distribütör vakum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

distribütör vakum

İleti ramazanünlü » 24 Arl 2012, 20:58

arkadaşlar benim favorit yokuşlarda zorlayınca tekleme yapıyor ne yaptıysam olmadı en son şu kafama takıldı distribört teki vakum hortumu karbüratör emi yoksa manifot amı takılıyor bendeki karbüratör e takılı manifolt taki de külbütör kapagına takılı bunda bi yanlışlık olmasın tek care bu kaldı denen medik yanlışta yapmak istemiyorum

ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti AhmetH » 24 Arl 2012, 21:31

bağlantı doğrudur.

bujileriniz doğru olmayabilir veya avansınız yanlıştır diye düşünüyorum.

LPG ile gidiyorsanız işin içine birde LPG işleri girerki tren gibi birbirine bağlı silsile kontroller yapmak lazım tahmin edebileceğiniz üzere...

ama %90 tevzi makarası ve buji kontrolü ve düzgün avans işi yoluna koyuyor.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ramazanünlü » 24 Arl 2012, 21:39

AhmetH yazdı:bağlantı doğrudur.

bujileriniz doğru olmayabilir veya avansınız yanlıştır diye düşünüyorum.

LPG ile gidiyorsanız işin içine birde LPG işleri girerki tren gibi birbirine bağlı silsile kontroller yapmak lazım tahmin edebileceğiniz üzere...

ama %90 tevzi makarası ve buji kontrolü ve düzgün avans işi yoluna koyuyor.

avans ayarı tabancayla yapıldı yeni buji kaploları dogru bi yanlışlık oldugunu düşünmüyorum tevzi makarası yeni distribütör kapagı yeni normel olarak iii zorlamassan ama zorladınmı veya şöyle deyeyim bil hassa yokuşlarda çok belli oluyor
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AhmetH » 24 Arl 2012, 21:48

Bujidir muhtemelen abi 3 tırnaksa falan boş iş o, tek tırnak olsun doğru buji olsun yük altında belli eder böyle.

benim LPG mikserine gelen LPG borusu dirsek yapmış hava filitre kabının altında görünmeyen biyerden, yokuşta fena bayılıyordu kesiklik çalkalama falan..

Motor LPG ile çalışıyorsa düzgün emmiyorsa fakire kayıyorsa yükte oda yapar.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti ramazanünlü » 24 Arl 2012, 22:05

AhmetH yazdı:Bujidir muhtemelen abi 3 tırnaksa falan boş iş o, tek tırnak olsun doğru buji olsun yük altında belli eder böyle.

benim LPG mikserine gelen LPG borusu dirsek yapmış hava filitre kabının altında görünmeyen biyerden, yokuşta fena bayılıyordu kesiklik çalkalama falan..

Motor LPG ile çalışıyorsa düzgün emmiyorsa fakire kayıyorsa yükte oda yapar.

ahmet bujı falan yeni tek tırnak dedimya normalde bişey yok sadece zora geldigi zaman yapıyor bunu
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fatih usta » 24 Arl 2012, 22:16

distribütör boşluk yapmış olabilir avans hortumunu çıkarıp deneyin avans yüksek ise de tekleme yapabilir
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti Ömer Fatin » 24 Arl 2012, 22:47

Karbüratörünüzü temizleyip hava girişinide bi kontrol edin. Ayrıca Benzinde ve LPG de ayrı ayrı deneyin.
Hava yetersizliği sebebi ilede zorlanmalarda teklemeler olabiliyor.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti jawacı » 25 Arl 2012, 19:35

motor yükte tekliyorsa ateşleme sorunu. bujiler yeni, kablolar yeni diyorsun ama kablolar distribütöre ve bujilere sıkı geçiyormu. gevşekse yüke gelince tekler.
geçenlerde ben de yeni kablo aldım, üstelik aynı parçacıdan almıştım. distribütöre bol geldi, geri verdim.

ama tekleme derken, yokuşta gaz yememesinden bahsediyorsan hava ayarından .
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti forman37 » 25 Arl 2012, 20:38

ramazan abı benım ılk aractada aynı sorun vardı olayı kendım cozdum actıgım konudakı olayı yapabılırsen sorun cozulur gıbıme gelıyo bı ıncele ıstersen
kendin-yap/distributor-teklemesi-sorunu-cozuldu-resimli-t26346.html?hilit=distrib%C3%BCt%C3%B6r%20sorunu
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti jawacı » 25 Arl 2012, 22:03

ben bu konuyu kaçırmışım. ben de merak ettim, bir ara kontrol edeyim.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Arabanız: 94 favorit lx

İleti forman37 » 25 Arl 2012, 22:14

bu çozumu yapalı baya bı zaman oldu ılk aracım formanda denedım oldu suan 3. aracım olan sılver lıne favorıtımede yapıcam hafta sonuna kaldı :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti kaisers » 27 Arl 2012, 22:55

arkadaşlar merhaba. ben aracımda geçenlerde 35km yol yaptım son rampada araç çıkmadı tekleme yaptı biraz siyah duman çıktı son gaz yapıyorsun hiç gaz yemiyor ite kaka gitti öyle bunu 2 defa yaptı acaba bujilerdenmi yoksa buji kablolardanmı tevzi makarasını 2 gün önce değiştim ???????
kaisers
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tayfun yilmaz
Nereden: Tekirdağ

İleti MadloveR » 28 Arl 2012, 09:31

Tevzi makaran yerine iyice oturmamış abi. Bir daha kontrol et istersen, büyük ihtimal açınca göreceksin sağa sola dönüyordur.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti ramazanünlü » 28 Arl 2012, 10:11

forman37 yazdı:ramazan abı benım ılk aractada aynı sorun vardı olayı kendım cozdum actıgım konudakı olayı yapabılırsen sorun cozulur gıbıme gelıyo bı ıncele ıstersen
kendin-yap/distributor-teklemesi-sorunu-cozuldu-resimli-t26346.html?hilit=distrib%C3%BCt%C3%B6r%20sorunu" rel="nofollow

bende yapayım bari yayı degiştireyim olmazsa ama disbirötördeki vakum hortumu mani folt amı yoksa karboratör emi takılıyor bendeki mani folt ta takılı yoksa ordamı bi yanlışlık var
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elvis » 28 Arl 2012, 11:24

kaisers yazdı:arkadaşlar merhaba. ben aracımda geçenlerde 35km yol yaptım son rampada araç çıkmadı tekleme yaptı biraz siyah duman çıktı son gaz yapıyorsun hiç gaz yemiyor ite kaka gitti öyle bunu 2 defa yaptı acaba bujilerdenmi yoksa buji kablolardanmı tevzi makarasını 2 gün önce değiştim ???????

Tevzi makarasını kontrol edin,bir de sıkıntı devam ediyor ise debriyaja (baskı-balataya) da bakmanızda fayda var.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti sainz » 28 Arl 2012, 11:47

kaisers yazdı:arkadaşlar merhaba. ben aracımda geçenlerde 35km yol yaptım son rampada araç çıkmadı tekleme yaptı biraz siyah duman çıktı son gaz yapıyorsun hiç gaz yemiyor ite kaka gitti öyle bunu 2 defa yaptı acaba bujilerdenmi yoksa buji kablolardanmı tevzi makarasını 2 gün önce değiştim ???????

Bunu ara ara yapıyorsa, distribütör manyetik bobininden olabilir. Bir süre sonra sürekli silkelemeye başlayacaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ramazanünlü » 01 Oca 2013, 18:57

arkadaşlar sonunda cözdüm benim disbiretördeki vakuk çalışmıyormuş yanlardaki mayatoyu tutan vidalardan biri uzun geldiginden oda mayatoyu sıkıştırıyor ve oda vakum kelebegini oynamıyordu hic onu düzelttim şimdi güzel oldu daka önce vakum çalışmıyordu şimdi çalışıyor düzeldi
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir