bilen varmı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bilen varmı

İleti mumtazsar » 11 Ekm 2012, 22:59

arkadaşlar merhaba favoritlerde direksiyonun sol altında 0 1 2 kademeli olarak bir düğme mevcut far göstergesi felan var üstünde aracımı aldığım günden beri çalışmıyor ne olduğunu bilmiyorum.çalışıpta ne oldugunu bilen arkadaşlar varsa aydınlatabilir mi işşimi görcek bişeyse onarımını yapıyım.

mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

İleti AhmetH » 11 Ekm 2012, 23:18

farın yüksekliğini ayarlamak için yapılmış bir mühendislik hatası..

aramızdan birinde çalışanı varsa benimki çalışıyor desin ne favoritte ne feliciada bu zmana kalmış çalışanı yoktur heralde..
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mumtazsar » 11 Ekm 2012, 23:29

iç gögüsü söktüğümde o düğmenin arkasından farın oldugu yere kadar hava hortumu gibi bişey gidiyor hocam.ben yıkama zannettim ama değil yani çözemedim.
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

İleti vipsezgin » 12 Ekm 2012, 06:58

o hava hortumları sıyah bır plastık parca ıle farın ıcıne kadar gııdyor
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti sainz » 12 Ekm 2012, 08:08

AhmetH yazdı:farın yüksekliğini ayarlamak için yapılmış bir mühendislik hatası..

aramızdan birinde çalışanı varsa benimki çalışıyor desin ne favoritte ne feliciada bu zmana kalmış çalışanı yoktur heralde..

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti efekentli » 14 Ekm 2012, 23:54

slmlar,skodalarda amartisörlerin yumuşak oluşundan dolayı,araçta fazla yük olunca farlarda yükseliyor,bu nedenle far yükseklik ayar düğmesi var.yani sizin bahsettiğiniz çevirmeli düğme.ama uzun ömürlü olmadığından arkadaşlarında yazdığı gibi bende bu düğmenin çalışanını göremedim nedense hiç birinde.hava ile çalışan bir mekanizma ve de çok hassas olduğundan dolayı borulardan sıvı kaçırınca çalışmıyor,yenisi yok.olsada sanırım çok pahalıdır.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti murat26 » 15 Ekm 2012, 08:25

civalı far yüksekligi ayarlama düğmesi ama su ana kadar calışan bi favorite rastladım cunki üretimden 1-2 sene sonra kacak nedeniyle civa boşalıyor ve bidaha calışmıyor.eskişehirdeki ustam yapılabileceğini ama cok masraflı olacagını olacagını solemişti.
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir