Gösterge ışıklandırması zor mu ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gösterge ışıklandırması zor mu ?

İleti Dest » 16 Ekm 2012, 19:24

Merhabalar yeni katılmış bulunuyorum aranıza. Direkt olarak konuya gireyim. Öncelikle bizde 93 Model Favorit var. Sadece bizim arabaya mı mahsus bilmiyorum ama ibre sanki Magirus dolmuş gibi sabit kalmıyor, Aşağı yukarı sallanıyor. Yani giderken bakınca net bir hız söyleyemiyorum. Bunu sabitlemek mi gerekiyor yoksa sallanacak mı öyle.. Ek olarak gösterge ışıklandırması çok az. Yani aşağıdaki gösterge gibi bir ışıklandırma istiyorum. Gördüğüm kadarıyla forumda uygulayanlar var. Maliyeti kaça patlar ? Arabasını dediğim vaziyete getiren var mı ?

Dest
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara

İleti sadebey77 » 16 Ekm 2012, 22:22

Kardeşim aramıza hoş geldin aşağıdaki linkime bakarsan ben yaptım kendim. Uğraş istiyor ama neticeyi görebilirsin resimlerimde. Linkde yorumlarımda nasıl sökebileceğini az çok anlattım. Söktükden sonra iş başlıyor. Alta ne ışık koyarsan koy yeşil gösterir. Bende klometre ve diğerlerinin bulunduğu yerin arkasında yeşile boyamışlar,onları tinerle temizledim ama dikkat et ön yüzüne tiner deydirme.Siyahlar kalkar.Sonra içini açınca göreceksin göstergelere bakan lambaları söktüm. Her yuvaya ayrı ayrı led döşedim ve arkada artı ve eksileri birleştirip,sökmüş olduğuğum ledlerin bulunduğu yere lehimledim.Hatta şöyle bişide yaptım.ABS ve emniyet kemeri ışığınıda farlara bağladım farları yakınca onlarda yanıyor.Titremeye gelince söktüğün zaman klometre telini gres yağı ile yağla öyle dene torpidoyu toplamadan.Kolay gelsin
1994 Model Favorit GLX BOYASIZ 120.000 Km
Rizeli Sadebey

Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Kullanıcı avatarı
sadebey77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Nereden: Yalova
Arabanız: Skoda Favorit GLX 1994

İleti Dest » 16 Ekm 2012, 22:31

sadebey77 yazdı:Kardeşim aramıza hoş geldin aşağıdaki linkime baka...

Hocam forumdan başkalarınkini gördüm, çok hoşuma gitti ama buna ne zamanım var ne de uğraşabilirim. Ben sökersem geri toplayamam. Zaten artı uç, bağlama vs bunları hiç bilmiyorum. Oto elektrikçi tanıdığım var. Ondan rica etsem, malzemeleri ben alsam(led) vs kaça patlar ?

Bu arada linki göremedim.
Dest
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara

İleti sadebey77 » 16 Ekm 2012, 22:41

pardon buyrun.Valla onunla uğraşacak elektrikçi bulman çok zor kardeşim.Malzeme para değilki.

favorit-forman/iste-favoritim-iste-yeni-eklediklerim-t29912.html" rel="nofollow" rel="nofollow
1994 Model Favorit GLX BOYASIZ 120.000 Km
Rizeli Sadebey

Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Kullanıcı avatarı
sadebey77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Nereden: Yalova
Arabanız: Skoda Favorit GLX 1994

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi