gaz pedalı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

gaz pedalı

İleti asii » 13 Şub 2013, 02:28

selam arkadaşlar benim favo lpgde çalışrken gaz pedalı yumuşacık benzine alınca hem biraz sertleşme hemde ani gaza basıp bırakınca pedal yarı kadar normal sonra bi sertlik sonra dip gaz.kademeli gibi.sorun ne olaki acaba.karbüratör bakım yeni yapıldı sorunsuz benznde ve gazda.çok ilginç.gaz tele felanda yeni degisti daha.bigisi olan veya başına gelen varsa yardım edin

asii
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: isp bb
Nereden: Eskişehir
Arabanız: skodası yok

İleti MadloveR » 13 Şub 2013, 08:50

Çok ilginç bir sorununuz var. Sonuçta gaz teli bir tane, LPG için ayrı benzin için ayrı bir tane yok. Siz yinede karbüratörün arkasından yayları var oraları felan yağlayın,gerginliğini kontrol edin tel değişirken tam gerdirmemiş olabilirler. Karbüratörün arkasında gaz telinin ucunda silindir şeklinde pim gibi bir şey var o tam yerine oturmamış olabilir. Başka birşey gelmiyor aklıma dediğim gibi çok ilginç bir probleminiz var.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti AhmetH » 13 Şub 2013, 20:02

kapışa basan dil ve dilin kendisi sıkıntılı.

nasıl oluyorsa plastik metali aşındırıyor :D

inceleyin göreceksiniz
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti asii » 14 Şub 2013, 02:47

inceledim ve gördüm ahmetcim saol.haklısın.ya anlamadım sey daha 10 gün önce komple karburatör bakımı yapıldı.80 tl para bayıldık bu adam nasıl farketmez bunu.arabayı stop edip o dili yukarı çekiyorum mekanizma süper çalışıyo.indiriyorum takılıyo gibi.nasıl olur ahmet bunun tamiri zormu bi seksen daha giderme acaba araç lpg iken oranın bi fonksiyonu yok zaten harbiden plastik aşındırmiş metali yok böyle bişey selamlar...
asii
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 14 Şub 2013, 09:33

Valla ben kapışın o dilini törpületip düzelttirdim. Ama verim alamadım.

Dile basan plastik ayarlanabiliyor aslında üzerindeki vidayı gevşetip dile basmsyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Yada dili yamultun.

Araya giren pisliktenmi ne yoksa uygun olmayan gres mi sürmüşler zamanında bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti MadloveR » 14 Şub 2013, 09:38

Yeni birşey daha öğrenmiş oldum. Demekki metalde semente yok, zamanın da etkisiyle plastik aşındırıyor orayı.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti AhmetH » 14 Şub 2013, 10:18

Kapışın dili ayrı satılıyor pahalı parçalar değiller ama LPG de gidiyorken anlamı yok haklısınız.

Araba benzinde de çalışır ama gaza ani bastığınızda yada yokuş falan çıkarken güçten düşer.onun dışında A dan B ye gidersiniz.

o dil basınca kapış diyaframı karbüratöre benzin benzin işiyor o çalışmıyorsa benzinde randımanlı şekilde ara gaz bile veremezsiniz :)

gaza bastığınız her an o dil o metalle temas halinde.

Ayrıca şunuda belirteyim yeni tel yerine alışana kadar hafif kasılı duruyor olabilir.
Gaz telinin karbüratöre takılan yerindeki ayarına iyi bakın yarım ay gibi bir segmanı var çok gergin yada bol falan duruyor olabilir.

Uğraşmak isteyen usta için 30 dakkalık işi var arabanın. Ben genelde LPG de gittiğimden üstüne pek düşmedim eskiye nazaran törpüden sonra gevşek geliyor bana. Herhalde ayarı değiştirip dilin kulağa basmasını engellerim sorun tekrar ederse.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

İleti elvis » 14 Şub 2013, 12:26

Bu dil dediğiniz nerede?Bir resmi falan var mı?Karbüratörü düşünüyorum da bir türlü ne olduğunu çözemedim...
elvis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gürsel
Nereden: Bursa
Arabanız: 93 Bordo Favorit LX

İleti asii » 14 Şub 2013, 14:16

ahmet kardeşim engin bilgilerin için teşekkürler .artık değişcez o parçayı şayet varsa parçacıda felan.yahut götürcem karbüratörcü amcama 80 tl para bayıldık sorun olrsa gel dedi.elvis kardeşim bu parça kaputu açınca karbüratörün sag alt tarafına doğru kalıyor.sari metal bi parça görürsün.resim olarak skoda favorit karbüratör görsellerinde var.ama buraya atamadım bi türlü...herkese selamlar...
asii
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 14 Şub 2013, 18:07

aynı sorun benım oık aractada vardı hıc umursamadım devam ettım sonra aracı sattık zaten bu aldıgım sılver lıne favorıtte aynı sorun yok ama bende cok arastırdım ama bı sonuca ulasamadım .
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti asii » 23 Şub 2013, 18:04

evet arkadaşlar selamlar öncelikle.dün hallettik şu gaz pedalı işini...karburatör bakımı için götürdügüm yere götürdüm tekrar.arabayı bıraktım bi sigara alıp geleyim dedim.10 dk da araba hazır dı ve benzinde pedal kasmıyordu artık.ne yaptı ne etti bilmiyorm.ama yaptı şimdilik sıkıntı yok.birde ön fren balataları değişti.kale marka balata ile.eskiler neydi bilmiyorum ama kale marka nasıl olur bilmem şimdilik sıkıntı yok.eğer varsa kale marka balata kullanan yorum atarsa sevinirim.iyi sürüşler (ama bi sorun daha çıkarsa satcam favoyu artık )
asii
CLASSIC
CLASSIC

İleti asii » 23 Şub 2013, 18:20

SATSAK KAÇA GİDER BİZİM MAKAM ARABASI BEYLER.DEĞİŞEN YOK.2,3 YERİNDE LOKAL BOYA KM 130000
asii
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 23 Şub 2013, 21:31

aracının herhangi bi sorunu yok ise 6-6500 arası gider...

ancak aracının sürekli sorun üretmesi kullanılan markalardan ve yıl aşımına ugramış parçaların değişmemesinden kaynaklı

mesela biz nerdeyse 20-21 yıldır skoda kullanıyoruz kale marka balata hayatımda kullanmadımda duymadımda...

orjinali yüce oto da ve birkaç yerde tek tük var 70 lira ön balatanın takım fiyatı ama bulamazsan TRW önerrim

mükemmel bir ürün kalitelide 35 lira fiyatı %90 parçacıda bulursun. çok iyi tutar frenlerin + kesinlikle ses yapmaz..

o kullandıgn marka bir zaman sonra ses yapar sudan geçtiğinde balata ıslanırsa frenler iyi tutmaz..

ama yinede bu işleri önemsemeyen biri isen çokta fark etmez ama bir daha balata değişrsen ya orjinal yada trw al...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti asii » 23 Şub 2013, 22:10

kale markayı ben duydum kardeşim kullanan arkadaşlar var sorun yook dediler.takan ustada garanti verdi sıkıntı yapmaz sanırım şimdilik iyi bakalım.arabanın resimleri ortada sıkıntısı yok.eskişehirde araba fiyatları uçuk satmayı pek düşünmyorum öyle keyfe keder....
asii
CLASSIC
CLASSIC

İleti ygt35 » 21 Ekm 2013, 21:53

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.Bugün itibariyle 90 model skoda favorit kullanıcısıyım.Sizlere bir sorum olucak aracımın gaz pedalı çok sert bunun nedeni ne olabilir.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
ygt35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YİĞİT MİSLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

İleti sainz » 22 Ekm 2013, 09:34

ygt35 yazdı:Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.Bugün itibariyle 90 model skoda favorit kullanıcısıyım.Sizlere bir sorum olucak aracımın gaz pedalı çok sert bunun nedeni ne olabilir.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hoşgeldiniz.
Kazasız belasız İnşaallah.
- Karbüratörde gaz pedalının tel ile bağlı olduğu gaz kelebeği kirlrnmiş olabilir ve bu da sert çalışmasına neden olabilir
- Gaz telinin değişmesi gerekebilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ygt35 » 24 Ekm 2013, 20:39

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Sizinde söylediğiniz gibi gaz telini değiştirdim ve sorunum çözüldü.
ygt35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YİĞİT MİSLİ
Nereden: İzmir
Arabanız: FAVORİT

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir