SILECEK HIZINDA ANORMALLIKLER

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SILECEK HIZINDA ANORMALLIKLER

İleti bkatomant » 07 Arl 2012, 11:04

Merhabalar,

Silecek hiziyla ilgili bildigim kadariyla sag kolcakta ust 2 kademe , alt 2 kademe var. Bazen kol bu kademelere gecmiyor :) Bazen 1 alt kademeye aldigimda uzun aralikla silecek calisiyor, bazende yine ayni kademede kisa aralikla silecekler haraket ediyor. Anlam veremedim :) yorum yapacak birisi varsa sevinirim...

Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: SKODA FAVORIT 1994 GLX

İleti sadebey77 » 07 Arl 2012, 11:23

Kardeşim bence silecek kolunu değiştirip dene düzelir.Çünkü kolun içi çok hassas bendede solda oluyordu kornaya basınca sellektör yapıyordu :))) değiştrdim düzeldi.Önce kolun içini açtım hassas.Birde dandiğini alma orjinalini al kullan kardeşim.Saygılar.
1994 Model Favorit GLX BOYASIZ 120.000 Km
Rizeli Sadebey

Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Kullanıcı avatarı
sadebey77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Nereden: Yalova
Arabanız: Skoda Favorit GLX 1994

İleti MadloveR » 07 Arl 2012, 11:48

Silecekte üstte 2, altta 1 kademe vardır. Alttaki kademe saniye ayarıdır. Üst 1. kademeyi açar kapatırsın, ne kadar süre sonra alt kademeye alırsan o kadar saniye aralığında sileceği açar kapatır kendisi. Yani saniyesini kendin ayarlıyorsun bence çok güzel bir özellik.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti sainz » 07 Arl 2012, 12:40

MadloveR yazdı:Silecekte üstte 2, altta 1 kademe vardır. Alttaki kademe saniye ayarıdır. Üst 1. kademeyi açar kapatırsın, ne kadar süre sonra alt kademeye alırsan o kadar saniye aralığında sileceği açar kapatır kendisi. Yani saniyesini kendin ayarlıyorsun bence çok güzel bir özellik.

Kesinlikle
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti phenomx3 » 10 Arl 2012, 21:16

MadloveR yazdı:Silecekte üstte 2, altta 1 kademe vardır. Alttaki kademe saniye ayarıdır. Üst 1. kademeyi açar kapatırsın, ne kadar süre sonra alt kademeye alırsan o kadar saniye aralığında sileceği açar kapatır kendisi. Yani saniyesini kendin ayarlıyorsun bence çok güzel bir özellik.

Bende bu olmuyor ne kadar denediysem de alt kademeye aldığımda 3 sefer çalışıp duruyor ve öyle kalıyor. bu özelliği nasıl aktif yapabilirim arızalı sanıyorum bunun tamiri nasıl bilen varmı?
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti elvis » 11 Arl 2012, 08:02

Bunun silecek koluyla değil de silecek rölesi ile ilakası var zannedersem.Zamanında parçacıya sormuştum zaman ayarlı bizim arabaya olurmu diye - olmaz - deyince değiştirmekten vazgeçmiştim.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti MadloveR » 11 Arl 2012, 08:51

Bende bu olmuyor ne kadar denediysem de alt kademeye aldığımda 3 sefer çalışıp duruyor ve öyle kalıyor. bu özelliği nasıl aktif yapabilirim arızalı sanıyorum bunun tamiri nasıl bilen varmı?

elvis yazdı:Bunun silecek koluyla değil de silecek rölesi ile ilakası var zannedersem.Zamanında parçacıya sormuştum zaman ayarlı bizim arabaya olurmu diye - olmaz - deyince değiştirmekten vazgeçmiştim.

Tamamen röleyle alakalı. Sigorta kutusunda solda en üstte büyük uzun bir röle var. Onu yerinden sökün içini açın, eskiyen eriyen lehimler varsa yenileyin. Bir de WD-40 sıkın içine sonra güzelce kurulayıp yerine takın canavar gibi oluyor. Benimki de önceden aynı şekildeydi 1-2 kere çalışır dururdu, röleyi temizledim şimdi gayet stabil çalışıyor.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti vipsezgin » 11 Arl 2012, 13:50

bence hepsi bozuk benımde en üst ıkıncı kademede hızlı calısıyor bırde camlara su fışkırtıyor :D
Just Men kuaför
vipsezgin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sezgin
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Silver line

İleti DEEPMURAT » 11 Arl 2012, 14:00

Silecek en alt kademede iken devereye giren hız ayar düğmesi var, onla oynamış olmayasın...

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti MadloveR » 11 Arl 2012, 15:10

vipsezgin yazdı:bence hepsi bozuk benımde en üst ıkıncı kademede hızlı calısıyor bırde camlara su fışkırtıyor :D

Üst ikinci kademede zaten hızlı çalışır yalnız su fışkırtması kolun arızalı olduğunu gösteriyor.

DEEPMURAT yazdı:Silecek en alt kademede iken devereye giren hız ayar düğmesi var, onla oynamış olmayasın...

Hız ayar düğmesi olarak saniye ayarını kastedyorsanız favolarda yok o düğme. Saniye hız ayarı farklı bir biçimde yapılıyor.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 11 Arl 2012, 16:55

ılk formanım da sola sınyal vermeye korkuyodum :D kolu cekınce sınyal sellektor korna yapıyo aynı anda bos yere kufur yerdık kolu degıstım duzeldı
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti bkatomant » 12 Arl 2012, 17:58

Harika! ... Vallahi cok tesekkur ederim. Bunu bilmiyordum. Dediginiz gibi sorunsuz calisiyor.
Torpidonun sag alt bolumunden her acmada bir role sesi duyuyorum hatta...
Bu araba bir harika dostum =)
Kullanıcı avatarı
bkatomant
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Mersin
Arabanız: SKODA FAVORIT 1994 GLX

İleti MadloveR » 13 Arl 2012, 16:09

bkatomant yazdı:

Harika! ... Vallahi cok tesekkur ederim. Bunu bilmiyordum. Dediginiz gibi sorunsuz calisiyor.
Torpidonun sag alt bolumunden her acmada bir role sesi duyuyorum hatta...
Bu araba bir harika dostum =)

Evet röle açıp kapadığında tık tık ses gelir.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti muzomuzikus » 17 Arl 2012, 17:26

Benimde sizlere bir sorum olacak,arka silecek ve rezistans,çakmak bunlar aynı sigortayamı bağlıdır.?
Çünki hiçbiri çalışmıyor saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer
Arabanız: Skoda favorit l 93 mod

İleti phenomx3 » 18 Arl 2012, 02:27

muzomuzikus yazdı:Benimde sizlere bir sorum olacak,arka silecek ve rezistans,çakmak bunlar aynı sigortayamı bağlıdır.?

Aracın kitabında hangi sigorta olduğu yazar kitabınız yoksa ben bakıp söyleyeyim size.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 18 Arl 2012, 02:29

MadloveR yazdı:Bende bu olmuyor ne kadar denediysem de alt kademeye aldığımda 3 sefer çalışıp duruyor ve öyle kalıyor. bu özelliği nasıl aktif yapabilirim arızalı sanıyorum bunun tamiri nasıl bilen varmı?

elvis yazdı:Bunun silecek koluyla değil de silecek rölesi ile ilakası var zannedersem.Zamanında parçacıya sormuştum zaman ayarlı bizim arabaya olurmu diye - olmaz - deyince değiştirmekten vazgeçmiştim.

Tamamen röleyle alakalı. Sigorta kutusunda solda en üstte büyük uzun bir röle var. Onu yerinden sökün içini açın, eskiyen eriyen lehimler varsa yenileyin. Bir de WD-40 sıkın içine sonra güzelce kurulayıp yerine takın canavar gibi oluyor. Benimki de önceden aynı şekildeydi 1-2 kere çalışır dururdu, röleyi temizledim şimdi gayet stabil çalışıyor.

Röleyi söktüm herşey normal gözüküyor ama çalışmıyor. yenisini alıp deneyeceğim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti MadloveR » 18 Arl 2012, 10:27

Röleyi değiştirmeden önce silecek kolunun girdiği fişleri bir temizle istersen. Bazen oksitlenip çalışmayabiliyor.
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blues84 » 18 Arl 2012, 11:59

muzomuzikus yazdı:Benimde sizlere bir sorum olacak,arka silecek ve rezistans,çakmak bunlar aynı sigortayamı bağlıdır.?

Arka cam ısıtıcı ayrı sigorta ve rölesi var.. Silecekle alakası yok..
Çakmağın da ayrı sigortası vardır.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir