Aracım Benzin Kokuyor..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım Benzin Kokuyor..

İleti Misafir432 » 11 Ekm 2012, 15:18

Merhabalar arkadaşlar danışmak istediğim bi sorunum var 90 model favorit aracımda ön taraftan gelen bi benzin kokusu var ama benzinle egzoz hafif karışık gibi yoğunluk benzin kokusu sorun karbüratör değil baktırdım sizce nedir ?Teşekkürler...

Misafir432
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Kenan erdem
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit

İleti kaisers » 11 Ekm 2012, 23:16

Arkadaşım aynı sorun bendede var öyleki camı açamaz oldum. egzozcuya götürdüm bişey yok dedi. olsa zaten motorun sesi değişirmiş acaba egzoz manifold contasımı kaçırıyor anlamadım özellikle bayıra çıkarken. YARDIM LÜTFEN.
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tayfun yilmaz
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: skoda favorit

İleti semih10 » 11 Ekm 2012, 23:28

belkide benzin hortumlarının eskimesinden kaynaklanabilir. Benzin hortumlarının dış yüzeyine benzin sızmış olabilir...
Konuşsam tesiri yok,sussam gönül razı değil...
Kullanıcı avatarı
semih10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: semih turhal
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Fiat Linea 1.3 Multijet Active

İleti vipsezgin » 12 Ekm 2012, 06:56

Dün aynı işlem için aracımı sanayiye ustama götüdüm karbüratörden oluyor arkadaslar diyaframdan olabılır kesınlıkle orjınalını taktırın bırde kelebek dıye bırsey var onun yanındakı bır parcadanda kacırıyor bu benım 3,skodam sırf bu arabaya sanayıde tanıdık usta var dıye bınıyorum cok cok memnunum ustamdan ÇORLUYA yolu düşen olursa beklerım
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Arabanız: Silver line

İleti sainz » 12 Ekm 2012, 08:09

Karbüratöre benzin taşıyan hortumlar patlamış ve ince ince sızdırıyorsa, yoğun benzin kokusunu duyarsınız.
Eğer ki karbüratördeki bir aksamdan benzin akmıyorsa, hortumları titizlikle kontrol edin.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti muzomuzikus » 12 Ekm 2012, 10:02

kaisers yazdı:Arkadaşım aynı sorun bendede var öyleki camı açamaz oldum. egzozcuya götürdüm bişey yok dedi. olsa zaten motorun sesi değişirmiş acaba egzoz manifold contasımı kaçırıyor anlamadım özellikle bayıra çıkarken. YARDIM LÜTFEN.

Aynı sorun bendede oluyor,bu sanki eksoz gazı gibi geliyor.
Camı açtığımda genzimi yakıyor,camı kapatıp dış havalandırmayla idare ediyorum.
Kronik favorit arızası gibi görünüyor.
Sorun hakkında, bilen arkadaşların görüşleri lütfen...
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer
Arabanız: Skoda favorit l 93 mod

İleti muzomuzikus » 12 Ekm 2012, 10:16

sainz yazdı:Karbüratöre benzin taşıyan hortumlar patlamış ve ince ince sızdırıyorsa, yoğun benzin kokusunu duyarsınız.
Eğer ki karbüratördeki bir aksamdan benzin akmıyorsa, hortumları titizlikle kontrol edin.
Uğur bey merhaba .Benim şikayetim yoğun eksoz gazı kokusu,yeni komple eksoz yapıldı,ufuk usta eksozcuya sormuş,flanş bağlantıları arasındaki contalardan gelir o koku ,bir müddet sonra geçer,demiş.ancak 1500 km yol yaptım camı açmanın imkanı yok.Havalandırmadan idare ediyorum,gaz kokusu genzini yakıyor insanın(araç benzinli gaz takılı deyil) allah korusun o gaz kokusu bir müddet sonra hastalandırır insanı saygılar.....
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer
Arabanız: Skoda favorit l 93 mod

İleti kaisers » 12 Ekm 2012, 12:59

VİP SEZGİN benim yolum düşer çorluya söyle neresi çözelim şu arızayı.Aracıma kimse binemez oldu kokudan zehirlenecez valla .
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 12 Ekm 2012, 13:29

muzomuzikus yazdı:
sainz yazdı:Karbüratöre benzin taşıyan hortumlar patlamış ve ince ince sızdırıyorsa, yoğun benzin kokusunu duyarsınız.
Uğur bey merhaba .Benim şikayetim yoğun eksoz gazı kokusu,yeni komple eksoz yapıldı,ufuk usta eksozcuya sormuş,flanş bağlantıları arasındaki contalardan gelir o koku ,bir müddet sonra geçer,demiş.ancak 1500 km yol yaptım camı açmanın imkanı yok.Havalandırmadan idare ediyorum,gaz kokusu genzini yakıyor insanın(araç benzinli gaz takılı deyil) allah korusun o gaz kokusu bir müddet sonra hastalandırır insanı saygılar.....

Egsoz kokusu farklı benzin kokusu farklı. Karbüratöre giden hortumların üzeri saç örgüsü gibi bir şeyle kaplı. İçerisinde de lastik hortum geçiyor. Lastik hortum patlamışsa veya ince ince sızdırıyorsa, o saç örgüsü gibi olan kısmını ıslatıyor. Şakır şakır dökülmüyor benzin. Motorun sıcağı ile de çabucak buharlaşıyor ve buharlaştıktan sonra da size geliyor.
Aracınızı akşamdan park edip sabah çalıştırdığınızda daha yoğun geliyorsa bu koku, hortumlardan olması ihtimali iyice kuvvetleniyor demektir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti vipsezgin » 12 Ekm 2012, 16:07

kaisers yazdı:VİP SEZGİN benim yolum düşer çorluya söyle neresi çözelim şu arızayı.Aracıma kimse binemez oldu kokudan zehirlenecez valla .

arkadasım benım numaram 544 657 32 09 çok değerlli bır usta cok memnun kalacaksın eskı sanayıdeydı dukkan sımdı yenı sayıye tasındı ben sana yardımcı olurum aynı durumu bende yasıyorum araba les gbı kokuyor herkes laf edıyor ınsanın morelı bozuluyor
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Arabanız: Silver line

İleti jawacı » 12 Ekm 2012, 17:51

benzin kokusu patlamış yada delinmiş benzin hortumlarından geliyor. sainz in yazdığı gibi hortumların üzeri bez kaplı. patlak yerden bu yüzden benzin fışkırmaz. ama bezi ıslatır koku yapar.

yapacağın iş, parçacıdan 2 m benzin hortumu ve 10 tane kelepçe alıp kapının önünde değiştirmek.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti AhmetH » 12 Ekm 2012, 18:12

çoğusu LPG li olduğundan karbüratör içindeki diyaframlar vs de sorun açabiliyor.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti kaisers » 12 Ekm 2012, 23:00

Tamam sezgin kardeş aldım tel no. neydi sanayideki dükkanın ismi? Ayrıca bu zamlardan sonra adamı arabadanda
soğutuyorlar ayıptır yaa 4.92tl maşallah durmak yok yolla dewam.
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir