FAVORİT MOTOR TAKOZ DEĞİŞİMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT MOTOR TAKOZ DEĞİŞİMİ

İleti 16 ONDER » 28 Tem 2013, 01:42

Merhaba arkadaşlar benim favonun motor takozlarını degiştirmerk istiyorum devir daimin oradaki saglam ama motor alt kısımdaki ve sağ taraftaki yani şanzuman taraftaki iyice gitmiş bunu nasıl yaparım? özelikle kendim yapmak istiyorum takozları aldım bilgisi olan arkadaşlar anlatırsa nasıl değiştiğini sevinirim elimde her türlü alet mevcut yeterki nasıl yapıldıgını yazın teşekürler

16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: önder KAPUCU
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit 135LX

İleti serhat_a89 » 28 Tem 2013, 02:25

Alttaki kolay değişiyo doğaçlama yapabilirsin, ana motor takozu sanırım daha zor, anladığım kadarıyla elinden geliyo halledersin onuda.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti 16 ONDER » 28 Tem 2013, 02:45

inşallah yaparım haftaya deneyeceğim yağ ve bujileri degiştirecegim 10000 bakimını kendım yapacağım :D kulak kısmını kople sokmek gerkıyor yada altan motora destek verip yukarıya dogru kaldırıp takozu cıkarsak motorun diğer aksamlarına zarar vermiş olurmuyum acaba yoksa kulak kısmını komple sökmek gerekiyor
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti Abdulkadir OĞUZ » 28 Tem 2013, 10:30

Şanzıman tarafındaki takozu değiştirmek zordur. Çünkü takoz sanırım presle geçiyor. Ben daha önce kendi arabama yaptım sana da tavsiye ederim. Şanzıman tarafından hidrolik kriko ile havaya kaldır. Önemli, şanzıman ile kriko arasına mutlaka 2 cm kalınlığında tahta koy. Aksi taktirde şanzıman bloğunu çatlatabilirsin Unutma. Şanzıman havaya kaltığı zaman tokozun içindeki boşluk açığa çıkacaktır. Sonra kalorifer hortumunu o boşlukları dolduracak şekilde kes ve tornavida yardımı ile o boşluğu doldur orijinalinden iyi olacaktır. Ben şu an kendi arabamı öyle kullanıyorum.
Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

İleti 16 ONDER » 28 Tem 2013, 13:22

motor havaya kaldırdıgun zaman diger aksamlara zarar vermez hehalde
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti 16 ONDER » 05 Ağu 2013, 00:33

arkadşlar bugün arabamin yagini yağ filitresini ve bujileri alt motor takozunu degiştirdim buraya kadar bir problem cikmadi ama şazuman tarfindaki takuzu kulakla motor kismini ayirdim sira takozu sökmeye gelince sokemedim sikişmiş gibi ne yaptimsa sokemedim bu takozu yerinden nasil cikartarim? ustalar yaparken goren varmi acaba yada daha once degiştiren bilen?
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti 16 ONDER » 08 Ağu 2013, 23:04

Arkadaşlar şanzuman tarafındaki takozu hala degiştiremedim bu takoz nasıl yerinden sokülür bilgısi olan yokmu ozan tavşan abi sen bilgin yok hiç yapan yaptıran gôren yokmu :?:
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir