favorite şahin radyatör fanı;

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorite şahin radyatör fanı;

İleti 16 ONDER » 22 Mar 2013, 23:24

93 model favoritim var şehir içi tırafikte ve yazın hararet ibresi yariyi geçip kırmızıya yakın yerde kalıyor normal giderken sorun yok termostat ve hararet müşirinde sorun yok araştırdim çogu kişi tofaş şahin radyatör fanı takmış sorun ortadan kalkmış bende şahin fanı takacağım ama montaj nasıl yapılıyor yapan arkadaşlar montaj hakkında yardım istiyorum resimli olursa sevinirim

16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: önder KAPUCU
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit 135LX

İleti forman37 » 22 Mar 2013, 23:51

sahın fanı ve radyatoru takmayı asla dusunmedık takmayızda gerek yok cunkı onemlı olan aracın termostadı ve fan musuru mevsıme gore uygun olsun radyatoru tıklaı olmasın fan motoru saglıklı çalısıyosa sıkıntı olmuyo zaten sımdıye kadar 3 yılda 1 forman 2 favorıt aldım 3 undede hararet sıkıntısı asla cekmedım dedıklerımde problem yoksa zaten sorun yasatmıyo saygılar :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti 16 ONDER » 23 Mar 2013, 00:06

Hararet ibresinin sbit tam ortada kalmasını istiyorum özelikle yazın sabit kalsa motor için daha saglıklı olur orjinal fan yazin bence yetersiz kaliyor o yüzden yapan akadaşlar yazin faydası olduğunu yazmislar ama montaji nasil yapmişlar acaba :?: çünkü orjinali ile uymuyor
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti Favocu » 23 Mar 2013, 06:10

Orjinal gibi uysun isterseniz şahin fanı yerine bir adet orjinal felicia fanı ve felicia fan tamburu edinin ve monte edin, tam olarak oturacaktır. felicia tamburunun en büyük avantajı radyatörü tam olarak kapatması ve fan çalışırken radyatörün tamamını soğutabilmesidir. Ayrıca radyatörden gelen sıcak havayı da motora değil şanzımana doğru verir. Ama bencede önce termostat ve fan müşürünüde elden geçirin orjinalleri ile değiştirin derecelerinde hata olabilir veya termostat bozulmuş olabilir. Örneğin otomobili ilk aldığımda termostatı kontrol için söktüğümde sürekli açık kalmış bozuk bir termostat çıkmıştı.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti alwaysloser » 23 Mar 2013, 10:19

contanızda da sıkıntı olabilir belkide conta yavaştan yavaştan çürüdü ve siz isterseniz termostat takmayın müjürüde düşük takın yinede aynı olacaktır
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti 16 ONDER » 23 Mar 2013, 14:05

Evet felicia tambur ve fani olabiir bugün parcacılara soacagım fyat knusunda anlaşırsam felicia alırım montaji kendim yapmayı düşünuyorum umarı başarılı olurum :roll: ustama sordum contada şu an problem yok dedi oda felicia nin fani tamburnu onerdi ama 200tl gibi bir fiyattan bas etti oda pahalı geldi sanki bana :!:
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 23 Mar 2013, 15:33

iş radyatörün dandikliğinden kaynaklanıyor iyi sogutmuyor orjinal öneriyorum....

ya çıkma bulun alın radyatörde AUTOPAL yazacak köşesinde made in cz gibi ibareleri göreceksiniz zaten...

bulamazsanız...

http://www.skodamarketim.com/

arayın sorun.. nova niva kardes zart zurt radyatör takmayın orjinal autopal ve içine pembe organik antifiriz...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti 16 ONDER » 23 Mar 2013, 16:08

Parçacıları dolaştim felıcia nin radyatör fani ve davlumbazıni aldim yarın montajini yapacagım ama favorit radyatörüne olurmu fan davlumaz ustaya sormuştum olur dedi parçaci olmaz radyatör de al dedi birazdan bakacagım hayırlısi bakalim eger olursa deneme yapacagım sonucu yazarım
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan48 » 23 Mar 2013, 16:13

Felicia Orjinal Radyatörü Fanı ve Çerçevesi Çıkma Olarak Komple Stoklarımızda Mevcut

Dilerseniz Yeni Olarak Vika Kardes Ruby Elitcar Markalarıda Stoklarımızda Mevcuttur.

http://www.otoyedekparcacim.net/iletisim_bilgileri.asp

http://www.otoyedekparcacim.net

http://www.facebook.com/otoyedekparcacim.net

Türkiye'nin Her İline Online Yedek Parça

otoyedekparcacim@facebook.com" rel="nofollow

info@otoyedekparcacim.net" rel="nofollow
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti 16 ONDER » 23 Mar 2013, 17:27

Radyatörü degiştirmeme gerek yok takılacak yerleri tam oluyor felicia fan motoru da aldim favorit fan motoru daha küçük ve pervane kanatları favoritte 4 adet feliciada 6 adet ve birz büyük ama felicıa fan motorunda 3adet kablo girişi var favorite fan motoru 2 adet giriş var şimdi ben bu 2 adet kabloyu hangi girişlere bağlayacğim :?: bilgisi olan varmi :?: :D
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti Abdulkadir OĞUZ » 23 Mar 2013, 20:17

Felicia fan motoru yavaş ve hızlı olarak 2 kademeli çalışır. Bu fanı hızlı kademede bağlayacaksın. Şase kablosunu bulduktan sonra diğer iki kabloyu tek tek deneyeceksin hızlı olarak çalışan kabloyu bağlayacaksın.
Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

İleti 16 ONDER » 23 Mar 2013, 20:33

Abdulkadir OĞUZ yazdı: Felicia fan motoru yavaş ve hızlı olarak 2 kademeli çalışır. Bu fanı hızlı kademede bağlayacaksın. Şase kablosunu bulduktan sonra diğer iki kabloyu tek tek deneyeceksin hızlı olarak çalışan kabloyu bağlayacaksın.

sagol ögrendiğim iyi oldu ilk once sag ve sol girişleri deneyeceğim ortadakini boş bırakacagım felicia kullanma kitabında yazarmı acaba
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti Ömer Fatin » 24 Mar 2013, 17:39

Favocu yazdı:Orjinal gibi uysun isterseniz şahin fanı yerine bir adet orjinal felicia fanı ve felicia fan tamburu edinin ve monte edin, tam olarak oturacaktır. felicia tamburunun en büyük avantajı radyatörü tam olarak kapatması ve fan çalışırken radyatörün tamamını soğutabilmesidir. Ayrıca radyatörden gelen sıcak havayı da motora değil şanzımana doğru verir. Ama bencede önce termostat ve fan müşürünüde elden geçirin orjinalleri ile değiştirin derecelerinde hata olabilir veya termostat bozulmuş olabilir. Örneğin otomobili ilk aldığımda termostatı kontrol için söktüğümde sürekli açık kalmış bozuk bir termostat çıkmıştı.

Kesinlikle katılıyorum. Önceki favoritimde de orjinal değerler ile hiçbir sorun yaşamadım. Orjinal değerlerin ve malzemenin dışına çıkılmasınıda çok tavsiye etmiyorum. Değiştirecekseniz de en azından felicianınki ile değiştirin daha rahat edersiniz.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti 16 ONDER » 24 Mar 2013, 22:43

Bugün felicia fan davlumbazi ve fan motor da taktim ama sotun cikti kablolardan elektirik gelmiyor ugraştım ama yapamadim ve elktirikciya cektim arbayi elektirikci dede yeni aldigım motor iyi degil dedi markası vika sizce kötümü :?: :?: bana bu arabalara şahin fanı takıyoruz hic sorun kalmiyor dedi istersen 1. Viteste uludaga cik hararet 91 idereceyi gecmez dedi benim moralim bozuldu bu kadar uğraştim taktim adam bana şahin fani dedi ya neyse yarın alacagım arabayı elektirikçiden bakalım ne olacak hayırlısı inşallah iyi olur :oops:
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti PİCK-UP » 24 Mar 2013, 22:50

orjinalin fani bosh marka , radyatörde autopal hakiki fabrika çıkışı üzerinde gelen...

irtibata geçerseniz marka verin elinde vardır yüksek ihtimal..

http://www.skodamarketim.com/?/iletisim
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Favocu » 25 Mar 2013, 07:48

16 LN 993 onder yazdı:Bugün felicia fan davlumbazi ve fan motor da taktim ama sotun cikti kablolardan elektirik gelmiyor ugraştım ama yapamadim ve elktirikciya cektim arbayi elektirikci dede yeni aldigım motor iyi degil dedi markası vika sizce kötümü :?: :?: bana bu arabalara şahin fanı takıyoruz hic sorun kalmiyor dedi istersen 1. Viteste uludaga cik hararet 91 idereceyi gecmez dedi benim moralim bozuldu bu kadar uğraştim taktim adam bana şahin fani dedi ya neyse yarın alacagım arabayı elektirikçiden bakalım ne olacak hayırlısı inşallah iyi olur :oops:

Elektrikçiye gitmeden önce sigortaya baktınızmı motor eskisinden daha güçlü olduğu için %90 sigorta atmıştır. Sanırım orjinal fan motoru sigortası 15 Amper oluyor, sigortayı değiştirip 30 Amperlik bir tane takınca problem kalmıyor.
Kullanıcı avatarı
Favocu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit 135 L

İleti sainz » 25 Mar 2013, 12:02

Favocu yazdı:Elektrikçiye gitmeden önce sigortaya baktınızmı motor eskisinden daha güçlü olduğu için %90 sigorta atmıştır. Sanırım orjinal fan motoru sigortası 15 Amper oluyor, sigortayı değiştirip 30 Amperlik bir tane takınca problem kalmıyor.

Sileceklerin sigortası 15A, fanın sigortası ya 20A ya da 25A olsa gerek. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti forman37 » 25 Mar 2013, 13:05

sainz yazdı:
Favocu yazdı:Elektrikçiye gitmeden önce sigortaya baktınızmı motor eskisinden daha güçlü olduğu için %90 sigorta atmıştır. Sanırım orjinal fan motoru sigortası 15 Amper oluyor, sigortayı değiştirip 30 Amperlik bir tane takınca problem kalmıyor.

Sileceklerin sigortası 15A, fanın sigortası ya 20A ya da 25A olsa gerek. ;)

motorun kaldırabılcıegı sıgorta dısında yuksek amperajlı sıgorta takılması . motorda bı sıkıntı oldugunda sıgortayı attıramıyacak ve motorun yanmasına + elektrık tesısatınında yanmasına sebeb olucaktır bunuda goz onunde bulundurun motorun gucune gore sıgorta kullanın hadı kolay gelsın :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

Sonraki

Favorit & Forman