dönüşte gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

dönüşte gelen ses

İleti favo41 » 21 Oca 2013, 10:17

arkadaşlar merhabalar
benim favonun sola dönüşlerde sağ lastik tarafından büyük bi ihtimallede lastikten bi yere sürter gibi uğultulu bir ses geliyor aks körüğü eskiydi yırtılmıştı toz filan girmiştir diye onu değiştireyim dedim baktım hiç toz filan da yok yağı da duruyordu üzerinde neyse körüğü değiştirdim ben ama yinede ses kesilmedi acaba aks başından mı geliyordur ses fikir verebilirseniz sevinirim.

favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti alwaysloser » 21 Oca 2013, 20:20

sadece dönüşlerdeyse aksın ölmüş dicem ama onda uğultu değil daha çok kütür katır kutur ses çıkar ,hani düz yolda giderken uğultu varsa foryadır bilyası dağılmıştır
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti Ahmet BALKANCI » 21 Oca 2013, 21:04

Benim felicianında benzer ses geliyordu. ustam sol aks kafasının değişmesi gerektiğini söyledi. bir ay önce değiştirdiğimi söyledim. Abi Çin malı takmışlar dedi. Tekirdağ Çorluda yaptırmıştım. bana 35 liralık çin malı aks kafasını 50 Tl'ye sattılar. Takan usta geçenlerde forumda 40 Tl diye yazıyor. İstanbul Aksaray'da bir parçacıya telefon ettim. Çin Malı 35 TL. Alman Malı 90 TL dedi. ATM'den hesabına 90 TL. yatırdım. 1 saat sonra telefonuma mesaj geldi parçanız kargoya verildi diye. Alman Malı aks kafası 90 TL+ takan usta da 30 TL aldı. Toplam 120 TL'ye mal oldu. Ben Sağlık teşkilatında çalışıyorum. Oto Tamircisi "DOKTOR" dur. Kullandığı yedek parçanın iyi ve kötü yönlerini müşterisine söylemesi lazım. Doğruluk incelir incelir kopmaz. Saygılarımla.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti alwaysloser » 21 Oca 2013, 21:58

ben genelde orj takarım temiz çıkma takmıştım bende

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sadebey77 » 21 Oca 2013, 23:07

Bendede aynı sorun vardı. Amortisör davlunbaza değiyordu hafif kestim içten davlunbazı sorun çözüldü :)))) Komik bir sorun aba olunca oluyor.....
1994 Model Favorit GLX BOYASIZ 120.000 Km
Rizeli Sadebey

Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Kullanıcı avatarı
sadebey77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yüksel ÇAVUŞOĞLU
Nereden: Yalova
Arabanız: Skoda Favorit GLX 1994

İleti phenomx3 » 21 Oca 2013, 23:27

Eğer aks kafasını değişirsen orjinal tak. Ben geçen mayıs ayında değiştim Yan sanayi ile ama dönüşlerdeki ses hiç değişmedi ve körük te patlamış vaziyette. Sefa sirmen sanayi sitesinde Bulgar ismet var onda GKN varmış 75 TL. Ben de Otostart.com.dan yeni aldım 77 tl. Aks körüğünü de GKN al-SPIDAN-LÖBRÖ de aynı. yoksa kısa zamanda tekrar yırtılıyor. Aks kafası otoyedekparçacımda CİFAM 60TL(İtalyan malı imiş) Aks körüğü de GKN 15 tl.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti favo41 » 22 Oca 2013, 08:47

peki abiler yücelkardaki parçalar nasıl
kardeş
npo
burdakiler uygun ama kalite nasıl bilen varmı acaba
izmit te sordum 35 tl dediler dediğinize göre çin malı yine aynısını yapcak kesin uğraştığıma değmicek
favo41
CLASSIC
CLASSIC

İleti alwaysloser » 22 Oca 2013, 22:12

favo41 yazdı:peki abiler yücelkardaki parçalar nasıl
kardeş
npo
izmit te sordum 35 tl dediler dediğinize göre çin malı yine aynısını yapcak kesin uğraştığıma değmicek

kardese bulaşma ünal ticaret adana da vika olmalı

alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti phenomx3 » 22 Oca 2013, 22:18

favo41 yazdı:peki abiler yücelkardaki parçalar nasıl
kardeş
npo

Dediğim gibi ben yan sanayi (AUTOPARTS diye bir marka) taktım hala aynı ses var ve körük patlamış. çok geçmeyecek tekrar taktıracaksın yine işçilik vereceksin ve bu sefer orjinal olsun diyeceksin masraf katlanacak. Bir seferde orjinal al taktır hem masraftan hem uğraşmaktan kurtul. Kardes-Npo-vika-nova bunlar hepsi çin işi. CİFAM italyanmış, GKN-SPIDAN-LÖBRÖ ise hepsi aynı ürün ve Alman diye biliyorum. Ben SPİDAN aldım ama hala taktıramadım ustayla bir türlü denk gelemiyoruz onun dediği gün bana uymadı benim dediğim gün ona uymadı :( . Ustam parça aldığı bir yeri söyledi orayı aradım adam 40 tl dedi ne marka dedim vallahi bilmiyorum dedi. Adam sattığı malın markasını bilmiyor sen gitsen bu kaliteli şikayet yok der kanarsın alırsın. Bu yüzden her şeyi iyi araştırıp öğrenmek lazım. Ben ilk zamanlar neyin ne olduğunu bilmediğim için parçacılara güvenip alıyordum ama artık iyice araştırıp öyle alıyorum. Ayrıca forumdan da tecrübeli kişiler var onlardan yararlanabilirsin.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti osti01 » 23 Oca 2013, 01:42

bir yere sürter gibi ses geliyorsa aks olma ihtimali zayıf

Arkadaşın dediği gibi davlumbaza sürtüyor olabilir
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti favo41 » 23 Oca 2013, 08:35

lastiğe de baktım içine dışına biyere mi sürtüyor diye ama sürtme izi yok
birde arkadaşlar aks çıkınca rot balansa girmesi gerekir mi ki acaba ben körüğü değiştirmek için aks kafasını da çıkarmıştım
favo41
CLASSIC
CLASSIC

İleti Forman/Favorıt » 26 Oca 2013, 15:54

Eğer çelik jant değil ise iç kısımda kurşun varsa rot başı kurşuna sürter veya aks tan olabilir senin favo nun sorunu büyük ihtimalle bunlardn biri
Forman/Favorıt
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sercan Ataç
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda

İleti TamerinAtölyesi » 27 Oca 2013, 15:33

aks degiştir ses gider kardeşim
TamerinAtölyesi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tamer şahin
Arabanız: favorit 135 l

İleti szhehh » 11 Şub 2013, 01:59

aks başının alman malı olanını alın arkadaşlar ondan da daha önemlisi körük patladığı zaman hemen gidip aks körüğünü değiştirtmezseniz ne alman dayanır ne fransız anında bozulur kısa aralıklarla alttan körüklere bakmak lazım
szhehh
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: irfan
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: yeti

İleti Ahmet BALKANCI » 11 Şub 2013, 10:18

ARAÇLARINIZA ÇİN MALI TAKTIRMAYINIZ. PAHALI OLSUN SAĞLAM OLSUN. AKS KÖRÜĞÜ YIRTILDIĞI ZAMAN DERHAL DEĞİŞTİRİNİZ. İNANIN ARAÇLARIMIZ ÇOK SAĞLAM, BENİM 2000 MODEL FELİCİA DAHA FABRİKANIN ATTIĞI MEGESLER DURUYOR. KESİNLİKLE ÇİN MALI TAKMAYINIZ. ANLAMAYAN USTALARA DA YAPTIRMAYINIZ.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti MadloveR » 11 Şub 2013, 10:37

Ahmet BALKANCI yazdı:ARAÇLARINIZA ÇİN MALI TAKTIRMAYINIZ. PAHALI OLSUN SAĞLAM OLSUN. AKS KÖRÜĞÜ YIRTILDIĞI ZAMAN DERHAL DEĞİŞTİRİNİZ. İNANIN ARAÇLARIMIZ ÇOK SAĞLAM, BENİM 2000 MODEL FELİCİA DAHA FABRİKANIN ATTIĞI MEGESLER DURUYOR. KESİNLİKLE ÇİN MALI TAKMAYINIZ. ANLAMAYAN USTALARA DA YAPTIRMAYINIZ.

Doğru söylüyosun valla. Benim Favo 94 model. Ön düzeni değiştirdim 3 ay kadar önce hepsi fabrikanın taktığı orijinal parçalardı. Tamirci bile şaşırdı 94 model arabada hala orijinal ön düzen duruyor diye. En son 15 gün önce baskı balatayı değiştirdim o da hala fabrikanın taktığı Sachs marka orijinal baskı balataydı. Dediğin gibi sağlam arabalarımız var.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti merso05 » 16 Şub 2013, 18:34

aks kafasıda bozulmuş olabılır düşük bi ihtimalle kafa(somun)gevsemiş olavblir
merso05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tarık saka
Nereden: Amasya
Arabanız: skoda

İleti favo41 » 27 Şub 2013, 13:56

arkadaşlar bu ses sorunum çözüldü
motor krosu hafiften kırıktı onu değiştirdim baktım ses yok artık
ama şimdi de kafama takılan o ses nerden geliyordu motordan geliyordu yüksek ihtimalle
acaba çok bi zarar vermişmiyimdir motora
favo41
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir