patinaj

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

patinaj

İleti favo41 » 06 Arl 2012, 08:49

merhaba forumdaşlar
sorunum ve danışmak istediğim konu favoritim ikidir patinaj çekmeye başladı hafif bi rampa olsun çıkmam diyor
hava yağmurlu olunca yapıyor bunu
sorun neden olabilir lastiklerden mi yoksa debraj vs başka bir problemi varmıdır ki

favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti MadloveR » 06 Arl 2012, 08:54

Yüksek ihtimal debriyajdan yapıyor. Ayarını bir kontrol ettir istersen. En kötü ihtimal baskı balata bitmiştir.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti favo41 » 06 Arl 2012, 09:15

daha yeni değiştirdim ya baskı balatayı luk takılmıştı
favo41
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 06 Arl 2012, 09:24

favo41 yazdı:daha yeni değiştirdim ya baskı balatayı luk takılmıştı

Balata kaçırmadığı için, motorun gücü tam olarak yere aktarılabiliyor. Lastikler de iyi durumda değilse, hele ki rampa yukarı ise, patinaj kaçınılmaz oluyor.

Good Year GT2 lastiklerim öylesine sertleşmişti ki, hafif rampa yukarı bir yerde bulunan yolu enlemesine geçen yağmur ızgaralarından geçerken, 2. vitesten 1. vites almadan hafif hafif gaz vererek çıkabiliyordum. Lastikleri değiştirdim ve aynı yerden geçiyorum, aynı şekilde geçeyim dedim. Motoru stop ettirdim. Her ne kadar diş derinliği varsa bile, belli bir zaman sonra lastik sertleşiyor. Plastik gibi oluyor tabiri caizse. Tabii ki tutunması da aynı ölçüde azalıyor.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakangemini » 06 Arl 2012, 09:24

Balata yeni takıldıysa motordan aktarma organına güç iletimi şu anda en üst noktadadır (Parça ve montajın kaliteli olduğu varsayıalrak). Siz yarım debriyaj ile kalkmaya çalışın, ama uzun süre de yarım debriyaj yapmayın. Araç hareket etmeye başladıktan sonra debriyajı tamamen bırakın. Lastikleriniz sıfıra yakın aşınmamışsa ve zeminde buz, su yok ise sebep yukarıda belirttiğim olabilir. Kavrama kaçırıyor ise patinaj yapmanız çok zordur.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti favo41 » 06 Arl 2012, 10:37

daha önceleri hiç olmuyordu böyle patinaj olayım
geçen günde aynısı oldu yine yağmurluydu bugün olduğu gibi
lastiklerden olabilir ama tam emin olamıyorum bir lastikçiye göstermek lazım lastiklerin durumunu
favo41
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 06 Arl 2012, 11:46

Baskı balatan yeni değiştiyse arkadaşların dediği gibi güç aktarımı daha iyi oluyor, lastikler de bayatlayıp sertleştiyse olabilir. Debriyajı biraz ayarlatırsanız belki sorununuz hallolur.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti AhmetH » 06 Arl 2012, 17:28

Lastiklerinizden kaynaklanıyor :)
patinajı yapan lastiktir araba değil
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti alwaysloser » 06 Arl 2012, 20:13

LASTİKKKKKKKKKKKKK
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir