DEPRAJA BASINCA GELEN SES

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DEPRAJA BASINCA GELEN SES

İleti ramazanünlü » 18 Kas 2012, 22:57

arkadaşlar uzun bir ugraştan sonra depraj balatasını degiştirmeyi başardım baya zor ve meşekkatlı bir iş miş. tam bir günüme maloldu titreme falan hepsi bitti bir iki fotograf cektim ama getirmeyi unttum

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti forman37 » 19 Kas 2012, 00:26

hadı hayırlı olsun abı :) ne marka taktın setı ? ve kaç lıraya geldı aslında basıt ıs sokup takmasını 1 saate yapıyorum :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti ramazanünlü » 30 Kas 2012, 19:24

forman37 yazdı:hadı hayırlı olsun abı :) ne marka taktın setı ? ve kaç lıraya geldı aslında basıt ıs sokup takmasını 1 saate yapıyorum :)

mapa marka hepsi icinde baskı balata bilye 80 tl işcilik yok kendim degiştirdigim icin
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti feliş » 30 Kas 2012, 21:19

Abicim helal olsun nasıl yaptıysan, o değilde arabayı nasıl kaldırdın zaten bende bi kaldırabilsem.
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti AhmetH » 30 Kas 2012, 21:49

iyi vallahi cesaret geldi banada zaman alsada yapabilir olmak güzel birşey. :)

1/2 soket takımından başka büyük alet gerekiyor mu iş için ?
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti MadloveR » 01 Arl 2012, 09:55

Benimki de bitik değişecek ama açıkçası kendim değiştirmeyi gözüm yemiyor. Ustalar da 150 TL işçilik istiyor. Öyle biniyorum şimdilik. Bakalım nereye kadar gidecek.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti hakan48 » 01 Arl 2012, 10:32

skodaizm yazdı:Mapa dan uzak dur derim. Zira ben ve çevremdeki favo ve felicia cılar ne zaman taktırsak sorun yaşadık.

Yerli olması ve uçuzluğundan dolayı avantajlı gözükse de, dayanıksız ve değişim için ekstra işçilik verildiğinden diğerlerinden pahalıya gelir.

LUK veya Valeo tavsiye ederim.

+100000000

Mapa Baskı Çatlatma Vs - Rulman Dağıtma ve Diski Göbek Yayını Çıkartma Gibi Sorunlar Yapıyor. Yerli Ürün Ama Malesef Kaliteli Değil- Ayrıca Trw Markasıda Debriyaj Aksamını Mapa Benzeri Bir Firmaya Yaptırıyor, Özellikle Skodalarda Defalarca Sorunlu Debriyajını Değiştirdim. TRW sadece Debriyajda Sıkıntılı ,Bu 2 Debriyaj Markasından Uzak Durun. :( Yerli Diye Kalitesiz Bir Ürünü Taktırmayın, Tamam Milliyetçi İnsanlar Olabilir Ama Almayalımki - Biraz Kaliteye Önem Versinler.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti ramazanünlü » 01 Arl 2012, 19:26

AhmetH yazdı:iyi vallahi cesaret geldi banada zaman alsada yapabilir olmak güzel birşey. :)

1/2 soket takımından başka büyük alet gerekiyor mu iş için ?

şimdi kolay degil onu baştan söyleyeyim motor iki parcadan oluşur bunun biri motor digeride şanzımandır yani yarısını indirmiş oluyorsun başta göbek vidasını sökmek icin 30 32 anahtar bunu sökmek biraz zor işin gercegi salıncagı sökmek icin 2 adet 17 anahtar ve akisleri cıkarıyorsun motorun altına yine bir takoz ayarlıyorsun ve askıyı söküyorsun sora şanzımanı tabi ondan önce marj motorunu sökecen ve şanzımanı indiriyon ama 1 veya 2 kişi olmalı yanında ondan sonrası basit zaten herşey önünde ama ortalamayı yapmak o biraz ugraştırıyor ama anlattıgım gibi kolay degil onu söyleyeyim
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 01 Arl 2012, 20:34

Biliyorum biliyorum kolay olmadığını :D yazmıştım en başta zaten işe girişilirse başa ne geleceğini tahmin edebiliyorum.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir