Şarjı kesiyor...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şarjı kesiyor...

İleti gonen » 11 Mar 2013, 12:38

Selam arkadaşlar.Sorunuma geçeyim hemen,2.vitesten sonra (60-70 km hızdan sonra) boşa aldığım zaman akü lambası yanıyor,fren şişiyor..tekrar vitese attığım zaman şarj etmeye devam ediyor..sorun ne olabilir? şimdiden teşekkür ediyorum

Yürü be Favo !
Kullanıcı avatarı
gonen
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Adana
Arabanız: Favorit

İleti favo41 » 11 Mar 2013, 15:12

araç stop ediyordur belki ondan dolayı akü ışığı yanıyor frenler şişiyor
onun da nedeni bana göre tabi ya rölantisi düşüktür aracın yada subaplar çok sıkıdır bende de vardı o problem ona dayanaraktan söylüyorum
favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti MadloveR » 11 Mar 2013, 15:46

favo41 yazdı:araç stop ediyordur belki ondan dolayı akü ışığı yanıyor frenler şişiyor
onun da nedeni bana göre tabi ya rölantisi düşüktür aracın yada subaplar çok sıkıdır bende de vardı o problem ona dayanaraktan söylüyorum

Aynen katılıyorum. Aracınız stop edip vitese attığınızda tekrar çalışıyor. Ön hava girişini biraz daraltın ve bir gaz ayarına gidin. Avans ve subap ayarı yaptırın.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti HASSAN » 11 Mar 2013, 16:20

boşa attığınızda doğal olarak gazıda kesmiş oluyorsunuz,bu durumda aracın hızına bağlı olarak fazla hava girişi oluyor,normalde araç boşta dururken stop etmiyordur,hava girişini daraltırsanız stop etmez ancak aracın çekişinden yakıtından ve gidişinden memnunsanız aracınızı giderken boşa atmayın
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir