ibreler okunmuyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ibreler okunmuyor

İleti efekentli » 13 Eyl 2012, 02:32

slm,km göstergesine led döşedim,ama bu defa da ibreler sönük kaldı ve görünmez oldu,floresan boya ile boyadım yeterince görünmüyor.?(neon oje,simli oje,cam boyası ve kırtasiyelerde satılan faber kastel fosforlu yapışkan ince kağıt ve yapıştırma reflektör aldım ama devir saatinin ayarı hassas olduğu için olmuyor,hafif ve çok parlak olacak ne var sizce?ayrıca yukardan da led yaptım daha önce de aracın ön camı da renkli olduğundan çok göz aldı,yansıması çok oluyor, ibreleri en iyi şekilde nelerle parlatabiliriz?bu konuda önerilerinizi bekliyorum.(eğer önerisi olan varsa tel: 0 543 205 00 85 mehmet akduman

efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti Favocu » 13 Eyl 2012, 05:41

Aşağıdaki gibi bir konu var belki ilginizi çekebilir.
favorit-forman/on-gosterge-isigi-t26949-18.html
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti blues84 » 14 Eyl 2012, 19:14

Led rengi ve açısı doğru seçilmezse ve açısı doğru ayarlanmazsa gösterge camının çiziklerinin parlamasından dolayı istenen yerler doğru aydınlanmaz.. Ayrıca ledlerin kendisi direk ya da açılı olarak da dışardan görülmemelidir. Açık sarı veya koyu mavi led rengi daha iyi netice vermelidir. Eğer ibreler güneşten rengini kaybettiyse açık sarı en iyi seçim olur kanaatindeyim.

Büyük bir olasılıkla geniş açılı beyaz led şerit kullandınız.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti mumtazsar » 15 Eyl 2012, 16:39

kırmızı yapışkanlı fosforlardan ince kesip yapıştırabilirsin. pek faydası olcağını sanmıyorum ama dene istersen
üstekinide iptal et
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir