sigorta kutusu ve km saatlerin elektronik arızaları onarılır

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sigorta kutusu ve km saatlerin elektronik arızaları onarılır

İleti bozkurt_51 » 14 Eyl 2012, 11:53

selamınaleyküm.bende bir skoda kullanıcısıyım.ikitelli de elektronik üzerine tamir bakım servisimiz var.
daha önce de sigorta kutuları tamir edilir diye forumda başlık açmıştım.
skoda favorit - felicia türü araçalrınızın sigorta kutuları ve km saatlerinin elektronik arızaları itina ile tamir edilir.
kendiminde 90 model 136 L skoda aracım var.sigorta kutusu arıza yaptı oturdum elektronikçi olduğum için kendim tamir ettim.zamanla oluşan çatlaklar temassızlıklar aracın elektrik sisteminin düzgün çalışmasını etkiliyor.işin birde şu boyutu var.sigorta kutusu elden geçirilse bile bazen aracın elektrik sistemi ile alakalı arızaları tam düzelmeyebiliyor.çünkü tesisat eski olduğu ve her gelen bir müdahale ettiği için bazı hatalar düzelmeyebilir.ben kendi aracımdan biliyorum çünkü.ama eğerki elektrikçiye gittiğinizde en son ihtimal sigorta kutunuzda veya km saatinizde arıza var. onu yaptır denilirse sigorta kutusu ve km saatiniz söküp getirdiğinizde onarımını mümkün olduğunca yapmaya gayret ederiz.ikitelli uzman oto skoda servisinden şemsettin ustadan beni sorabilirsiniz.

adres ve telefonlarımız aşağıdadır:

tamircim servis merkezi - ikitelli istanbul.

0 212 494 24 40 - 0 544 226 38 38 - 0 537 389 98 32

yunus ve mehmet usta.

Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: alpaslan baba
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: favorit 136L

İleti mumtazsar » 15 Eyl 2012, 16:44

daha önce sizinle irtibata geçmiştim zaten. benim aracın en büyük sorunu şu an sigorta kutusu. elektrikçi sislerin sigortadan oldugunu söylüyor.bunuda geçtik her ay mutlaka bir sigorta mum gibi eriyor.ön fardaki sinyal plastiği bile inanın mum gibi eridi. aracımıda hergün kullanıyorum.söksem göndersem zaman alcak gibi baya binemeycem. bugün en kötü sigortaya 100 lira para istiyorlar. tamirini kaça yapıyorsunuz ?
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

İleti bozkurt_51 » 17 Eyl 2012, 15:50

mumtazsar yazdı:daha önce sizinle irtibata geçmiştim zaten. benim aracın en büyük sorunu şu an sigorta kutusu. elektrikçi sislerin sigortadan oldugunu söylüyor.bunuda geçtik her ay mutlaka bir sigorta mum gibi eriyor.ön fardaki sinyal plastiği bile inanın mum gibi eridi. aracımıda hergün kullanıyorum.söksem göndersem zaman alcak gibi baya binemeycem. bugün en kötü sigortaya 100 lira para istiyorlar. tamirini kaça yapıyorsunuz ?

abicim sigorta ve sinyal plastiği eriyor demişsiniz.aracın elektrik tesisatını komple kontrol ettirdiniz mi?
sigorta kutusunda çatlak vs. çok oluyor.bu sebeple bazı kısımlar çalışmayabiliyor.ama sigortanın ve sinyal lambasının plastiğinin erimesi aracın elektrik tesisatında bir kısa devre olması ve fazla akım çekmesinden kaynaklanır.eğer ki elektrikçi kontrol edip bu kısa devre sigorta kutusunda dedi ise sigorta kutusunun komple sökülüp elden geçirilmesi gerekir.piyasada sigorta kutusunun sıfır yok malesef. çıkmaları var.onların da hepsinde az veya çok arıza var.yani onların da elden geçirilmesi gerekir.fakat bana sizin arabanın sigorta kutusu haricinde elektrik tesisatında ve kablolarında da arıza varmış gibi geldi.iyicene kontrol ettimi elektrikçi ?
sigorta kutusunu söker kargo ile gönderirsiniz.burda bakarız çatlak yollara yol atarız.röle bacaklarının bağlantı yerleri çürümüştür onları yenileriz.silikon vs. ile sağlam şekilde sabitleriz.tiner ile temizleyip komple yıkayıp oksitleri giderip kargo ile size göndeririz.bu işlem için 75 lira alıyoruz.burda skoda servisindende bana bazen gönderiyorlar.onlardan da aynı ücreti alıyorum.ama şöyle söyleyim : sigorta kutusunu elden geçirip göndeririz fakat aynı arıza devam ederse aracınızın elektrik tesisatında sorun var demektir.bazen elektrikçiler başından savmak için bunun şurasında arıza var deyip geçiştirebiliyorlar.benimde başıma geldi böyle şeyler.
eğer göndermek isterseniz kargo ile gönderin.bizde onardıktan sonra kargo ile adınıza yollarız.kargo ödemeleri size aittir.bunu da belirtelim.
iyi günler.
Her lafa verilecek bir cevabım vardır.Lakin ; bir lafa bakarım ,laf mı diye? Birde adama bakarım , adam mı diye ?
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

İleti bozkurt_51 » 14 Kas 2012, 16:06

güncel.
Kullanıcı avatarı
bozkurt_51
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir