Favorit eksantrik zincir kapağı nasıl sökülür

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit eksantrik zincir kapağı nasıl sökülür

İleti yunusemre06 » 25 Kas 2012, 01:47

Arkadaslar bir sorum olacak daha önce trigger zincirini değiştiren arkadaşlar trigger zincirine ulaşmak için sökmem gereken bir kapak var bu kapağın üzerinde iki tane düz ağızlı tornavidanın sökebileceği iki vida var bunları sökmek için tornavida o araya girmiyor bunu sökmenin bir yolu varmı acaba benim göremediğim bir yermi var ve bütün favoritlerde bu vidalar böylemi şundan dolayı soruyorum ben iki sene önce motor yaptırdım bu vidalar değiştirilmiş olabilirlermi diye soruyorum

yunusemre06
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135L

İleti AhmetH » 25 Kas 2012, 17:36

motorun önünde kaputu açıp ayaktan eğilerek yapmaya çalıştıysanız lütfen tamirciye gidin :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti zezula » 25 Kas 2012, 20:41

üstadım lifte kaldırmadan oraya ulaşmak çok güç olur ulaşsanız bile çaprazda kalırsınız açmakta zorluk çekersiniz zincir değiştirmenin teknik bir iş olduğunu ve takmanın çok zor olduğunu gördüm ve tecrübe ettim kendinize güveniyorsanız bu işi yapın yoksa hiç bulaşmayın derim sente ayarı önemli kaçık takarsanız yaptığınız iş bile boşa gider zarar bile verebilirsiniz. motorunu yaptırırken o vidaları muhtemelen sökmemişlerdir sökselerdi zinciri şu an değiştirmezdin
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti sainz » 26 Kas 2012, 10:35

O vidaları sökseniz de eksantrik kapağını çıkartamazsınız zira karterin de sökülmesi gerekiyor. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti fatih usta » 26 Kas 2012, 22:37

eksantrik zincirini kendi değiştiren biri olarak size tavsiyem hiç bulaşmayın . motor kulağını gevşetip sallaman gerek motoru düz tornavida başlı kapak civatası sökülmez araya elin anahtar felan girmez . sente olayı var kaçarsa ayvayı yemesi var .
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Arabanız: favorit 135 l

İleti yunusemre06 » 02 Arl 2012, 12:24

herkese cevaplarından teşekkür ederim ama bizim arabalar o kadar zor değil tamiratı daha iki ay önce şanzumanı söküp ikinci vitesi tamir ettim. Dediğiniz gibi karter sökülecek araba havaya kalkacak alet edavat var motor kulağını sökmek istemediğim için sordum bu soruyu eğer bir yolu var ise bilgi verebilecek bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim
yunusemre06
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: favorit 135L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir