FAVORİTİN BİRTAKIM SORUNLARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİTİN BİRTAKIM SORUNLARI

İleti cerrahoğluv » 09 Şub 2013, 14:09

slm arkadaşlar öncelikle gecen yazmıştım kaloriferi yardımcı oldunuz allah razı olsun. ama benim arabanın çok sorunu var ve asıl sorun da kars ta yaptıracak ve anlayan usta yok ne yapacagımı bilmiyorum ve araba mı cok seviyorum satmak ta istemiyorum ne olursunuz anlayan arkadaşlar ben sorunları yazayım

1. Araba fazla yakmaya başladı gecen tekliyor diye sanayi ye götürdüm usta karbiratörde bir ayar yaptı ve normal rölantıda devir saati 15 altına düşmüyor bununla alakalı olurmu

2. Şanzımanda bir ses var debriyaja basınca ses kesiyor

3.Kilometre saati götermiyor ve bununda şanzımandan kaynaklı olduğunu söylediler ama kilometre halatının şanzımana bağlanan vidası varya oraya el vurun ca kilometrede oynama oluyor

4.Benzin deposunu doldurmaya gitttiyimde benzin dışarı taşırıyor hava almıyormuş doğrumu

ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşk ederim

cerrahoğluv
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan
Nereden: Kars
Arabanız: skoda favorid

İleti favocu41 » 10 Şub 2013, 16:28

2. sorunun debriyaj bilyası olabilir

4. sorunda yanlış hatırlaıyosam aracın altında deponun orda bi hava hortumu var bende gecenlerde farkettim.
ona bak acaba pislikmi tıkadı
Skoda Das Auto Fakurun Arabasi
Kullanıcı avatarı
favocu41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: cenk giray
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Green fog

İleti firarim19 » 10 Şub 2013, 20:44

+Km saatinde belki halatın değişimi işi çözebilir.
+Debriyaja basılınca geçen ses neredeyse hepsinde var sorun çıkarmıyor. Hafif , iyi kulaklı birinin tespit edebildiği ufak bir bilya sesi gibi.
+Benin konusunu bilmiyorum.
+Vuruntu yapıyor diye karb. ayarını bozmus ustan. Devir 900*1000 gibi olamlı rölantide.

Ustanı değiştir.
93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti szhehh » 11 Şub 2013, 01:40

cerrahoğluv yazdı:slm arkadaşlar öncelikle gecen yazmıştım kaloriferi yardımcı oldunuz allah razı olsun. ama benim arabanın çok sorunu var ve asıl sorun da kars ta yaptıracak ve anlayan usta yok ne yapacagımı bilmiyorum ve araba mı cok seviyorum satmak ta istemiyorum ne olursunuz anlayan arkadaşlar ben sorunları yazayım

1. Araba fazla yakmaya başladı gecen tekliyor diye sanayi ye götürdüm usta karbiratörde bir ayar yaptı ve normal rölantıda devir saati 15 altına düşmüyor bununla alakalı olurmu

2. Şanzımanda bir ses var debriyaja basınca ses kesiyor

3.Kilometre saati götermiyor ve bununda şanzımandan kaynaklı olduğunu söylediler ama kilometre halatının şanzımana bağlanan vidası varya oraya el vurun ca kilometrede oynama oluyor

4.Benzin deposunu doldurmaya gitttiyimde benzin dışarı taşırıyor hava almıyormuş doğrumu

ilgilenen arkadaşlara şimdiden tşk ederim

CEVAPLAR

1:) yakıt dediğiniz yerden artmıştır düzgün bir karbiratörcüye götürüp hava jigle devir ayarı yaptırın.

2:) debriyaj bilyası neredeyse dağılmış yakında yolda bırakır komple set değişmesini tavsiye ederim.
soğukken daha fazla yapıyorsa şanzıman üst kapak rulmanı bozuk

3:) kaputu açınca direk karşınızda km saatinin arkasından sıyah kalın kablu şanzımanın arkasına egzos
yanında durur onun içindeki ince tel kopmuştur veya şanzımana giren beyaz plastik dişli sıyırmıştır.

4:) aracın arkasından aşağıya bakıldığında dingilin ortasında sarkan ince hortum ucuna camur gelmiştir.
szhehh
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: irfan
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: yeti

İleti cerrahoğluv » 12 Şub 2013, 16:42

arkadaşlar cok sagolun kayda değer bilgiler verdiniz peki bu şanzımandan gelen ses ve kilometre göstermemesi için bir kaç usta şanzıman komple inmesi lazım dediler ve bunlar bana normalde kaç para tutar
cerrahoğluv
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ahmet BALKANCI » 12 Şub 2013, 20:41

SKODA'LARA BAKAN USTA YOK İSE VW USTALARINA GÖSTERİN. BİLİYORSUNUZ SKODA VW GURUP ARACI. BENİM BULUNDUĞUM İLÇEDE DE HERKEZ BAKMIYOR SKODALARA.SAYGILAR.
Ahmet BALKANCI
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet BALKANCI
Nereden: Edirne
Arabanız: SKODA FELİCİA 2000

İleti sainz » 13 Şub 2013, 09:51

VW ustasının Favorit' ten anlayacağını pek sanmıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti cerrahoğluv » 13 Şub 2013, 16:06

Usta buji ve kablolarını,disbiritor kapağı ve kilometre halatı sipariş ettirdi bana bakalım olacakmı arabanın teklemesi de disbiritor kapagın dan mış inşallah başka birşey cıkmaz
cerrahoğluv
CLASSIC
CLASSIC

İleti turhalli » 15 Şub 2013, 22:13

arkadaşım sözünü ettigin şanzımandan gelen sese fazla kulak asma,genelde favoritlerin hepsinde bu ses var,benim 93 135l de buna dahil.2 tane favorit konusunda uzman motorcuya gösterdim sadece ses yapar kafanı ütüler,onun haricinde bir sorun çıkarmaz ama istersen 50tl.ye parça degiştirmeden sesi keseriz dediler onun için benim içim rahat.(sesin 5.vitesten geldigini söylediler)
turhalli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mustafa gün
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda favorit 135L

İleti merso05 » 16 Şub 2013, 18:28

lpg varsa aracta çok yakması karbıratördon ayar olmaz beyinden ayar yapılması gerekır yada sıbop ayarı gerekır ikincisi ise beşinci vites sekromenji(bilezigi( degişecek artı meslek sıorrı var :) kilometrenın altında ki dişlisi degişmesi gerekıyor telin geçtigi yerle beraber dıger soruda ise deponun havalandırma borularında sorun vardır arka sag tekerin iç tarafında ondan dolayı kaynaklanır geeklı yardımcı olunur
merso05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tarık saka
Nereden: Amasya
Arabanız: skoda

İleti cerrahoğluv » 18 Şub 2013, 13:29

arkadaşlar allah hepinizden razı olsun söyledikleriniz birebir oldu ve şimdi bir tek sibop ayarı kaldı nasip olura onua haftaya yaptırırım
cerrahoğluv
CLASSIC
CLASSIC

İleti Formancı3450 » 20 Şub 2013, 19:41

İridyum buji takarsanız hem yakıtta azalma,hem de performansta artış olacaktır
_-_34 FCU 71_-_
SKODA FORMAN ''GREEN HULK''
Kullanıcı avatarı
Formancı3450
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EMRE KIRMIZI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SKODA FORMAN 135 L

İleti volg » 20 Şub 2013, 22:35

Formancı3450 yazdı:İridyum buji takarsanız hem yakıtta azalma,hem de performansta artış olacaktır

hangi iridyum buji,koduyla yazarsanız yararlı olur.saygılar
volg
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorit 135 LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir