gece gece şanzıman problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gece gece şanzıman problemi

İleti semih10 » 05 Ekm 2012, 23:07

Arkadaşlar herkese hayırlı günler dilerim.. Gece halı saha maçından sonra arabaya bindim çalıştırdım. Tam olduğu yerde U dönüşü yaparken araç kalktığı anda alttan tak diye bi ses geldi ve araba yürümemeye başladı. Ancak araç vitesteydi. Dedim acaba araç baskı balata mı yedi diye stop ettim 1'e taktım debriyaja basmadan çalıştırım araç yürümedi. Ne yaptıysam aracı yürütemedim. Araç çalışırken debriyaja basmadan vitese geçiyor sanırım debriyaj balatası arıza yaptı benim fikrim bu yönde . artık yarın olduğu yerde yapılabilirse yaptırcam olmadı mecbur çekilecek.. Sizce de tespitim doğrumu yoksa vites masvalında veya sekromeç arızası falan mı. Sizce problem nedir..?

Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti forman37 » 05 Ekm 2012, 23:19

buyuk ıhtımal baskının semsıyelerı dagıldı ve debrıaj bosa cıktı . gecmıs olsun debrıaj setınız degısecek
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti skodaizm » 05 Ekm 2012, 23:32

Dediğinize ve çıkan sese bakarsanız, şanzıman tarafı aks içi dağılmış olabilir. Aks miline gecen ve üç başlı( istavroz) dağılmış veya diş sıyırmış olabilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hakan48 » 06 Ekm 2012, 11:25

Aracın Dış Aks Kafası Dağılma İhtimali Yüksek İhtimal , Dönüşte Tak Yaparak Sadece Aks Kafası Dağılır. Geçmiş Olsun Çok Fazla Masrafı Yok
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti semih10 » 06 Ekm 2012, 16:30

bugün aracın başına gittim gündüz gözüyle görmek için tam sağ kırdım tekerleri aracın altına hafiften yatıp kontrol ettğimde akş başının tekerin göbeğindeki yuvasında çıktığını gördüm.. tamirci arkadaş geldi önce dedi aks takımı değişcek dedi sonra sadece aks kafası değişcek dedi en son hiç bir değişim yapmadık sadece aks başındaki sekman kırığından kaynaklanan bir kayma neticesi yerinden çıkmış dolayısıyla şimdilik 20 tl gibi bir rakama günü kurtardık ama tabi aracın yürüyeni ihmale gelmez tamircinin dediği hiç bir şekilde garanti veremem ve ne zaman çıkacağı belli olmaz çünkü aks dişleri pek sağlıklı değil dedi. Yani bugünde çıkabilir yarında 1 ay sonrada tamamen sürpriz şansın varsa çıkmayadabilir dedi. tabi tereddütsüz kararım en kısa zamanda ne gerekiyorsa onu yapmak.. Şimdilik işyerine çektim 1 hafta kadar nadir kullanıcaz.. özellikle arkadaşın söylediği aksın en büyük düşmanı ki neredeyse bozulma sebebi tamamıyla dengesiz ve kontrolsüz girilen çukur ve kasisler.. Herkese tekrardan kazasız belasız günler dilerim...
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir