Forman sağ ön tekerden gelen ses...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Forman sağ ön tekerden gelen ses...

İleti forman42 » 08 May 2013, 00:07

Arkadaşlar yeni almış olduğum Forman'ın sağ ön tekerleğinden bozuk yolda (mesela kasiste) takır tukur ses geliyor.Düz yolda ve dönüşlerde yok.Bu yüzden aks başlarından olabileceğini düşünmüyorum.Aracı lifte kaldırdık salıncaklar falan da sağlam gözüküyor.Tek şüphem direksiyon kutusunda.Çünkü direksiyonda da belli bir boşluk var 3 yıl önce kullandığım Forman gibi rahat dönmüyor.Bir de sağ taraftan dönüşlerde kaporta sesi gibi bir ses geliyor onu da inceledim kaportada temas edecek bir şey yok.Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

"SİMPLY CLEVER"
forman42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali yılmaz
Nereden: Bilecik
Arabanız: 1992 SKODA FORMAN 135 L,2005 Toyota Corolla 1.6 HB

İleti favo41 » 08 May 2013, 08:27

kaportadan gibi gelen ses motor bağlantı kulağından gelebilir benimde aynı sorun vardı motor kulağı kırılmış değiştirdim ses kesildi sen de bir kontrol et istersen
favo41
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih bey
Nereden: Kocaeli
Arabanız: favorit

İleti MadloveR » 08 May 2013, 08:33

Aracınızın amortisör üst takozlarınızı kontrol ettirin. Sorun oradan da kaynaklanabilir.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir