devir geç düşüyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

devir geç düşüyor

İleti oxygen1001 » 07 Haz 2013, 02:43

LPG de vites değiştirirken ayağımı gazdan çekmeme rağömen devir geç düşüyor, aynı acemi sürücüler gibi vites değiştirirken ayağını gazda unutmak gibi sorun yaratıyor sizce neden olabilir? Birde uzun zamandır benzinde kullanmadığım forman imi biraz benzinde kullandım, benzinde düşük devirlerde tekleyerek çalışıyor yüksek devirlerde sorun yok sorun sanki ondan sonra başladı LPGde çekiş düştü ve devir geç düşme problemi başladı bilgi verebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum..

oxygen1001
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erhan salur
Nereden: Kastamonu
Arabanız: skoda forman

İleti tarık » 07 Haz 2013, 12:07

Gaz teli takılıyor,lpg beyni arızalı veya hava filitresinin borusu fazla bantlamakdan olabilir yarısı bantlansa yeterli siz ayagınızı gazdan çektiğinizde lpg beyini vakumu cekmeye devam ediyor.
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti oxygen1001 » 07 Haz 2013, 20:32

Bu gün hava filtresini temizlemek için açtım filtreyi temizlerken parçalandı artık çürümüş, filtreyi değiştirdim arabanın bütün gaz ayarları bozuldu. Ustalara götürsem biliyorum hayatta tutturamayacaklar ayarları kendim yapmaya karar verdim. Hiçbir hava kısıtlaması olmadan ayarları kendim yaptım deneme sürüşüne çıktım. Forman im sanki canavar oldu deli gibi çekiş var 1. viteste gaza yüklendiğimde tekerlekler asvaltta patinaja düşüyor tekrar arabama aşık oldum, ama eminim çok yakacak ayarlar fazla açık diye düşündüm, tüm gazı bitirip 5 liralık gaz aldım şehir içinde 20 km yapınca dünyalar benim oldu, kesinlikle hava filtresi çekişi ve yakıtı çok etkiliyor tüm skoda ailesine saygılarımla...
oxygen1001
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erhan salur
Nereden: Kastamonu
Arabanız: skoda forman

İleti PİCK-UP » 08 Haz 2013, 11:47

benzinde teklemesinin sebebi diyaframlar yırtılmıştır. benzinde kullanılmadıgı zaman kuruyarak yırtılır onlar değiştirin

o probleminizde ortadan kalkacaktır.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir