Favorit Blackline Nasıldır ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Blackline Nasıldır ?

İleti volkanuluc » 08 Tem 2013, 23:50

Merhaba;

İlk arabam olarak skoda favorit black line de karar kıldım ama yinede almayı düşündüğüm arac hakkında sizlerinde görüşünü almak isterim.

Maddi olarak fazla bir bütçe ayırmadığım için ve görünüşü, yakıt, uygun servis ücretleri ve yedek parça bulunabilirliğini ön görerek favoritti düşünüyorum.

Ama aklımda da acaba 94 model bir araç başıma iş açar mı sorusu var?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0603506/detay/

Almayı düşündüğüm araç ...

Değerli yorumlarınızı bekliyorum
Ayrıca bu aracın fiyatı nasıl çok yada az???

Şimdiden teşekkürler

volkanuluc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Volkan ULUÇ
Nereden: Bursa
Arabanız: Favorit Blackline

İleti Kutay ALBAYRAK » 09 Tem 2013, 01:16

Volkan Bey iyi akşamlar... Hayırlı olur umarım... Benim de ilk aracım favorit oldu ve kesinlikle ilk araç için en doğru seçimi yaparsınız.

Öncelikle aklınızdaki ilk sorudan başlayarak, aklımın ve tecrübelerimin yettiği kadar yardımcı olmaya çalışayım. İlk olarak elbette ki sıfır araç gibi olmayacak 1994 model bir araç, fakat temiz bakılırsa ve özen gösterilirse yeni çıkmış her türlü donanımı olan bir aracı kesinlikle aratmaz favorit ve verdiği zevk elbette başka olur.

Dolayısı ile bence aracı görme imkanınız varsa görün hatta alın önce motor ustasına götürün ardından da elektrikçiye ve hatta karbüratörcü de bir görsün aracı. Elbette neden diyeceksiniz, onu da açıklayayım. Favorit'i olan forumdaki arkadaşlarımızdan takip ettiyseniz çok yüksek yakıtlardan şikayetçi arkadaşlar var. 38 kuruş - 40 ve hatta 45 kuruş yanlış hatırlamıyorsam değerler alıyorlar. Böyle bir sorun yaşamamak adına temkinli olmanızı öneririm.

Linkini paylaştığınız aracın kilometresi ile benim aracın kilometresi de aynı hemen hemen. Üç senedir ciddi bir sorun yaşamadım en azından güven vermek adına söyleyebilirim. Benim gördüğüm en büyük eksiklik ki buna bir çare üretebilirsem ki aklımda fikirler var ileride inşallah paylaşırım. Devir daim motor kulağının zayıf yapıda imal edilmiş olması. Senede bir neredeyse değişiyorum. Korkmayın fiyatı 60 TL.

İkinci sorunuza gelelim yazı uzamaya başladı başınızı fazla şişirmeyim ... Fiyat olarak bence şu an ki piyasa için ucuz bile sayılır. Şahsen ben aracımı kesinlikle ama kesinlikle bu günün ikinci el oto piyasasına göre 6.500 TL altına vermem. Elim gitse gönlüm gitmez. Renault R9 Broadway araçlar için bile ne fiyatlar istiyorlar. Hatta bence bin kat daha iyi olmasına rağmen bizim araçlar, Uno lara. Fiyat şu an için bence gayet ama gayet makul ucuz bile. Ama ucuz etin yahnisi hesabına gelecek olmaz inşallah bir sıkıntısı yoktur umarım.

Sormak istediğiniz herhangi birşey olursa elimden geldiği aklımın yettiği kadarıyla cevaplamaya çalışırım. Hayırlı geceler, hayırlı ramazanlar...
Kutay ALBAYRAK
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kutay ALBAYRAK
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Favorit

İleti favorit55 » 09 Tem 2013, 11:56

Fiyatı ucuz bence güzelce bir göster sonra karar ver
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti Formancı3450 » 10 Tem 2013, 03:08

Bu aracı ben de incelemiştim gayet hoşuma gitti ;) 1994 model olması sıkıntı değil yeterki araç düzgün olsun.Bazı favorit ve forman larda yakıtın fazla olması konusuna gelicek olursak bunun nedeni aracın hava aldığı boruda bir kelebek bulunmamasıdır.Hava filtresinin kapağının altındaki boruyu çıkartıp uç kısmının yarısını kağıt bant ile bi kaç kat yapıştırdığınız takdirde aracın yakıtının düşeceğinin garantisini verebilirim ;) 1992 Senesinde 0 km aldığımız Forman'ı hala kullanıyorum.Şimdiye kadar motor tık demedi ve hararet yapmadı.Bu paraya alınabilecek en kaliteli,en konforlu ve ekonomik bir araçtır... Hakkınızda hayırlısı olsun
_-_34 FCU 71_-_
SKODA FORMAN ''GREEN HULK''
Kullanıcı avatarı
Formancı3450
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EMRE KIRMIZI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SKODA FORMAN 135 L

İleti ozback » 10 Tem 2013, 12:07

ilk aracım favorit ve acemiliğimi attım harika araç, kuş serilerine bin basar.. motor duzgunse deneyin...
Kullanıcı avatarı
ozback
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan ÖZBEK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti PİCK-UP » 10 Tem 2013, 15:05

özellikle sunroofuna dikkat edin. %90 ı su alır kışın altına leğen, kova veya sunroof un üzerine poşet veya silikon çekenleri sıklıkla görebilirsiniz sizde bunlardan biri olmamak için alırken mutlaka su dökerek test edin basınçlı su ilede yıkatabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti volkanuluc » 13 Tem 2013, 16:15

değerli yorumlarınız için teşekkürler...

aracı gidip bizzat inceledim
fakat sonuç tamamen olumsuz...

Neden mi?

Araç ilk ilan verildiğinde 6.750 TL fiyat istenmişti...
Ben o paralara kadar bütçe ayıramadığım için pek ilgilenmiyordum o ilan ile...
Sonra aracın fiyatı 5.900 TL ye düştü... İncelediğimde araç diğer modellerinden biraz daha donanımlıydı ...
Neyse sözü uzatmayayım..

Galeriye gittiğim de ön şüphelerim vardı... ve haklı çıkmıştım... Araç resimlerdeki halinden kötüydü...
Resimlerde görünmeyen sol arka da kaportada göçük vardı.
Sırasıyla

Ön kaputu açayım derken sol farın ön camı yere düşüyordu son anda tuttum... Galerici "aa yapıştırmayı unutmuşum" dedi.
Şok oldum :)
Aracın dışında mutelif yerlerinde çürükler vardı ve bunları kötü bir boya ile kapatmaya çalışmışlar ama olmamış çok kötü sırıtıyordu.

Aracın içine girdiğimde bakalım şu sanruf sağlam mı su alır mı diye... Ne göreyim içerden plastik kelepçe banlar bağlanmış. Sordum satıcıya tutma kolu kırık dışarda yaptırırsın çok uygun fiyata dedi... (sanroof parçaları bulunabiliyor mu ?)

Anladığım kadarıyla galerici arkadaş bir tüp yapıştırıcı almış ve bitene kadar her yerine kullanmış... Vites körüğü, yan ayna, far, astarlar :)

Fiyatı 5900 olan bir aracı fiyatı ne kadar diye sordum (önceden geleceğimi bilmiyordu) 5.500 olur muayene geçik yaptırırım dersen 5200'e veririm dedi... 6750 den bu fiyatlara inmesi beni şüphelendirdi ve hayırlı işler diyerek galeriden çıktım :)

Anlayacağınız bana nasip değilmiş o araç...

Şimdi ekteki aracı inceliyorum kısmetse bu akşam aracı göreceğim... Fiyatını en son 4500'e kadar inebileceğini sölyledi. Telefonda dediği kadar aracın sorunu yoksa hayırlısıysa bu aracı düşünüyorum... İlk aracım olduğu için sabırsızlanıyorum ... Biliyorum bu fiyatlara son model araç beklemiyorum, çok detaycı da değilim ama insan içine sinen temiz bir araç arıyor... Temizlik derken içi bari temiz olsun :) şuana kadar gördüğüm bir çok favoritin içi çok pisti... insanlar arabalarına bakmıyor galiba :)

Sözü çok uzattım...

Skoda favoritte kararlıyım ve alırsam daha çok görüşeceğiz ve sorularımla sizleri boğacağım sanırım :)
iyi günler iyi ramazanlar http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-fiyat-dustu-cok-acil-ihtiyactan-skoda-favorit-tam-aile-arabasi-125524755/detay
volkanuluc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti volkanuluc » 13 Tem 2013, 16:22

Son bir sorum olacak :)

Bursa da skoda favorit için bakımlarını yaptırabileceğim uygun bir yer tavsiye edebilir misiniz?

Hürriyet tarafında bir usta adı duymuştum ama şuan hatırlamıyorum :(
volkanuluc
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir