SU EKSİLTME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SU EKSİLTME

İleti muzomuzikus » 15 Oca 2013, 18:40

Son 1 aydır favo su eksiltiyor,hararet müşürinin bağlı olduğu kovanın orda devamlı ıslaklık oluyor,conta değişse sorun hallolurmu? selamlar

Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda favorit l 93 mod

İleti PİCK-UP » 15 Oca 2013, 20:49

üst kapakta taşlanma payı var ise conta değişimi ve kapak taşlama ile sorun halolur.

bununla beraber motor yağı, yağ filtresi , ve antifiriz koymanız ve değişmeniz gerek.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti MadloveR » 15 Oca 2013, 21:57

Arabada tekleme, performans kaybı, kaloriferin ısıtmaması gibi bir sorun yoksa contadan olmayabilir. Benimki de eksiltiyordu aynı dediğin yer sürekli ıslaktı. Kontrol ettim o kovana bağlanan kalın hortumdan çok az miktarda ve yedek su deposu kapağından su kaçırıyor. Hortumu söktüm altı paslanmıştı iyice temizledim tekrar taktım, yedek su deposunu da değiştirdim şu an sorun yok. Siz de önce hortumları kontrol edin derim.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti muzomuzikus » 25 Oca 2013, 22:04

Pazar günü Ufuk ustaya götürdüm sağolsun açtı dükkanını. müşürün olduğu kovanın kapağını söktü conta parçalanmıştı.onu değişti hortumları elden geçirdi.müşir kapağını taşladı şu an normal ..
Kullanıcı avatarı
muzomuzikus
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Muzaffer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda favorit l 93 mod

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir