Forman Sol'a kesik kesik çekme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Forman Sol'a kesik kesik çekme

İleti meteorra » 23 Şub 2013, 12:06

iyi tatiller. kolay gelsin arkadaşlar . şöyle bir sorunum var bilgisi veya deneyimi olan yardımcı olabilirse sevinirim :
20 30 km hız ile ilerlerken birden cayıltı gibi bir ses geldi (demir demire sürtmesi gibi ). daha sonra lastiği çıkarıp baktım ama bir şey gözükmüyordu . yoluma devam ettim 20 km kadar yol kat ettim ve 3 4 saat sonrasında tekrar araca bindiğimde aracı çalıştırmadan direksiyonu sağ tarafa döndürmeye çalıştığımda sanki sol lastikten bir şeyler kopacak gibi ses geliyordu . aracı çalıştırdım gaza bastığımda hiç bir sorun yoktu seyir halinde iken ama gazı saldığımda (yada boşta) aracın direksiyonu sola doğru dönmeye çalışıyordu yüksek hızda (70 80 km ) daha az ama durmaya yakınken aşırı fazla olmaya başladı . bu sabah bindiğimde ise sanki hiç bir sorun yok gibiydi ne çekme nede ses yapma . bir bilgisi olan paylaşa bilirse sevinirim . iyi günler .

meteorra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: atakan karagöz
Nereden: Kırklareli
Arabanız: skoda forman

İleti PİCK-UP » 23 Şub 2013, 13:19

ön bilyanın biri ölmüş olabilir , öldüğü yakit porya - forya ikiside denir, jant arkasına sürtme yapıyordur.

benim aklıma gelen budur yaşadım bu olayı ancak siz yinede bir kontrol ettirin araç havadayken lastikleri yukarı aşagı

oynatarak ölüp ölmediğini anlar tamirciler ihmal etmeyin...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti fatih usta » 23 Şub 2013, 21:07

sol dış aks kafası sıkışmış veya dağılmış ara ara yapar bence ihmal etmeyin
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti alwaysloser » 23 Şub 2013, 23:48

aks bilyası dağılmıştır
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti meteorra » 24 Şub 2013, 10:08

bilgiler için teşekkürler dün 70 km yol yaptım hiç sorun çıkarmadı ama çıkarmayacağı anlamına gelmez pazartesi ilk iş kontrol ettireyim .
meteorra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: atakan karagöz
Nereden: Kırklareli
Arabanız: skoda forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir