UGULTU SESINI BULAMADIM !

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

UGULTU SESINI BULAMADIM !

İleti bkatomant » 12 Ekm 2012, 07:30

Arkadaslar Merhaba,

2 gun once motor ust ve sag kulagini, direksiyon mil koruklerini, ve sol on teker aks korugunu degistirdim.
Yalniz tamirciden ciktiktan sonra rolantide veyahut devir yukseltirkende motorun sesiyle beraber bir ugultu duyuyorum. Ilk basta kendim uyduruyorum, psikolojiktir dedim ama, ailemden baska ferdlerde daha once o sesin olmadigini soylediginde bir farkli durumun oldugunu anladim. Kafami uzattigimda devir daimin oldugu bolgeden geldigini duyar gibiyim. Nedir bu ses bir yorum yapan olursa cok memnun olurum. Bu gece yarisi yola cikiyorum ve 980 km yol yapacagim. Tskler...

Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: SKODA FAVORIT 1994 GLX

İleti bkatomant » 12 Ekm 2012, 14:22

Sorumu 98 kisi okumus, kimseden yorum yok mu????

Bu arada ust kulak diye yazmisim sorumda, alt kulak yazacaktim...
Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

İleti wolfson61 » 12 Ekm 2012, 17:46

Benim aracımdan gelen uğultu sesini ön teker bilyalarini degistirerek cozmustuk. Belki sizinki de aynı problem olabilir. 40-50 km hızla giderken direksiyonu sağa sola çevirerek sesin azalıp artma durumunu kontrol edin. Belki bir fikir verebilir. İyi Yolculuklar.
wolfson61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Süleyman
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 MPI Comfort

İleti judgeof_06 » 12 Ekm 2012, 17:53

hocam ses eğer kalkışlarda geliyorsa devirdaimdeki motor kulağı kopmuştur onu değiştir eğer devamlıysa bilyalar dan olabilir
judgeof_06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 kx

İleti jawacı » 12 Ekm 2012, 17:55

bkatomant yazdı:Arkadaslar Merhaba,

2 gun once motor ust ve sag kulagini, direksiyon mil koruklerini, ve sol on teker aks korugunu degistirdim.
Yalniz tamirciden ciktiktan sonra rolantide veyahut devir yukseltirkende motorun sesiyle beraber bir ugultu duyuyorum. Ilk basta kendim uyduruyorum, psikolojiktir dedim ama, ailemden baska ferdlerde daha once o sesin olmadigini soylediginde bir farkli durumun oldugunu anladim. Kafami uzattigimda devir daimin oldugu bolgeden geldigini duyar gibiyim. Nedir bu ses bir yorum yapan olursa cok memnun olurum. Bu gece yarisi yola cikiyorum ve 980 km yol yapacagim. Tskler...

devirdaim rulmanı büyük ihtimalle. keşke motor kulağını değiştirirken devirdaimle beraber komple değiştirseydin. şimdi aynı işçiliği tekrar yapma ihtimali var.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

İleti bkatomant » 14 Ekm 2012, 17:14

wolfson61 arkadsim. Ses dururkende kalkarkende yolda giderkende var oldugu icin bilyelerde olacagini sanmiyorum.

judgeof_06 arkadasim. Evet devirdaim kulagi kirik. Geriliyor ve saseye vuruyor kalkislarda. Plastik koyduk cozduk simdilik.

jawacı arkadasim. Tahminin benimkiyle ayni. Ben devir daim kulagini degistirmedim. Diger iki kulagi degistirmistim. En sonunda sanirim devir daimi komple degistirecegim. Iyi ve orjinal birsey almak lazim. Bu uzerindeki devir daim saha 6 aylik bile degil....

Yinede farkli dusunceleri ve yorumlari olan arkadaslarinda cvplarini bekliyorum...
Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir