ARACDA SİLKELENME

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ARACDA SİLKELENME

İleti DEDİM » 25 Oca 2013, 00:18

93 model 135l aracım yolda giderken tarifini nasıl yapacagımı bilmedigim bir titreme ile gidiyor.silkenelenme ise gaza basınca ortaya cıkıyor.distiribütör kapagına baktıgımda bacaklarda oksitlenme vardı zımpara ile temızledim.taktım ama halen silkelenerek gidiyor.problemı çözemedim ustaya gitmeden önce forumda bir yardım eden olursa iyi olur düşüncesiyle yazıyorum resmen aracım giderken azer bülbül(rahmetliyide anmıs oldum.topragı bol olsun) gibi gitmeye devam ediyorum.ettigim bir sey degil bir gün yolun ortasında su koyuverecek bende ondan korkuyorum ya lütfen engin bilgilerinizi benden esirgemeyin.yardım edin...

DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 L

İleti felicia_3437 » 25 Oca 2013, 07:55

distiribitör kafasında catlka ta ola bilir ateşleme beynı distiribitörün yanındaki kücük kara kutudada sorun ola bilir benim felicada aynı şekilde olmuştu değişince düseldi
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti phenomx3 » 25 Oca 2013, 18:53

silkeleme bende de vardı bu kadar olmasa da özellikle 1-2-3 viteslerde oluyordu ve çekiş çok zayıftı ve de araç bas bas bağırıyordu distribütör kapağı sizinki gibi oksitlenmişti değiştirdim yine aynıydı ustam distrübütör gitmek üzere orjinali ile değiştirebiliyosan değiştir dedi ve değiştim sorun ortadan kalktı.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti gonen » 25 Oca 2013, 19:08

bende de öksürür gibi gidiyordu..Karbüratörü temizlettim ve altındaki takozu değiştirdim..şu an gayet güzel bi sorunum yok...takozda 1 mm çatlak olsa bile hava alır dedi usta..
Yürü be Favo !
Kullanıcı avatarı
gonen
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: Favorit

İleti forman37 » 25 Oca 2013, 20:16

karburator ve ya takozu - dıstrıbutor ve kapa kapakta catlak olabılır - ateşleme beynıde aynı sorunu cıkarabılıyo - bujı kabloları - bujılerı kontrol edın bıtık veya uyumlu olmayabılır.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti DEDİM » 04 Şub 2013, 18:14

sagolun sasmaz mevlut ustanın dükkanının önune cektim arabamı ustam dedim elinden öper bindik gezdik actı baktı distiribitör gitmek üzere degişim işter bosluk yapıyormus silkelenmeyi bu yapar dedi.aldım ölçü aletini elime bütün buji kablolarını ölçtüm.mevlut ustam göstermıstı degeri bu olucak diye.şükür kablolar sagla ama distirübtör degişecek.siz siz olu orjinalden sasmayın.hanhart orjinal dir.
DEDİM
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: HASAN KIRAÇ
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir