favorit yeni motor atma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit yeni motor atma

İleti mumtazsar » 29 Ekm 2012, 22:54

slm arkadaşlar. aracımın motor sorunu ve gitmemesi üzerine skoda favorit aracıma 1600-1800 veya 2000 cc motor atmak istiyorum.şahinlere honda motoru takanlar mevcut bunlara neden olmasın. motor fiyatları yaklaşık 2000- 3000 tl civarında.sıfır yaptırsak komple o fiyatı bulcak en azından ruhsata işletip adam gibi binelim. bu favorit aracıma hangi aracın motoru olur uyar bilgisi olan varmı? şanzumanda dahil. en azından 1600 cc olsa yeter.1300 artık doyumsuzluğumuza yenildiğimiz için yetmiyor. aracı satıver uğraşma diyen arkadaşlar hiç boşuna zahmet etmesinler. ben hayallarle avunmak için değil hayalleri gerçeğe dönüştürmek için yaşıyorum. satma niyetim yok şimdilik. teşekkürler herkese..

mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mümtaz şar
Nereden: Konya
Arabanız: skoda favorit

İleti forman37 » 29 Ekm 2012, 23:01

1,6 felıcıa motoru atılabılır. ama soyle bı kanun cıktı dıye bılıyorum aracalr uzerındekı motora guclendırme yapmak serbest ama farklı bı motor atmak yasak . işletılemıyo
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti mumtazsar » 29 Ekm 2012, 23:10

peki güçlendirmedeki temel amaç nedir nasıl güçlendirecez favoritlerin motorları aliminyum diye biliyorum. yanlış hatırlamıyorsam daha önce bunu sanayide sorduğumda blok felan çatlatır olmaz dedilerdi. herşeyi geçtik ben risk alır denerim ama ne yapılcağı konusunda bilgim yok.mesela bmw 325 leri 328 yapıyorlar kanun yönündende kimse bilemez o daha iyi olur benim için.bende öle bişey yaptırsam açıklayıcı bi şekilde kısaca anlatırsanız sevinirim.
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 29 Ekm 2012, 23:14

dercelı egzantırık pıstonlar krang ve ve turbo atılabılır ama bu motora zarar verebılıyo rıske gırmek ıstersen bı dene derım
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti mumtazsar » 29 Ekm 2012, 23:18

peki bir şey daha bu internette satılan şok hapları var onlar sıkıntı yaparmı ölü motoru ayağı kaldırıyor diyorlar özellikle araç satıcıları satcağı gün bu hapı araca atıp en ufak sorun göstermediğini müşteriye kandırıyorlar.ben bunu düzenli olarak her gaz alışımda veya benzinde alsam motora ne kadar zarar veririm.
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 29 Ekm 2012, 23:19

boyle bıseyı ılk senden duydum gardas :) oyle bısey varsa benım arabayı hapkolık ederım .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti FTS » 30 Ekm 2012, 10:52

Öyle şeylere inanmayın hocam ya. ölü motoru dirilten birşey varsa oda tiner. 1 full benzine 1 şişe tiner döküyorsun. sonra araban çıldırıyo. ama ertesi gün motoru eline alıyosun.

Düşüncelerin çok güzel. benimde istediğim şeyler. fakat extradan soğutmalar koyman gerekecek. coil over diye bi sistem var sanırım onun için. fren merkezlerini değiştirmen gerekecek. arkalar kampana yerine disk olacak. egzoz sistemini değiştireceksin. ve sayamadığım bir sürü şey.

Ha evet Türkiyedeki tek favo olur ama yaptığın masrafa değermi sence?? Bizim motorumuzun canı ne ki?

Geçen eskişehirde 3-4 sefer sıkıştırdım. hemen devir daimin oradaki takoz lastiği kaymış. iyi düşünüpte karar vermen lazım.

16 CBA 96

# Sen bizim suretimize değil, siretimize bak. #
Kullanıcı avatarı
FTS
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Furkan Surer
Nereden: Bursa
Arabanız: 1994 GLX

İleti felicia042 » 30 Ekm 2012, 11:09

bence hiç uğraşmayın rektefiye olsa bile minimum 1000-1500 tl gider. size tavsiyem bu motorlarda hararet problemi zamanla baş gösterir, sadece düşük değerli bir termostat takın. buji hava filtresi yağ bakımını zamanında yapın gittiği kadar binin..
Kullanıcı avatarı
felicia042
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ayhan
Arabanız: VW POLO 1.0

İleti mumtazsar » 30 Ekm 2012, 22:07

düşünceleriniz için teşekkürler.aracıma bugün yeniden sibop ayarı ve tabanca ile avans ayarı yaptırdım süper oldu. yani eskisi gibi :D vites konusu hakkında bi başlık açmıştım konu içine.başına gelcek arkadaşlara anlatayım ki sizde afedersiniz dürtmesinler. arabamın altını logar kapağına vurduktan sonra vites geçişleri çok sertleşmişti. sanki sürtüyor gibiydi.bugün sanayide tandık diye bildiğimiz bir servise götürdüm. araca en ufak müdahalede bulunmadan ve bakmadan şanzuman içindeki mili eğilmiş şanzuman sökülüp düzeltilip toplancak 150 tl masrafı var dedi.içim ısınmadı çıktım ve başka tamirciye gittiğimde alt koruma demirinin vurmanın kasmasıyla vites kutusuna değdiğini gördük. çekiç ve levyeyle düzeltti eskisinden yumuşacık bu işlem için ve bi kaç kaynak dahil 20 tl para verdim :) ve tekrar anladım ki tanıdık herzaman dürtüyor.
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 30 Ekm 2012, 23:31

favorit motoruna yapılabilecek biş yok hani olsa olsa kapak taşlama olur oda nekadar etkiler bilmiyorm ama çok performans isteniyorsa benzinde sürülmesi kafidir :D
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti PİCK-UP » 31 Ekm 2012, 00:32

o kadar masraf edilene kadar elinizdeki aracı satıp o rakamı üzerine koysanız rahatlıkla

1.6 felicia alınır. ;) 5,500-6 ya satılsa 3 koy 9 bin eder rahatça alınır

hem aracınızın yaşı gençleşir hmde istediginiz motor performansına kavuşursunuz.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti hetepe » 31 Ekm 2012, 09:35

alwaysloser yazdı:............... olsa olsa kapak taşlama olur ............... performans isteniyorsa benzinde sürülmesi kafidir :D

+1
tamamen katılıyorum, kapak taşlama ile yanma odası hacmi düşer ve kompresyon artar, bir miktar canlanma da illaki olur.
Bununla beraber benzin ile kullanarak motordan yeterice performans alabilirsiniz.
Tabii ki tüm ayarların (Avans, sibop, karışım, doğru buji) yerinde ve bakımlı (karbüratör, baskı-balata) olduğunu varsayarak.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mumtazsar » 31 Ekm 2012, 10:24

sadece üst kapak taşlansa yeterlimi :) elimdeki imkanla sadece onu söker taşlattırabilirim.benzin ölçümümü yapacam 0,40 krş a kadar yakarsa benzinde binerim devamlı
mumtazsar
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 31 Ekm 2012, 10:43

Motor degistirmek hic kolay degil. Rahat rahat beyhude ugras diyebiliriz.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti alwaysloser » 31 Ekm 2012, 20:08

mumtazsar yazdı:sadece üst kapak taşlansa yeterlimi :) elimdeki imkanla sadece onu söker taşlattırabilirim.benzin ölçümümü yapacam 0,40 krş a kadar yakarsa benzinde binerim devamlı

şu an için ben aracımdaki tüpe 1 sene dayanabildim ve söküp eve koydum benzinde biniyorum 36 kuruş yakıyorum kapak taşlama tavsiye etmem daha sonrası için hararet derdiniz başlar
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir