Benzin/Lpg Ayırıma sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin/Lpg Ayırıma sorunu

İleti hakan1284 » 04 Oca 2013, 01:19

Arkadaşlar merhaba , geçenlerde istasyonda yakıt alırken benzin deposu boş durmasın diye 20 tl lik benzin aldım.
ondan sonra aracı benzin aldığım yerden gaz pompasına yanaştırdım(bu esnada çalıştı) akabininde gaz aldım. ondan sonra araba çalışmadı. marş bastı bastı ama bir türlü çalışmadı. benzin aldıktan sonra böyle olmasından kıllandım ama hiç benzin lpg geçiş düğmelerini ellememiştim. araç çalışmayınca lpg/benzin seçim düğmesini ortaya aldım ve bir kaç marşta çalıştı düğme ortada iken normalde her iki yakıtıda kesiyor tüp sistemi atiker. ama şimdi ortadayken kesmiyor bırakın ortadayken kesmeyi düğme hangi poziyonda olursa olsun araca benzin gönderiyor.. bu yüzden araçda benzin varken lpgde kullanamıyorum boğuluyor. benzin bitince ancak lpgyi açabiliyorum.. lpg sisteminin garantisi var yoğunluktan tüpçüye gidemedim. sizce sıkıntı nerde olabilir.

hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti elvis » 04 Oca 2013, 08:04

Böyle bir olay benim başıma da gelmişti,benzin valfinden imiş.Değiştirdim sıkıntı yok şu anda.Muhtemelen seninki de görevini yapmıyordur.
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti phenomx3 » 04 Oca 2013, 21:25

benim de bazen benzinden LPG'ye geçişte sorun yaratıyort am geçemiyor silkeliyor stop ediyor tekrar deneyince oluyor. Valfi değişeyim diyorum Sistem BRC. başka marka valf takılınca uyum sorunu olurmu bilgisi olan varmı?
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti forman37 » 04 Oca 2013, 21:32

sorununuz lpg takılırken benzın hortumlarının kesıcı valfe baglanırken hata olması olabılır. baktırın ona
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti hakan1284 » 05 Oca 2013, 00:00

Cevaplar için teşekkürler . bugün baktırdım sorunum benzin valfinden çıktı. valf bozulmuş her türlü açık kalıyor hiç bir şekilde kapanıp benzin akışını kesmiyor... Benzin valfi değişti sorun kalktı Atikerin bu sistemdeki valfini otogazcı bile kötüledi çabuk arıza çıkarabilceğini söylüyor. Başka marka önerdi, ama garantide olduğu için aynı markayı taktırdım :) Belkide satış için kötülemiştir bilmiyorum.:)
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti PİCK-UP » 05 Oca 2013, 15:14

Skoda'da brc yi tek geçerim özellikle.. Felicia ve Favoritte yıllarca sorunsuz kullanırsınız.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti ahmet_ » 01 Eyl 2013, 22:48

Benim favoritimde lpg ile kullanıp stop ettikten sonra benzinle çalıştırmak istersem kesinlikle çalışmıyor, ama yolda giderken lpgden benzine geçersem biraz zorda olsa geçiyor, benzin valfinden olabilirmi.
Birde lpgde yakıt tüketimi normal olmasına rağmen, benzinde aşırı tüketim yapıyor, 120 kmde 70 tllik benzin yaktı, bunun sebebide valf olabilirmi?
ahmet_
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet ÇELİK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit 135 LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir