allah rızası ıcın yardım edın

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

allah rızası ıcın yardım edın

İleti mfd1907 » 01 Ekm 2012, 10:52

arkadaslar ben burada yenıyım aracım skoda felicia 96 model aracda sorun yok eyvallah güzel güzel gelıyorum gıdıyorum temız efendı kullanıcıyım ammaaa gel gelelım arabaya bınıyorum 1. yada 2. fitesteyken yanı hız dusukken debrıyaja basmadan ayagımı gazdan cekıyorum mesela yavaslamam lazım 40 ıle dıgıyorum demı debrıyaj fren yapmadan sadece ayagım gazda ıken gazdan cekınce araba ılerıye vuruyo yanı arabayı neredeyse cope atacagım ustaya gosterdım sanzumandan dıyo ındırmem lazım 500 600 bulur dıyo sıfırı ne kadar da yanı kımseye guven kalmadı kafama cok takıldı cok tık bır ınsanım bırde bu normal degııl arkadaslar bı fıkrnız varmı yanı ayagımı gazdan cekerken debrıyaja basmak zorunda degılım kı normal gazdan yavas yavas degıl ama bırden cekınce ılerıye acaıp sekılde vuruyo atıyo kendını bu nedır acıll beklıyorum

mfd1907
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet dinçer
Nereden: Konya
Arabanız: skoda felicia

İleti MadloveR » 01 Ekm 2012, 10:59

Aynı sıkıntı benim favodada var. Sanırım gazdan ayağınızı çekince özellikle düşük viteste araba yığılma yapıyor. Ben gaz ayarından veya gaz beynindendir diye düşünmüştüm ama benzinde de aynısını yapıyor. Bende bir kaç ustaya ve özel servise sordum.ama kesin bir çözüm bulamadım. Hatta aracın motoru iyi olduğu için öyle yaptığını söyleyenler bile oldu. Bende alıştım artık iyice o şekilde kullanıyorum.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti mfd1907 » 01 Ekm 2012, 11:19

yanı arkadasım bunun bı cozumunu bulsak ya ısıklarda trafıkde cok zorlanıyorum debrıjaj ıle ugrasıp duruyorum ben buna anlam veremedım bu nasıl bı ıs yok mu bu ısın ustası usta olan bosuna mı oluyor cok rahatsızlık verıyo bana sınır hastası ettı yanı neredeyse atacagım aracdan sogudum kıme sorsam normal dıyo bole bırsey olabılırmıı hıcmı araba kullanmadık sahını kotuler dururdum hangı sahıne bınsem emanet olarak hepsı yag gıbı gıdıyo anlamadım gıttı ya motor kulagı dıye dusundum yada baskı balata olabılırmı dıyecem bılemedım gıttı kac aydır cozum bulamadım sanayılerde rezıl oldum artık
mfd1907
CLASSIC
CLASSIC

İleti mfd1907 » 01 Ekm 2012, 12:38

?=???????????????????????????????????????????? :roll: :roll: :roll: :roll:
mfd1907
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 01 Ekm 2012, 12:50

hocam birde karbiratörün arkasındaki elektrik fişlerini kontrol et. Paslanmış yerinden çıkmışsa elektriği iyi geçiremiyor ondan da yapıyor olabilir. Kontrol etmekte fayda var.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bkatomant » 01 Ekm 2012, 12:50

Benim aracimda ayni sekilde. Debriyajla yumusatiyorum... Genelde eski arabalarda hep boyledir diye biliyorum. 1. ve 2. vitesde yapar ama ileri viteslerde daha yumusaktir...
Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: SKODA FAVORIT 1994 GLX

İleti Erdemsah » 01 Ekm 2012, 15:14

Arkadaşlar gazlı araçlar için konuşuyorum gazda bir pompa sistemi yok gazı yanma odasına pistonun vakum hareketi sırasında çekiyor tam gaz yapıp bir anda gazdan ayagınızı cektıgınızde arac gaz yemeye devam eder vakumu durduramadıgı ıcın gaz takılıyomus gıbı bır hıs verır . Acaba sorununuz böle bişey mi
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti MadloveR » 01 Ekm 2012, 15:42

Erdemsah yazdı:Arkadaşlar gazlı araçlar için konuşuyorum gazda bir pompa sistemi yok gazı yanma odasına pistonun vakum hareketi sırasında çekiyor tam gaz yapıp bir anda gazdan ayagınızı cektıgınızde arac gaz yemeye devam eder vakumu durduramadıgı ıcın gaz takılıyomus gıbı bır hıs verır . Acaba sorununuz böle bişey mi

Tam olarak ne demek istediğiinizi anlamadım ama bendeki sıkıntı şu şekilde. Düşük viteslerde gazdan ayağımı çektiğim zaman fren debriyaja basmadan araba birden yığılıyor, yani şöyle söyleyim sanki yüksek viteste giderken bir düşük vitese geçirip yığdırıyomuş gibi oluyor.Bendeki sıkıntı bu şekilde yalnız sadece gazda yapmıyor benimki benzinde de aynı olay var.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mfd1907 » 01 Ekm 2012, 17:15

evet aynen ole oluyor ben bugun ustaya gosterdım arakdaslar hıc bırseye ınanmayın aracın motor gucu dusuk oldugu ıcın ve kasa agır oldugu ıcın sarmıyo dıyo usta aracın cam gıbı oraya buraya gosterıp bozdurma dedı ama sıkıntı hala aynı karbıratorun altındakı rolantıyı yukselttırın bakın karburatorun oradakı nı o zaman bıraz daha ıyı oluyo
mfd1907
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 01 Ekm 2012, 17:30

MadloveR yazdı:
Erdemsah yazdı:Arkadaşlar gazlı araçlar için konuşuyorum gazda bir pompa sistemi yok gazı yanma odasına pistonun vakum hareketi sırasında çekiyor tam gaz yapıp bir anda gazdan ayagınızı cektıgınızde arac gaz yemeye devam eder vakumu durduramadıgı ıcın gaz takılıyomus gıbı bır hıs verır . Acaba sorununuz böle bişey mi

Tam olarak ne demek istediğiinizi anlamadım ama bendeki sıkıntı şu şekilde. Düşük viteslerde gazdan ayağımı çektiğim zaman fren debriyaja basmadan araba birden yığılıyor, yani şöyle söyleyim sanki yüksek viteste giderken bir düşük vitese geçirip yığdırıyomuş gibi oluyor.Bendeki sıkıntı bu şekilde yalnız sadece gazda yapmıyor benimki benzinde de aynı olay var.

Sizin sıkınntınız distrübütörden kaynaklanıyor değiştirin olay düzelir

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 01 Ekm 2012, 17:31

mfd1907 yazdı:evet aynen ole oluyor ben bugun ustaya gosterdım arakdaslar hıc bırseye ınanmayın aracın motor gucu dusuk oldugu ıcın ve kasa agır oldugu ıcın sarmıyo dıyo usta aracın cam gıbı oraya buraya gosterıp bozdurma dedı ama sıkıntı hala aynı karbıratorun altındakı rolantıyı yukselttırın bakın karburatorun oradakı nı o zaman bıraz daha ıyı oluyo

Sizdeki sorunda aynı ise sizde distrübütörü değiştirin

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 01 Ekm 2012, 19:10

sıze bı tavsıyem var bıraz ugras ısteyebılır ama bende yapıcaktım fırsat kalmadı sattım :) gaz kelebegının telın baglı oldugu plastık makaraya kucuk amortısorler var ondan takılabılır gazdan cekınce yavasca gazı kapatıyo rolentıye gelıyo bu amortısorde eskı kasa opel combo 1,7 dızellerde var çıkmasını bulup saglamsa eger bıraz ugrasla takılabılır.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti Safariali » 01 Ekm 2012, 21:18

debriyaj çatalı değiştir arkadaş
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti MadloveR » 02 Ekm 2012, 12:58

forman37 yazdı:sıze bı tavsıyem var bıraz ugras ısteyebılır ama bende yapıcaktım fırsat kalmadı sattım :) gaz kelebegının telın baglı oldugu plastık makaraya kucuk amortısorler var ondan takılabılır gazdan cekınce yavasca gazı kapatıyo rolentıye gelıyo bu amortısorde eskı kasa opel combo 1,7 dızellerde var çıkmasını bulup saglamsa eger bıraz ugrasla takılabılır.

Aynen bana da sanki gaz telinin oralarda bir sıkıntı var gibi geliyor. Çünkü yakıtı yavaş yavaş kapatması gerekirken birden kesiyor, haliyle araç da yığılıyor.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mfd1907 » 03 Ekm 2012, 08:18

ARKADASLAR SALINCAKTAKI BOSLUKTAN OLUYORMUS BALANSCIYA GIDIN PARCA ATIYORLAR KIMSEYE INANMAYIN GAYET DE DUZGUN OLUYO SIKINTI ORADAN 8-)
mfd1907
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 03 Ekm 2012, 09:12

Hemşo salıncaktaki boşluklu gazı birden kesmesinin ilgisi ne. Boşlukla felan ilgili değil bence o.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mfd1907 » 03 Ekm 2012, 10:44

kardes vallaha sole deyım sana 1000 lıra masraf yaptım celık jant aldım fılm cektırdım arka amortısor ust takozlar degıstı hava fıltresı bujıler degıstı role atıldı gaz ayarı yapıldı ıc dosemeler komple degıstı akıs koruklerı degıstı akıslerde bosluk varmıs sesler oradan gelıyordu tablalar degıstı sımdı tık ses kalmadı ve o dedıgım seyıde yapmadı bırazda karburotorun oradakı rolantıden ayarlandı sımdılık sıkıntı yok ama degdı yaptıgım masrafa
mfd1907
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 03 Ekm 2012, 14:12

Valla 1000 liraya iyi kurtulmuşsun anlattığın kadarıyla. Sırf 400-450 çelik jant tutar zaten.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir