FORMAN LPG BEYİN ARIZASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FORMAN LPG BEYİN ARIZASI

İleti ertugruldemır » 10 Şub 2013, 11:40

ARKADAŞLAR BENDE 93 MODEL FORMAN VAR. ARACIMDA Kİ SIKINTI 1 AY ÖNCE MOTORU KOMPLE YAPTIRDIM.ONDAN SONRA ARAÇ LPG DE SABAHLARI ÇALIŞMADI VE VURDURARAK ÇALIŞTIRDIM.SONRA MOTORU YAPTIRDIĞIM YERE GİTTİM ARACA GAZ AYARI YAPTIRMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ BENDE YAPTIRDIM AMA BU SEFERDE ARAÇ RÖLENTİDE DENGESİZ ÇALIŞMAYA BAŞLADI VE SABAHLARI UZUN MARŞ SONUCU ÇALIŞIYOR.VE 2 GÜNDÜR ARACIN İÇİNE GAZ KOKUSU GELMEYE BAŞLADI BENDE DÜN BAŞKA BİR LPG USTASINA GİTTİM.ARACA YENİ AYAR YAPTI VE DENEDİ KENDİSİ VE DEDİKİ LPG BEYNİ KENDİNİ SALMIŞ DEĞİŞMESİ GEREK DEDİ.ÜSTÜNDEKİ KMW İDİ YENİ BEYNİ ATİKER TAKALIM DEDİ YERLİ OLAN 120 TL DEDİ İTALYAN OLAN 200 TL DEDİ EĞER UZUN SÜRE KULLANICAM DERSEN İTALYANI TAK DEDİ.BEN BAŞKA BİR LPG CİYE GÖTÜRDÜM ATİKER BAYİSİ ONLARDA BAKTI ÇIRAK ABİ EGZOSU KONTROL ETTİR DEDİ KAÇAK VARSA KOKU YAPAR DEDİ BİRDE BEYNE GELEN İNCE GAZ BORUNUN REKORUNDE ÇOK AZ KAÇAK VAR DEDİ SIKALIM DENE DEDİ AMA USTASI DA GELDİ BEYNİ DEĞİŞMESİ LAZIM DEDİ ONLARDA BEYİN KONYA MALIDIR İTALYAN DİYE BİR ŞEY YOK DEDİ 120 TL FİYAT DEDİ BENİMDE AKLIM KARIŞTI NE YAPICAĞIMI BİLEMEDİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...
VE ARKADAŞLAR BAŞKA BİR BEYİN TAKSAK OLUR MU BİR ÖNERİNİZ VARMI EN İYİSİ HANGİSİ

ertugruldemır
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ertuğrul demir
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda forman

İleti erginbkr » 10 Şub 2013, 11:52

internette atiker beyin 60 tl, mimgas beyin 65 tl...internetten alıp taktırın...120 çok...en fazla 80-90 eder beyin değişimi...ama iyi bir usta değiştirsin ve ayar yapsın...yalnız sizin sıkıntınız karbüratördende kaynaklanıyor olabilir...karbüratör hava alıyorsa yada kirlenmişse rölanti dengesiz olur ayar tutmaz fazla yakar...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti MadloveR » 10 Şub 2013, 15:22

Atikerin yeni çıkardığı küçük bir beyin var fiyatı 90 TL, size italyan diye söylediği lovato ya da zavoli olabilir. Fakat Atiker taktıracaksanız dediğim gibi 90 liradan fazla vermeyin. Eski büyük beyinlerden taktıracaksanız onlar daha ucuz 65-70 TL arası.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti ertugruldemır » 10 Şub 2013, 16:23

önerdiğiniz lpg beyin markası varmı
ertugruldemır
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 10 Şub 2013, 18:11

Brc aldım ben 1 ayı geçti kullanıyorum çok güzel.
Şu konuda çok konuştuk bir okuyun,
http://www.skodam.com/felicia-pickup/karburatorlu-araca-en-iyi-lpg-kafasi-hangisi-t30608.html
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti erginbkr » 10 Şub 2013, 22:30

http://www.lpgyedekparca.com/search.php bu siteyi inceleyiniz...arama bölümüne beyin yazın ve bütün fiyatları görün...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti murat öner » 11 Şub 2013, 21:27

tartarini kesin önerimdir...atikerin kenaarına bile yaklaşmayın..
murat öner
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat0644
Nereden: Zonguldak
Arabanız: felicia lx 96

İleti ertugruldemır » 11 Şub 2013, 22:33

arkadaşlar bugün gaz kaçağı olan rekoru başka bir lpg ustasına sıktırdım koku olayı bitti.beyin için gitti yere kadar gitsin şu an problem yaratacak bir şey yok dedi eğerki rölenti ayarı tutmamazlık yaparsa veya rölantide stop olayı başlarsa o zaman değiştirirsin.
ertugruldemır
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vtnsvr » 14 Şub 2013, 13:44

beyni değiştirmeden önce gaz filitresi var onu değiştirin...
hava filtresinin minyatürü...
yaklaşık 3 cm. çapında bir parça...
benzin valfinin yanındaki gaz valfi üzerindedir....
vtnsvr
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir