araba çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

araba çalışmıyor

İleti hakan1284 » 12 Arl 2012, 00:41

93 skoda favorit marka aracımı birkaç gün önce arkadaşıma vermiştim. sabah çalıştıramamış önce, sonra vurdurarak çalıştırmış. 200-300 metre gittikten sonra araç tekrar stop etmiş. gazın bittiğini düşünerek benzin almış. aracımda nerden baksanız 4 aydır benzin görmediği ve cikleyi iptal ettiğimiz için benzinde çalışma oranı çok düşüktü. bana sorsa katiyen aldırmazdım zaten.
uğraşmış çalışmamış. vurdurmuş olmamış. aküyü bitirmiş. takviyeyle denemiş yine olmamış.
aracı daha sonra çektik, gaz aldık. yine çalışmadı. vurdurduk olmadı. marşda bi sıkıntı yok normal ama bi türlü çalışır konuma gelmiyor.
bujilere elektrik gidiyor. tüp beyninden kaynaklanabileceğini düşünerek sıcak su döktük biraz oraya. yine olmadı.
araç boğulmuş olabilir mi? bu arada izmir'de son 3 gündür durmak bilmeyen şiddetli yağmurlar yağıyor. bununla alakalı bi şey olabilir mi? şimdiden teşekkürler.

hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti hakanerdogan » 12 Arl 2012, 14:21

Bujilere elektrik geliyorsa, motora yakıt gelmiyordur demek ki.

LPG vanası, LPG boruları kontrol edilmeli, pislik vs. tıkamış da olabilir. Karbüratöre kontak açıp yakıt gelip gelmediğini kontrol edin.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan1284 » 12 Arl 2012, 18:18

Bugun gittim sanayiye , arabaya yakıt gelmiyormuş. tüp beyninden kaynaklanıyor sanıyorum. benzin ile çalıştırmayı denedik çalıştı. arabaya gaz almıştım ama, servisdeki adam arabanda gaz yok dedi arabaya gaz gelmiyor dedi. şaşırdım. halbuki araçta gaz vardı ve kullanmadan bitmiş. uçtumu ne oldu. tabi arada yapılan marşlar marş motorunu öldürdü . yeni marş motoru taktık. falcon marka en ucuzu buydu :) pek önermediler ama anca para buna yetti :) en azından çok güzel ses çıkartıyor marş alırken. :) sırada gazcı kaldı gazcıya gittiğimde artık sorunu tam olarak öğrendiğimde cevap yazarım teşekkürler.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir