devir saati

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

devir saati

İleti favorit55 » 17 Ağu 2013, 08:41

Merhaba,

Aracımın gösterge ampüllerini değiştirdim, temizledim devir saatinide sökmüştüm yerinden, şimdi devir saati sıfırda durmuyor 900 devirde çalışıyodu taktıktan sonra 400 - 500 - 600 devir kafasına göre takılıyor ayrıca bozuk yolda araba sallanınca devir saati de hareket ediyor ve gaz vermezsem araba stop ediyor.
neden olabilir bilgisi olan varmı?

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti efekentli » 17 Ağu 2013, 09:54

slmlar.bu araçların göstergeleri malesef çok hassas,özelliklede devir saati.bende göstergelerimi ışıklandırmak için söktüğümde aynısı oldu.rölantide 0.6-0.9 arası çalışıyor.tam gaz yapınca da 6 bini geçmiyor.Km tamiri yapana gittim olurmu diye bakarız ama çıkma bulursan al dedi.forumda geçen hafta satan arkadaşlar vardı.ben şimdilik almayı düşünmüyorum ama sen gene bir araştır.eğer sorunu çözersenizde buradan bilgi paylaşımı almak isterim.kolay gelsin....
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti favorit55 » 17 Ağu 2013, 15:38

efekentli yazdı:slmlar.bu araçların göstergeleri malesef çok hassas,özelliklede devir saati.bende göstergelerimi ışıklandırmak için söktüğümde aynısı oldu.rölantide 0.6-0.9 arası çalışıyor.tam gaz yapınca da 6 bini geçmiyor.Km tamiri yapana gittim olurmu diye bakarız ama çıkma bulursan al dedi.forumda geçen hafta satan arkadaşlar vardı.ben şimdilik almayı düşünmüyorum ama sen gene bir araştır.eğer sorunu çözersenizde buradan bilgi paylaşımı almak isterim.kolay gelsin....

Devir saatini söktüysen arkasında bitane ayar vidası görmüştürsün büyük ihtimalle hassas bir şekilde uğraşılırsa ayarlanabilir diye düşünüyorum. Ayrıca ikinci el dahi olsa guzel paralar istiyorlar devir saatine, dediğim vidayla biraz uğraşcam olmazsa artık oyle kullanırım sonuçuda yazarım buraya
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 17 Ağu 2013, 21:48

favorit55 yazdı:Merhaba,

Aracımın gösterge ampüllerini değiştirdim, temizledim devir saatinide sökmüştüm yerinden, şimdi devir saati sıfırda durmuyor 900 devirde çalışıyodu taktıktan sonra 400 - 500 - 600 devir kafasına göre takılıyor ayrıca bozuk yolda araba sallanınca devir saati de hareket ediyor ve gaz vermezsem araba stop ediyor.

Bence devir saatinden çok, motordaki ateşleme veya besleme sisteminde bir sıkıntı oluşmuş.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti favorit55 » 19 Ağu 2013, 14:15

sainz yazdı:

Bence devir saatinden çok, motordaki ateşleme veya besleme sisteminde bir sıkıntı oluşmuş.

distribütör buji buji kabloları hepsi yeni değiştir orj. takıldı 2 aylık onlardan kaynaklı problem değildir heralde diye düşündüm ama neden olabilir anlamadım bide her zamn bu sıkıntıyı yapmıyor. hızlanmışken boşa atınca stop ediyor ama her zamn olan şeyler değil bunlar. sebebi ne olabilir acaba
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 19 Ağu 2013, 14:49

favorit55 yazdı:
sainz yazdı:

distribütör buji buji kabloları hepsi yeni değiştir orj. takıldı 2 aylık onlardan kaynaklı problem değildir heralde diye düşündüm ama neden olabilir anlamadım bide her zamn bu sıkıntıyı yapmıyor. hızlanmışken boşa atınca stop ediyor ama her zamn olan şeyler değil bunlar. sebebi ne olabilir acaba

Ateşlemeden eminseniz karbüratörde bir sıkıntı olabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ercanduzce » 31 Ağu 2013, 17:23

Merhaba arkadaşlar

Birkaç defa bende söktüm havalar ısındığı zaman özellikle takıldığına şahit oldum. devir saatinin arka bölümünde hareket eden milin dibinde somuna benzer beyaz plastik parça var. hareketli mil onun üzerinde döner o plastik somun sıkışmış olabilir. ben saat yönünün tersine çevirerek az gevşettim ( çeyrek tur) benimki düzeldi bi bakarsan belki senin kide düzelebilir.
ercanduzce
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan düzce
Nereden: Erzincan
Arabanız: forman 135L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir