Conta Değişti ama....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Conta Değişti ama....

İleti ugurcakir55 » 05 Arl 2012, 14:29

Değerli Kardeşlerim, Uzun zaman sonra tekrar kafaınızı şişirmeye karar verdim çünkü aracımı geri aldım.

Başıma olaylar geldi araçla ilgili ;

Önce egsoz ağzı taktırmıştım rolantide pırpır diye çalışıyor adam bişe olmaz demişti bende almıştım, sonra sesii hoşuma gitti ve ben arabayı her tofaşlı kardeşlerin ışıklarda yaptığı hareketlere istinaden 3bın-6 bın devir arasında kullanmaya başladım. :) Napimmm gaza gelmek bu galiba. Sonra araç arkasından beyaz dumanlar gelmeye başladı bildiğin sinek ilacı arabaları gibi :(

Neyse conta yakmış, ustaya gidildi. COnta taşlama vs. Sol aks, egsoz contaları hava yağ devirdaim derken 700 lira gitti..

Gelelim soruma;

Ben bu araçla yalan yok cok yuksek devırlerde kullanıdıgm oldu fakat eskiden 4000 devirde çıkardıgı motor sesi şimdi 2300 devirdekı ıle aynı :( Sankı araba altımdan kacıp gidicekmiş gibi guven vermiyor.
* Bunun contayla yada yapılan işle ilgisi varmıdır?
* Ani kalkarsam sağ ön lastik tarafından titreme ile kalkıyor, motor kulağı hatası gibi değil ama...
* farklı bir usta bu egsozun agzını değiş rahat cıkıs vermiyor dedi. (ayrıca eskıden aracın egsozundan gelen duman şimdi hiç yokk, yeni araclarda bile duman bariz belli iken benımkı sadece elini koyarsan sıcaklık veriyor duman dan eser yok? Sanırım bu da kötü bişe :) Ustalarım yorumlarınızı bekliyorum....

Hayat, Ha KaLK... 55 "A"TA 929
ugurcakir55
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: UĞUR ÇAKIR
Nereden: Samsun
Arabanız: FAVORİT LX

İleti ugurcakir55 » 09 Arl 2012, 18:49

YOK MU KIMSE ARKADASLAR?

ARAC HIZLI KALKISTA KIRRAK DİYE TİTREMEYLE BİRLİKTE SES VERİYOR AMA AKILLI KULLANSAN TIK YOK! :) Bİ usta ayakustu aks dedı ama sanmıyorum, cunku 6 ay aks ölü gezdim ben bu arabada bu tepkılerı almamıstım. Ayrıca zincirin değişmesi lazım dizel gibi şu an, eskinden 3000 devire sesı cıkmayan araba sımdı 2000 devırde bagırıyor...

Egsozun ucundakı dar agızlı egsozdan mı acaba, ustanın biri de motor freni yaptırıyor bu sana dedi, sıkıstırıyor aracını dedı, onuda kestırecem.. :)
ugurcakir55
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 09 Arl 2012, 20:41

Favorit stok motor spor tarz kullanıma gelmez. Sakin kullanım aracıdır.

Benim Forman 1994 ten bu yana sdece debriyaj ve 2 defa conta değişimi harici nerdeyse arıza vermedi. Düzenli bakımla sorun çıkarabilecek parçaları tabi ki değiştirdim .

Ancak yok açık hava filtresi yok bağıran ekzost gereksiz elektrik ve ses tesisatı yüzünden motor indiren elektrik tesisatını yakan birçok Favocu gördüm.

Piyasada da hor kullanılmış bu araçları satın alıp sonrada Skoda yaramaz diyen insanlar yaratılıyor.

Sana tavsiyem gereksiz aksesuarları söküp aracı sakin kullanman olacaktır.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti alwaysloser » 09 Arl 2012, 21:11

7 yıldır binerim adananın 50 derecelik yaz sıcağında bile devirli kullanır hafta sonları yarışlara giderdim 1 kez conta değiştim o da 4 ay oldu ve kendi isteğimle değiştim hala aracımda tık yok ustada biter iş bu aracı her nekadar aman aman bi arac olmasada bilene görütmelisiniz ki nere bakacağını ne yapacağını önceden kesitiren bir usta olsun önden gelen ses alt motor takozu felan olabilir ona baktırın egzoz bağlantıları düzgün olmayabilir
distirbitördü temizletip alman malı bir kapak ve tevzi makarası alın masraftan kaçmayın parçalarıda buraya yapıştırdım adresten isteyin eminim çok ama çok rahatlayacaksınız kazıklanmak istemiyrsanız beni dinleyin

http://www.skodamarketim.com/
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti ugurcakir55 » 16 Arl 2012, 11:58

Eywallah kardeslerım 3000 deviri gıstermıyorum artık... sakın sakın inceden de aksesuar... :) YOladevam...
ugurcakir55
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir