. başkadır.

öncelikle şunu belirteyim. sanayide çok iyi biliyorum dükkan açıp 2-3 ay sonra çarpıp kaçan.

ama öyle sanayicilerde biliyorum ki bitik , ölü parçayı hayata döndüren müşterilerin veli nimeti oldugunu bilende çok.

bnde 4-5 yıl sanayide çalıştıgım için bilirim az çok çevreyi.

şimdi gerçek bu skoda'yı bilmeyen anlamayan adama kesinlikle elletmeyeceksin, herkez kendi ekmeyini yiyecek.

skoda servisine mercedesi , mercedes servisine audi'yi kesinlikle elletmeyeceksin. bu budur...

her işin erbabı ayrıdır. ne kdrda işler ortak olsada aslında karışık iştir.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir