benzin pompalarına dikkat

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

benzin pompalarına dikkat

İleti darkram » 24 Ekm 2012, 18:12

arkadaslar basıma gelen herkesin basına gelmiştir ama içimi dökmeden rahat edemiycem bazı radyolarda güya ucuz reklamı yapılan hava alanı yolunda bir benzinlik var memleketime gittim göstergeler daha yarısınaa gelmeden düşmeye başladı hayırdır dedim herhalde gaz ayarım bozuk yada sibob ayarlarını yeni yaptırdım ondandır dedim neyse bugun memlekette depoyu fulledim ankaraya gelirken göstergede alım şahım bir düşme olmadı artık iyice şüphe etmeye başladım çubuk kaysağında lukoıl den tekrar fulledim 110 kilometre gelmişim inanmazsınız 9 litrelik gaz aldı kan beynime sıçradı yani insanları kazıklayan bir benzinlik var bazılarımız bu gibi benzinlikler yüzünden gaz ayarlarıyla oynatıp duruyorlar bir sürü masraf yapıyorlar hepsine haram zıkkım olsun radyolarda dinlediğiniz benzinliklerde sakın ama sakın almayın ağer hangi benzinlikten kazık yediğimi öğrenmek isterseniz özelden mesaj atabilirim

darkram
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 l 93

İleti SilverLine » 24 Ekm 2012, 19:52

VAlla Kardeşim Ucuz Yahninin Birşeyi Vardır Diyorum...Geçmiş olsun..ben aracımı aldıgımdan beri Shelden Alırım Çok memnunum..HEp aynı aldıgın gaz istasyonundan almaya gayret et derim.FArkı 2.defo dolduruşunda anlarsın..Shell GÜncel fiyat Ankara :2,59tl
Kullanıcı avatarı
SilverLine
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: MUSTAFA
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda GLX Silver Lİne 94

İleti alwaysloser » 24 Ekm 2012, 20:31

ben gazda 1,5 sene dayanabildim ve tüpü söküp eve koydum yıllarca poda aldım benziminimi ve çok mutluydum ama tüpe geçince daha çok yakmaya başladım ve benzine döndüm eskisi gibi az koyup az geziorum ve en azından zevkle biniyorum
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti erginbkr » 25 Ekm 2012, 23:56

alwaysloser yazdı:ben gazda 1,5 sene dayanabildim ve tüpü söküp eve koydum yıllarca poda aldım benziminimi ve çok mutluydum ama tüpe geçince daha çok yakmaya başladım ve benzine döndüm eskisi gibi az koyup az geziorum ve en azından zevkle biniyorum

gaz varken benzine para vermek sokağa atılan para anlamı taşır bence...2 yılda 40000 km yol yaptım lpg ile...sadece filtre değiştirdim...maşallah ayar bile bozmadı...en son memlekete giderken uzun yolda km başına 0,135 kuruş tüketimim oldu...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti firarim19 » 27 Ekm 2012, 18:38

Sayaç saymaya başladıgı anda hortum bir titremeli, eğer sayaç çalıştıktan bir süre sonra titriyorsa o ilk an gaz basmamaış demektir. Hortumu gözleyin gaz alırken.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti AhmetH » 27 Ekm 2012, 22:07

sıvılar sıkışmaz.

LPG tankıda tam dolmaz nerden baksanız 40 litrelik simitte 6-7 litre boş kalır ...
hava basılsa bile eğer LPG yi tam dolduruyorsanız alacağınızı yine alırsınız çünkü boşlukta kalan hava sıkışır.

LPG nin arabnın deposunun içinde hava gibi değil su gibi sıvı olduğunu lütfen unutmayın.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti forman37 » 27 Ekm 2012, 23:28

ergın abımın yorumuna katılıyorum bende lpg varken benzın gereksız masraf ha cope atmıssın ha benzıne vermıssın farksız !
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti PİCK-UP » 28 Ekm 2012, 20:46

Arkadaşlar LPG'li araca zevkle binmek istiyorsanız bilinmiş ve bu işin ustalarına lpg yi taktırın piyasada o kadar

çok lpg takan merdiven altı ustalar varki aracınızda bile nefret edersiniz...

2 Adet LPG 'li Felicia Pickup kullandım ikiside en soguk havada bile tek marşta çalışıyor. gidişleri mükemmel

denecek kadar iyi çünkü bakımları hiç aksatılmadan yapılıyor ve BRC marka lpg sistemi takılıyor.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir