ÖNERİ VE TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖNERİ VE TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM

İleti skodakrmn » 04 Ekm 2012, 21:30

Merhaba skodacılar forumda yeniyim Henüz bir aracım yok 4000 tl kadar bir bütçem var.Favorit almayı düşünüyorum.Daha bu sabah 1990 136 L model beyaz bir skoda için pazarlık yaptım 3700 tlye sizce piyasaya göre normal mi ?aracın sol farı sağa göre daha soluk durumda sağ çamurlukta çok az çürük var kaporta çok kötü değil yer yer dökülme var boyada iç döşeme idare.eder lpg yeni takılmış atiker marka lpg işli değil. vizesi 2012 haziranda bitiyor. öyle bi ustaya falan daha göstermedim araştırma yapıyorum.satın almadan nelere dikkat etmeliyim sizlerin öneri ve tavsiyelerini bekliyorum.hem ucuz hemde yakıtı ideal olduğu için skoda alıyorum.Karamanda yaşıyorum.yaşadığım yerin mevsim şartlarında bu araç sorun çıkartır mı yazları çok sıcak kış ise oldukça soğuk hararet gibi marş basmama gibi??cevaplarınızı bekliyorum herkese teşekkürler..

skodakrmn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bahri Koçak
Nereden: Karaman
Arabanız: Skoda favorit

İleti FTS » 04 Ekm 2012, 22:44

Öncelikle hoşgeldin. duyumlarıma göre sana bazı şeyler aktarayım. 90 ve 92 model arası olan skodalarda lpg uyumu yoktur. yani istediğin randımanı alamazsın. 92 senesinden sonra volkswagen skodaya ortak olur veya alır tam bilemiyorum motorlarda oynama yapar. lpg kitleri 92- ve 94 arası favoritlerde daha sağlıklı ve randımanlı çalışır. bu benim duyumum.
Kaporta boya koltuk vs şeylere fazla girmemeni öneririm çünkü aracın yürüyeni sağlam olduktan sonra isterse dışını çürük götürsün önemli değil benim için. seni yolda bırakmasında. mevsim şartlarına göre sana uyan bi araçtır. kışın 10/40 yazın 20/50 yağ koydurarak güzel bi randıman alabilirsiniz. araçlar çekoslavakya araçları oldukları için yani soğuk memleket arabası olduğu için kışın sakın korkma. yazın hararet yapar fakat bunun önüne şahin fanı içeriden fan kontrolü ve ufak dereceli müşür taktırarak geçebilirsin. kışın zaten benzinde kullanmaya gayret et. akşam aracını kitlerken benzinde kitle. ne olur ne olmaz. işi sağlama almak lazım. lpgde marş basar sorun olmaz ama motor soğukken lpg fazla yer. benim diyeceklerim aklıma gelenler bu kadar. .

Şimdiden hoşgeldiniz diyorum :)

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti skodakrmn » 05 Ekm 2012, 20:05

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.lpg ile ilgili olan randımansızlığı bende duydum ancak şu varki 2 yaşta bile nerden baksanız 1000tl oynuyor.bütçeye uymuyor.dediğiniz gibi yürüyeninde sorun yoksa almayı düşünüyorum diğer döşeme falan sonraki iş öncelikle kışlık bakımını yaptırcam.
skodakrmn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bahri Koçak
Nereden: Karaman
Arabanız: Skoda favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir