Yağ Eksilme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yağ Eksilme

İleti MadloveR » 18 Ekm 2012, 10:40

Arkadaşlar herkese selamlar.
Aracımın ramazan bayramı öncesi yağ ve filtresini değiştirdim. bugün yağını kontrol ettiğimde yağ çubuğundaki min. noktasının altına düşmüş olduğunu gördüm. Yaklaşık yarım litre kadar yağ ekledim tekrar kontrol ettim bu seferde çok yukarıya çıkmış. 10000 KM önce(geçen yıl) yağ değişiminde de aynısı olmuştu. Yağ değişiminden 15 gün sonra kontrol ettiğimde hiç yağ kalmamış gibi gösteriyordu 1 LT yağ eklediğimde fazla gelmişti. Bu sene aynısını yaptı gene. Sizce sıkıntı ne olabilir.

Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti sainz » 18 Ekm 2012, 11:29

MadloveR yazdı:Arkadaşlar herkese selamlar.
Aracımın ramazan bayramı öncesi yağ ve filtresini değiştirdim. bugün yağını kontrol ettiğimde yağ çubuğundaki min. noktasının altına düşmüş olduğunu gördüm. Yaklaşık yarım litre kadar yağ ekledim tekrar kontrol ettim bu seferde çok yukarıya çıkmış. 10000 KM önce(geçen yıl) yağ değişiminde de aynısı olmuştu. Yağ değişiminden 15 gün sonra kontrol ettiğimde hiç yağ kalmamış gibi gösteriyordu 1 LT yağ eklediğimde fazla gelmişti. Bu sene aynısını yaptı gene. Sizce sıkıntı ne olabilir.

Kontrolü araç düz bir zemine park edilmişken ve motorun en az 2-3 saat önce stop edilmiş olduğundan eminsiniz, değil mi?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti MadloveR » 18 Ekm 2012, 12:36

Abi baktığım yer tamamen düz zemindi. Araçta 3 gündür hiç çalışmamıştı.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti Bülent Elibol » 13 Kas 2012, 19:47

Arkadaşım yağ yağ filtresi değişince 4 L yağ koy.Eksik koymayın.
Tekirdağ/Çorlu Skoda'cı Bülent Elibol Zafer Mah.Yeni Sanayi Sit.Şehit Yüzbaşı Yücel Kenter Cad.No:2 A8-11 Blok
GSM:05355216500
www.skodacorluservis.com
ototeknikcorlu@hotmail.com
Bülent Elibol
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia Combi 1.3 Mpi

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir