Marş basmama , vurdurunca bile çalışmama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Marş basmama , vurdurunca bile çalışmama

İleti ahmet_ » 10 Ağu 2013, 22:59

93 model favoritim var, marş hiç basmadı, akü takviyesi fayda etmedi, vurdurdum çalıştı bi süre sonra ayağımı gazdan çekmememe rağmen stop etti, ikinci kez vurdurmamda aynı şey oldu, bende çekici çağırıp eve getirdim,yarın tamirciye götürecem.

Lütfen yardım edin, çünkü tamirciler yanlış teşhis koyabiliyor.

ahmet_
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet ÇELİK
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Favorit 135 LX

İleti ahmet_ » 10 Ağu 2013, 23:04

Bu olaydan önce uzunca bir yokuşlu yolu benzinle çıktım,park ettim, 1 saat sonra çalıştırmak için marşı çevirince göğüs ışıkları yanıyordu ama marş tık bile demiyordu.

Vurdurdum çalıştı,sonra stop etti, marşı tekrar çevirdim göğüs ışıkları yanmıyordu bile.

araçta fan düğmeye basınca çalışıyor, uzaktan kumanda ve teyp çalışmıyor, farlar yanıyor.
ahmet_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmet_ » 10 Ağu 2013, 23:05

Ayrıca şarz dinamosunu yeni yaptırdım, akü yeni.
ahmet_
CLASSIC
CLASSIC

İleti renat » 11 Ağu 2013, 11:55

sayet marş esnasında hic bir ses gelmiyorsa selonayt calismiyor( asak) bozuk,
fakat tik sesi geliyorda mars motoru donmuyorsa mars motorunun komurleri bitmis.
ek olarak yeni tamir edildiyse dinamodan aküye gelen kabloları kontrol et gevşeme kırılma pas-kir vs varmı ?
Kullanıcı avatarı
renat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: taner
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia

İleti ahmet_ » 12 Ağu 2013, 00:12

renat yazdı:sayet marş esnasında hic bir ses gelmiyorsa selonayt calismiyor( asak) bozuk,
fakat tik sesi geliyorda mars motoru donmuyorsa mars motorunun komurleri bitmis.
ek olarak yeni tamir edildiyse dinamodan aküye gelen kabloları kontrol et gevşeme kırılma pas-kir vs varmı ?

Teşekkürler cevap için
marş motorunu hiç yaptırmadım, şarz dinamosunu yeni yaptırmıştım. Malesef eski araba alıyorsanız, bu tarz sorunları yaşamayı göze alacaksınız.
ahmet_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ahmet_ » 12 Ağu 2013, 00:56

renat yazdı:sayet marş esnasında hic bir ses gelmiyorsa selonayt calismiyor( asak) bozuk,

İnternette selonayt hakkında fazla bilgi yok, neden bozulur bu parça acaba, peryodik olarak değiştirilen bişeymidir?
ahmet_
CLASSIC
CLASSIC

İleti renat » 12 Ağu 2013, 07:58

Kullanıcı avatarı
renat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: taner
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: skoda fabia

İleti ahmet_ » 12 Ağu 2013, 16:38

renat teşekkürler link için

Bu arada sorun çözüldü, arkadaki ampüllerden bazıları patlamış, göğüste yanmayan ışıkların ampülleri patlamış,teybin sigortası atmış falan.

Sorun şarz dinamosu konjektöründeymiş fazla şarz yaptığı için ateşleme beyninide ampülleride yakmış, marş dinamosu çalışıyor. Yarın inşallah tamamen yapılmış olacak.

Kayseride Berat otomotiv çok iyi, ilgi alaka süper, müşterinin cebinide düşünüyorlar, Ünal usta gerçekten bir usta, ünvanını hak ediyor.
ahmet_
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir