ORJİNAL ATEŞLEME BEYNİ NE MARKA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ORJİNAL ATEŞLEME BEYNİ NE MARKA

İleti phenomx3 » 04 Oca 2013, 22:02

Bu gün Yeni aldığım buji kablolarını değişirken Ateşleme beynine baktım üzerinde hiç bir yazı okunmuyor sadece orta kısmında PAL yazısı var. Bu orjinal mi bilen varmı? Bu arada Distribütörü değişince kablolar da orjinal olsun dedim TESLA marka orjinal kablo aldım ve Distribütörün değişmesinden sonra motordaki rahatlama Buji kablolarını da değişince bariz şekilde arttı. Zavallım bas bas bağırıyordu.

Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti forman37 » 04 Oca 2013, 22:13

PAL orjınal tabıkı km saatının orta alt kısmına bakın ordada yazıyo :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti AhmetH » 04 Oca 2013, 22:17

Magneton - PAL
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti fatih usta » 04 Oca 2013, 22:24

pal bosch gibi bir markadır amortisörlerden farlara kadar orj olan parçalarda pal yazar
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti fatih usta » 04 Oca 2013, 22:27

yalnız buji kablolarını özellikle 15 tl olan lpg ye uyumlu olanını alsaydın bende tesla aldım usta bu benzine göre dedi bende hadi lan dedim içimden adam avometre ile akım geçirmesini ölçtü teslada ibre yarıda kalırken 15 tl olanda ibre sona vuruyor . ve başka parçacı telada var elinde özellikle 15 olanını tavsiye ediyor
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 04 Oca 2013, 22:33

forman37 yazdı:PAL orjınal tabıkı km saatının orta alt kısmına bakın ordada yazıyo :)
Hay yaa.. hergün gözümün önünde görüyorum ve bir parçada gördüm sanki diye düşün düşün çıkaramadım. Belki de başka hiç bir parçada PAL karşıma çıkmadı bu yüzden bağlantı kuramadım. Bu ara parçaların orjinal markalarına yoğunlaştım biraz da onun merakı olsa gerek Teşekkürler hepinize.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 04 Oca 2013, 22:44

fatih usta yazdı:yalnız buji kablolarını özellikle 15 tl olan lpg ye uyumlu olanını alsaydın bende tesla aldım usta bu benzine göre dedi bende hadi lan dedim içimden adam avometre ile akım geçirmesini ölçtü teslada ibre yarıda kalırken 15 tl olanda ibre sona vuruyor . ve başka parçacı telada var elinde özellikle 15 olanını tavsiye ediyor

Ben daha önce VİKA aldım sonra BOSCH aldım ama çok ince ve kalitesiz geldi (piyasada çakmaları varmış belki de çakmaydı) hatta kablonun bir tanesinin uç kenarında açıklık varmış çarpıldım gidip değiştirdim ama geçenlerde kontrol ederken iki kablonun ucunun oksitlenme yaptığını gördüğüm için bagajda duran eskileriyle değişmiştim. Distribütörü de orjinal alınca yeniledim kabloyu da.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 04 Oca 2013, 23:12

fatih usta yazdı:yalnız buji kablolarını özellikle 15 tl olan lpg ye uyumlu olanını alsaydın bende tesla aldım usta bu benzine göre dedi bende hadi lan dedim içimden adam avometre ile akım geçirmesini ölçtü teslada ibre yarıda kalırken 15 tl olanda ibre sona vuruyor . ve başka parçacı telada var elinde özellikle 15 olanını tavsiye ediyor

Ölçümde Düşük ve Yüksek Çıkması Diğerinin Kaliteli Olduğunu Göstermez, Tesla İpek Kablodur.ve Favorit Feliciada Kalite Olarak Eşdeğeri Yoktur. Yansanayi Çoğu Kabloda Telli Olur. Tesla İpek Olduğu İçin Fiyatı Diğerlerine Göre Yüksektir. Satanlarda Malesef 15 Liraya Sattığını 5 Liraya Alıp 15 Liraya Sattığı İçin Kar Oranı Daha İyidir. Çoğu Parcacının Elinde Orjinal Bulunmaz Bile Pahalı ürünü Satması Zor Olur Diye, Orjinal üründe Kar marjı Düşük Olduğu İçin Malesef Kimsenin İşine Gelmiyor. Ayrıca 15 Liralık Kablo 1 Yılda Yada 6 Ayda Tekrar Değişim Gerekir. Orjinal İse 30.000 İla 40.000 Km Ye Yakın Gider. Buda Demektirki 15 Lirayı Satan Aslında Daha Fazla Kar Eder. :idea:

17 Yıldır Bu İşin İçindeyim Bazen Tedarik Edilemediği Durumlar Hariç Genelde Müşteriye Hep Tesla Öneriyorum.
Tesla Yaklaşık 40.000 Km Sorun Çıkarmıyor. Ama Çoğu Çin Malı 3 Ayda Tamamen Çatlar.
Ayrıca Teslanın Hiç Arızalı Çıkanını da Görmedim. Champion Bosch Doduco Tamamında Defalarca Arızalı Gördüm. Ama Teslada Hiç Rastlamadım. Ama Tesla Typ Adı Altında Satılan Siyah Renkli Kablolar Tesla Değildir. Teslanın Kablo Rengi Açık Maviyi Andırır. Ve USA yazar. Üretim Yeri Çekcumhuriyetidir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti fatih usta » 04 Oca 2013, 23:26

hakan48 yazdı:

Ölçümde Düşük ve Yüksek Çıkması Diğerinin Kaliteli Olduğunu Göstermez, Tesla İpek Kablodur.ve Favorit Feliciada Kalite Olarak Eşdeğeri Yoktur. Yansanayi Çoğu Kabloda Telli Olur. Tesla İpek Olduğu İçin Fiyatı Diğerlerine Göre Yüksektir. Satanlarda Malesef 15 Liraya Sattığını 5 Liraya Alıp 15 Liraya Sattığı İçin Kar Oranı Daha İyidir. Çoğu Parcacının Elinde Orjinal Bulunmaz Bile Pahalı ürünü Satması Zor Olur Diye, Orjinal üründe Kar marjı Düşük Olduğu İçin Malesef Kimsenin İşine Gelmiyor. Ayrıca 15 Liralık Kablo 1 Yılda Yada 6 Ayda Tekrar Değişim Gerekir. Orjinal İse 30.000 İla 40.000 Km Ye Yakın Gider. Buda Demektirki 15 Lirayı Satan Aslında Daha Fazla Kar Eder. :idea:

17 Yıldır Bu İşin İçindeyim Bazen Tedarik Edilemediği Durumlar Hariç Genelde Müşteriye Hep Tesla Öneriyorum.
Tesla Yaklaşık 40.000 Km Sorun Çıkarmıyor. Ama Çoğu Çin Malı 3 Ayda Tamamen Çatlar.
Ayrıca Teslanın Hiç Arızalı Çıkanını da Görmedim. Champion Bosch Doduco Tamamında Defalarca Arızalı Gördüm. Ama Teslada Hiç Rastlamadım. Ama Tesla Typ Adı Altında Satılan Siyah Renkli Kablolar Tesla Değildir. Teslanın Kablo Rengi Açık Maviyi Andırır. Ve USA yazar. Üretim Yeri Çekcumhuriyetidir.
maaşallah bilginize . bende sanayideyim bana usta iyi geçirmez benzin için dedi parçacı da aynı söyleyince aldım . tesla almıştım 30 tl ye zaten atmadım kalite farkı aşikar yarın takayım bari . tevzi makarasını bosch aldım . birde bende orjinalciyim yeşil kırmızı kutuda trw lucas balata buldum alayım mı yoksa vw caddy 1 in balatası aynı galiba textar mı takayım . trw orj kalmadı piyasada kırmızı kutu var bulduğum trw lucas yeşil kırmızı kutuda
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 04 Oca 2013, 23:39

Aynen Hakan beyin dediği gibi açık mavi renk kablosu var ve kablonun üzerinde Made in usa yazıyor. Önceki Bosch ile bariz kalite farkı var.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 04 Oca 2013, 23:42

fatih usta yazdı:
hakan48 yazdı:

maaşallah bilginize . bende sanayideyim bana usta iyi geçirmez benzin için dedi parçacı da aynı söyleyince aldım . tesla almıştım 30 tl ye zaten atmadım kalite farkı aşikar yarın takayım bari . tevzi makarasını bosch aldım . birde bende orjinalciyim yeşil kırmızı kutuda trw lucas balata buldum alayım mı yoksa vw caddy 1 in balatası aynı galiba textar mı takayım . trw orj kalmadı piyasada kırmızı kutu var bulduğum trw lucas yeşil kırmızı kutuda

TRW Yeşil Kırmızı Kutu İyidir. Lucas Ortaklığıyla Yapılan Ürünlerdir.Lucas Fren İşini Trw ye Devretti Zaten. TRW Debriyajda Ambalajından Luk Çıkanlar Hariç, Tam Fiyasko - Ama TRW Frende Fena Değil, Skoda da TRW Kırmızı Kutu GDB1280 Balatayı Yıllardır Satıyoruz. Hiç Şikayet Almadım. Ama Textarın Piyasada Takliti Var. Ona Dikkat Etmelisin. Üstadım
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 04 Oca 2013, 23:56

phenomx3 yazdı:Bu gün Yeni aldığım buji kablolarını değişirken Ateşleme beynine baktım üzerinde hiç bir yazı okunmuyor sadece orta kısmında PAL yazısı var. Bu orjinal mi bilen varmı? Bu arada Distribütörü değişince kablolar da orjinal olsun dedim TESLA marka orjinal kablo aldım ve Distribütörün değişmesinden sonra motordaki rahatlama Buji kablolarını da değişince bariz şekilde arttı. Zavallım bas bas bağırıyordu.

Aracınızın Ateşleme Bobini Magneton - Distribitör Magneton Hanhart - Beyin - Pal Markadır. Bujiler Brisk - Buji Kablolarıda Tesla -

Çin Malı Bobinler ve Skoda Benzeri Diğer Dkş Elektronik Bobinler Skodayla Uyumlu Değildir.Yakıt Fazlalığı ve Araçta Geç Çalışma Sorunları Meydana Getirir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alwaysloser » 05 Oca 2013, 10:59

phenomx3 yazdı:

Ben daha önce VİKA aldım sonra BOSCH aldım ama çok ince ve kalitesiz geldi (piyasada çakmaları varmış belki de çakmaydı) hatta kablonun bir tanesinin uç kenarında açıklık varmış çarpıldım gidip değiştirdim ama geçenlerde kontrol ederken iki kablonun ucunun oksitlenme yaptığını gördüğüm için bagajda duran eskileriyle değişmiştim. Distribütörü de orjinal alınca yeniledim kabloyu da.

bende çok pis orjinalci oldum gücüm yettiğince orj ama olmadı vika

başka bişe takmıyorum 1,5 senelik tüpüde söktüm hafta da bir biniorum mis gibi benzinle daha az yakıyorum
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti PİCK-UP » 05 Oca 2013, 15:11

ORJİNAL 'in dışına çıkmamak lazım.

Zira senelerdir hep mantığımız budur. yan sanayi 1 yıl gidiyorsa Orjinal kafadan 3-4 yıl gidiyor...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir