ARACIM GİTMİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARACIM GİTMİYOR

İleti DEDİM » 13 Oca 2013, 19:17

arabam kısa girdik gireli sıkıntı vermeye basladı.nasıl dersenız sanki arkadan birisi tutuyor araba gitmıyor buji kablolarım yeni tevzi makaram yeni yagı suyu tamam aküm de 2 aylık ama gel gelelim gitmiyor.forumdaki arkadaslardan basına böyle bir iş gelen ve çözümünü bulan varsa lütfen yardım bekliyorum.gaz ayarını da yaptırdım.sıcak giriş kapalı konumda soguk giriş yarıya kadar bantlı bir sekilde usta gaz ayarında güsel diyor aracımda su sıkıntı var mekanık olarak triger zincirim sıkırdıyor.gevsemıs degişmesi gerek ama daha öncede böyleydi.yazın cok güseldi basınca hafif gaza aslan gibi atılıyordu ama ne olduysa oldu.gitmiyor.yarım edin lütfen...

DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 L

İleti hakan1284 » 13 Oca 2013, 20:14

Avans ayarın bozulmuş olabilir, siboblar fazla sıkıyorsa böyle şeyler yapar. diye tahmin atıyorum. 1 ihtimal.
hakan1284
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan AKIN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Glxi '99 Favo 93

İleti bayramm » 13 Oca 2013, 20:28

iyi akşmlr forumda yeniyim
arbanız kalkmakta zorlanıyo yada gitmiyosa ön teker bilyaları dağılmıştır
başka yerlerde sorun aramayın
tekerleri döndürmediği için araç gitmez
bayramm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: bayram s
Arabanız: felicia

İleti phenomx3 » 13 Oca 2013, 21:34

Aynı şeyi ben de söylüyordum sanki arkadan birisi tutuyor diye.. Sonunda ustamın dediği çıktı ve Distribütör gitmek üzere seni yolda bırakabilir ondan demişti. gerçekten de orjinali ile değiştim Buji kablosunu da orjinali ile değiştim. ve gaz+avans ayarından sonra şu anda eskisi gibi keçi gibi oldu. Yakıtım da çok artmıştı Başka bir yerde sıkıntı yoksa bunu da değerlendir distribütörünü kontrol ettir..
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti DEDİM » 13 Oca 2013, 22:23

ustam distiribütörümün saglam oldugunu söyledi.tevzi makarasının ucundaki parca kırılmıs.degiştirdi.sasmaz da mevlüt usta ermişler oto ustam on numaradır.öyle olsa söylerdi distirbtör degişecek diye.orjinalden yanadır hep degiştircegi parcaları orjinal olsun ister.baska bir sorun olabilir mi sizce??
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Arabanız: favorit 135 L

İleti paranoia » 13 Oca 2013, 23:06

Sorunsuz çalışan birmotorunuz var anladığım kadarı ile ama arac yürümüyor. O zaman motorun ürettiği güç tekerleklere iletilmiyor. Aktarma organlarının tamamıne sırasıyla bakılacak. Siz trigerdn zaten bahsetmişsiniz başka ne arıyorsunuz ki ? Kışın genleşme azalacağı için sizin triger yaza göre biraz daha fazla kaçırmaya ve şıkırmaya başlamıştır. Bence öncelikle trigeri gözden geçirin. Kolay gelsin
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti favo135l » 14 Oca 2013, 11:58

avans ayarına baktır bence aynı sorun benimde başıma geldi benzinde 4 viteste çıktığım rampayı lpg de 2 viteste çıkamıyordum. lpg ayarına gittim fakat avans ayarı yaptı çekişi düzeldi. bu arada hava deliği tam açık bant yok.
favo135l
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AKER AKER
Nereden: Konya
Arabanız: FAVORİT 135 L 1992 MODEL

İleti Keklikoğlu » 14 Oca 2013, 15:01

Selam Arkadaşlar,Forumu epeydir takip ediyorum ama yazmak bu güne nasipmiş.Zonguldak-Devrekten Adapazarına gittim,Giderken bir sorun yoktu.Oraya vardığımda araç gitmez oldu.Rölantıda düzgün çalışıyor ama gaza basınca boğuluyordu.Senayide baktırdım kimi usta disbiretör'den dedi kimi Conta yakmış dedi.Kendim ekzozu söktüm iki susturucu arasında ek yeri var oradan,Araba düzeldi.Daha evvel ilk susturucunun içindeki boru kırımmış,Takırtı yapıyordu,Kaportacı susturucuyu oksijen kaynağı ile deldi,kırık boruyu söktü.Kırık borunun etrafındaki izocanlar dağılmıştı usta temizleyebildiği kadarını temizlemiş kalan parçalarda arkadaaki susturucuyu tıkamış,Eksoz gazı çıkamayıncada motor bayılıyordu.Temizledim düzeldi.Siz de eksozu kontrol edin.Gaz rahat çıkıyormu diye.Kolay gelsin
Keklikoğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yaşar Keklik
Nereden: Zonguldak
Arabanız: Skoda Fovarit 136 L

İleti PİCK-UP » 15 Oca 2013, 00:09

sizin aracınız gitmiyor bizimki nede çok geliyor fren tutmuyor... :( çekişi kaçışı müthiş ancak fren yetersz ve zayıf geliyor. düşük hızlarda iyi ancak yüksek hızlarda güvenli gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir