iki katı yakıyor!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

iki katı yakıyor!!!

İleti Ömer Fatin » 14 Haz 2013, 00:12

Ozan bey merhaba,

Benim aracımda şu değerlerde:
Felicia GLX Combi - 1998 - 72000km (50000 kmde Lavato LPG takıldı) / Pierburg 2E karbüratörlü... / Karbüratör hava termostat iptal / Mikser kapak arası 19mm boşluk var ve hava girişini azda olsa 5 te 1 oranında bantlayarak kıstık.

Aracın genel bakımlarını mümkün olduğu müddetçe kendim yapıyorum. Bujileri aracı ilk aldığımda (50000km) brisk D15YCile değiştirmiş, en son 64000km de karbüratörü, distribütörü komple söküp temizlemiş idim.

Bunların haricinde önceki skodamda da yaptığım gibi bu aracımda da her yıl Ekim sonrası ve Mayıs başı Termostat ve fan müşürümü değiştiririm.

Kasım ayında 88C termostat, 85-92 fan müşürü
Mayıs ayında 74C termostat, 68-82 fan müşürü

Şehiriçi en uzun mesafem 8km (teknik servis işi yapıyorum)

Kışın şehiriçi 4 kartipi lastik + bagajda sabit 80kg yük ile 100km/14Lt Lpg Tüketiyor
Yazın şehiriçi bagajda sabit 80kg yük ile 100km/10Lt Lpg tüketiyor.

Şehir dışı uzun mesafe kullanımında
100-130km/saat aralığında 100km/8Lt lpg tüketiyor.
80-100km/saat aralığında 100km/7Lt lpg tüketiyor.

Sürüş şeklim çok agresif olmasada sakin ama seridir.
Aracımın performansı benzin ve Lpg arasında çok olmasa da belirgin performans farkı var. Bu nedenle bende önce tek boğaz mikser daha sonrada B L O S mikser düşünmeye başladım. Özellikle hava ve yakıt oranını daha düzgün ayarlayacağını düşünmemden ötürü bu mikseri ciddi ciddi düşünüyorum.

Aldığım tüm yakıtları ve detayları fuellyden takip ediyorum. Sizde aşağıdaki linkten yakıt değerlerimi görebilirsiniz.

http://www.fuelly.com/driver/omerfatin/felicia

1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti firatkorkmaz_77 » 21 Haz 2013, 15:00

arkadaşlar benimde 93 glx im var 4-5 ay önce aldım yakıtı az olması başlıca nedenlerimdendi. oldukçada temiz bir arabaydı ancak km de 35-40 krş yakıyordu sonra ustam bujileri değiştirdi 4 buji 18 tl :) yakıt tüketimi km de uzun yolda 20 kr şa sehir içinde 30 kr şa düştü . tabi şimdi yaz geldi lpg fiyatları ucuzladı fiyat dahada düşecek. bence bujileri 6 ayda bir ve kablolarla set olarakda yılda bir değiştirmeli. tabi benim gibi fazla araç kulanan insanlar için geçerli bu
kocaeli web tasarım http://www.nicomediayazilim.com/
firatkorkmaz_77
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fırat korkmaz
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 93 favorit glx

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir