Fren lambalarım yanmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren lambalarım yanmıyor

İleti Tanser » 04 Tem 2013, 20:00

Selamlar,
Bir yerde temassızlık olduğunu düşünüyorum ama bulamadım. Bazen ( Ne zaman olduğu belirsiz ) Frenlambaları, tavan aydınlatması ve çakmak enerjisiz kalıyor. Geldiğinde 3 ü birden çalışıyor, kesilince 3ü de çalışmıyor. Sigortaları kontrol ettim. Sadece çakmak ya da tavan lambası olsa sorun değil ama frenlambasının yanmaması beni tedirgin ediyor.

Tanser
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Tanser Özbağ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Formen

İleti ibrahimsaglam » 04 Tem 2013, 20:17

o sigortalara bağlı röleler olması gerekiyor
birde onları kontrol et istersen
2001 Felicia Glxi 1.3
ibrahimsaglam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim sağlam
Nereden: Ankara
Arabanız: Felicia 1.3 GLX-İ

İleti Tanser » 04 Tem 2013, 22:13

Teşekkür ederim, sabah ilk işim röleleri kontrol etmek olacak.Umarım rölelerdendir.
Tanser
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tarık » 05 Tem 2013, 00:32

sgorta panelin arka yüzündeki lehimler zamanla çatllıyor kopuyor paneli sökebilirsen komple arkayüzündeki lehimleri yenile ama önce dene mesela firen lambaların sgortası 9 diye hatırlıyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen. soldan sağa 9 numaralı sgorta (iç aydınlatma ve stop lambaları) 9 numaralı sgortayı sök sağındakinden veya solundaki sgorta ayağından bitane kablo çek ve 9 numaralı sgortanın ayaklarına değdir ve çalışıp çalışmadığını dene dikkatli ol tesisatı yakma.
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti Tanser » 06 Tem 2013, 16:54

Öncelikle ilginizden dolayı İbrahim ve Tarık beylere teşekkür etmek isterim. Sigorta numaraları 1 den 7 ye kadar ama bayaa bir sigorta var ben önce 9. sigortaya baktım.sonra olmadı hepsini tek tek kontrol ettim. Arızalı sigorta yok.Kart üzerinde ki 3 vidayı sökünce kartın ön tarafı kalkıyor ancak, kartı tamamen çıkaramadım (çok zorlamak da istemiyorum).Kartın altı göründüğü kadarıyla temiz ama yine de lehimlerde çatlak olabilir tabi. En son çare kartı yerinden sökücem. Başka bir önerisi olan varsa karta bir şans daha vermek istiyorum.
Tanser
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fatihsg » 22 Tem 2013, 15:55

fren müşürünü kontrol et (fren pedalının üstünde)
fatihsg
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fatih gümüş
Nereden: Bursa
Arabanız: forman

İleti skodaizm » 22 Tem 2013, 20:15

Arka lambaların şase kablosunu kontrol edin. Oksitlenme veya kopma olabilir.

Somunlarını söküp hem şase kablosunu hem de somun ile şase arasındaki oksidi temizleyip, temassızlığı giderin.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir