Debriyaj İçin Yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Debriyaj İçin Yardım

İleti MadloveR » 21 Oca 2013, 23:10

Arkadaşlar herkese selamlar.
Debriyajla ilgili bir sıkıntım var. Vitesler geçmez oldu. Öyle ki 1. vitese geçirmek için herkül kadar kuvvetli olmak gerekiyor. Birinci vitese geçirmek istediğimde araç sanki debriyaja basmadan geçiriyormuşum gibi atlıyor öne. Zar zor vitese atınca da stop ediyor. Stop edip geçiriyorum marşa basınca araba öne atlıyor debriyaja bastığım halde. 2. vitese zaten geçmiyor. 3. vitestede acaip sasler geliyor.
Baskı balata bitmiş onu anladım ama bir müddet daha idare eder mi halatı felan sıksam. Hoş somun da sona dayanmış ama yapabileceğim başka bir şey var mı araya başka somun veya pul felan atsam bir kaç gün daha idare eder mi?
Önerilerinizi bekliyorum.

Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti AhmetH » 22 Oca 2013, 01:36

bitmiş işte.. zorlayacak bişeyi kalmamış :D

bundan gayrı boşa almadığın her marşta marş motoruna yük bindirip , her vites geçişinizde senkromeçlere biraz daha zarar vereceksiniz :)

ısrarcı tavrınız volanın hasarına kadar gider :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti favo41 » 22 Oca 2013, 09:00

ali bey aynen bende de öyle olmuştu 250 lira sıkışmıştı benimkine baskı balata değişti
favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti ramazanünlü » 22 Oca 2013, 11:19

bu olayın baskı balatadan oldugunu zannetmiyorum senin baskı bilyası gitmiş ve aynı zamanda baskı balatasının baskı yüzeyinide yemiş ve bilya baskıya basmıyor ondan baskı ve bilya degişecek bence hemen yaptır yoksa proplem i dahada büyütürsün
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti hakan48 » 22 Oca 2013, 12:16

MadloveR yazdı:Arkadaşlar herkese selamlar.
Debriyajla ilgili bir sıkıntım var. Vitesler geçmez oldu. Öyle ki 1. vitese geçirmek için herkül kadar kuvvetli olmak gerekiyor. Birinci vitese geçirmek istediğimde araç sanki debriyaja basmadan geçiriyormuşum gibi atlıyor öne. Zar zor vitese atınca da stop ediyor. Stop edip geçiriyorum marşa basınca araba öne atlıyor debriyaja bastığım halde. 2. vitese zaten geçmiyor. 3. vitestede acaip sasler geliyor.
Baskı balata bitmiş onu anladım ama bir müddet daha idare eder mi halatı felan sıksam. Hoş somun da sona dayanmış ama yapabileceğim başka bir şey var mı araya başka somun veya pul felan atsam bir kaç gün daha idare eder mi?
Önerilerinizi bekliyorum.

Aracı Görmeden Ve Test Etmeden Verilen Tavsiyeler. Cebinizden Çıkacak Fazla Paradan Başka Bişey Değildir.
Forumu Okuyunca Bazı Arkadaşlar Medyum Gibi Volanın Dahi Yediğini Görmekteler.

Olabilecek Muhtemel Arızaları Aşağıda Belirteyim.

1. İhtimal Debriyaj Teli Uzamış Olabilir. Yansanayi Tellerde Uzama Sorunu Yoğunluktadır.Debriyaj Pedal Burcu Kırılmış Olabilir.

2. İhtimal Debriyaj Rulmanı Bozulmuştur. Debriyaja Basınca Ses ve Titreme Yapması Gerekir.

3. İhtimal Debriyaj Baskı Yaylarının Rulmana Basan Kısmı Yenmiştir. Debriyaja Basınca Titreme ve Ses Yapar.

4. İhtimal Debriyaj Balatası Bitmiştir.

Daha Yüksek Paralar Ödememek Adına Bir Skoda Ustasına Gidip Sorununuzu Söylemeniz ve Arıza Tespiti Yapılmasını İstemenizdir.

Görmeden Atmak Genelde Medyumların İşi Olduğu İçin Burda Bazen Görmeden Yapılan Tavsiyelere Uyduğunuzda Cebinizden Fazla Para Çıkacaktır.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti MadloveR » 22 Oca 2013, 12:59

Sabah şanzımanı indirdik tamircide. Bilyayı dağıtmış, şemsiye parçalanmış. Baskı balata değişiyor şu anda. Arkadaşın dediği gibi 250 TL sıkışmış :)
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti favo135l » 22 Oca 2013, 13:06

Allah başka dert göstermesin.... :D
favo135l
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: AKER AKER
Arabanız: FAVORİT 135 L 1992 MODEL

İleti favo41 » 22 Oca 2013, 15:34

ali bey tekrardan geçmiş olsun felaket tellalcısı gibi oldum galiba
favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti ramazanünlü » 22 Oca 2013, 16:38

MadloveR yazdı:Sabah şanzımanı indirdik tamircide. Bilyayı dağıtmış, şemsiye parçalanmış. Baskı balata değişiyor şu anda. Arkadaşın dediği gibi 250 TL sıkışmış :)

benim dedigim gibi çünkü bir keresinde benim başıma gelmişti gecmiş olsun güle güle kullan
ramazanünlü
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ramazan ünlü
Nereden: Uşak
Arabanız: skoda favorit

İleti MadloveR » 22 Oca 2013, 16:38

favo41 yazdı:ali bey tekrardan geçmiş olsun felaket tellalcısı gibi oldum galiba

Estağfirullah. Sorun belliydi zaten baskı balatanın bittiğini 3 ay öncesinden biliyordum. Arabayı da dün sattım sattığım adama söylemiştim baskı balata bitik ilk işin onu yaptırmak olsun diye tabi ona göre de fiyat söyledim. Bir kaç gün daha idare etseydi ben uğraşmazdım sattığım adam yaptırırdı ama nasip banaymış gene :)
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir