favoritden kurtuldum alah sizide kurtarsın

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoritden kurtuldum alah sizide kurtarsın

İleti fycky » 26 Eyl 2007, 12:20

ben favoritin hiç hararet yaptıgını görmedim yıllardır biniyorum.Harareti bilmeyenler yaptırır demek ki sizler sürmeyi bilmiyorsunuz hiç kusura bakmayın ne olursa olsun kolay kolay hararet yapmazlar sorun sizde beyler,bayanlar öpüldünüz

fycky
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 26 Eyl 2007, 23:57

bilader tevelütün kaç sivasta yapmazz soguk ya anlamasın diye sen arabaların peşinde düt düt diye koşarken biz arabaylan kızlara hava atıyorduk izmirin kızları güzel ya malum......Wink
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 27 Eyl 2007, 00:25

Ben olsam o paraya güzel bir octavia alırdım. Getz'den çok daha iyidir.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 27 Eyl 2007, 20:45

km 270 bin yakan demi
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 27 Eyl 2007, 21:28

Ya sanki bana ferrari,jaguar,lamborgini aldın o aldıgın arabada favoritin yaşına gelince bida düşünürsün. Düt Düt yapa yapa gezersin o zamanda. Foruma bişey yazmışsın insanların yorumuna açmışsın zoruna gidiyosa hiç açmasaydın. Allah kaza bela vermesin.  
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kayamert » 27 Eyl 2007, 21:55

90 Model 136L di galiba kırmızı bir favoritimiz vardı doğan şahinlerin altın yıllarını yaşadığı zamanlar sinir olurdum favorite sonra peder sattı duramadı gitti 92 yılında sıfır formen aldı kurtulamamıştım skodadan  bi doğan aldıramamıştım o dönemde  şu an 28 yaşındayım o skoda formen hala babamda satmıyo taş gibi de duruyo benim hatırladığım hararet göstergesi hep kırmızıdaydı hiç hararet su kaynatma problemi yaşamadık o arabayla neyse diyeceğim şu ki ben de şu an fabia ya biniyorum getz de kullandım ama skoda başka.....
kayamert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 29 Eyl 2007, 00:36

bilader kızdıgımız yokta formdaki hararet sorunlarını bi okusan bu iş askere gitdim dayak yemedim muhabbetine benziyo hiç kimse dayak yemedi kim yiyor peki bu dayagı skodanın hararet olayını dünya biliyor ben sadece sürmesini bilmiyorsun olayına takıldım söylüyorum araba gadar ama h a r ar e t yapıyor kardeşim yapmadıgım şey kalmadı arabaya yapıyor engel olamıyoruz 2 sene kaldı araba hiçmi sürmesini ögrenmedik araba sürmesini ha birde 95 den beri ehliyetim 9 yaşından beri sürüyorum arabayı bir manisaya gitdim izmirden 4 defa hararet yaparmı bilader iztedigin kadar bilme araba sürmesini rampayı gördümü yapıyor herkez çıksın dürüsce yapıyorsa harareti yani sadece benim favorit yapıyor harareti arabanın arkasında 10lt suyla geziyorduk
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iris_mavi » 29 Eyl 2007, 17:36

Hayırlı olsunda 100 yıl arabasız kalsam dizel bir arabayla favomu değişmem sen şimdi çok mutlusundur ama sana kötü bi haberim var sakın hava yaptırma yani mazotu sonuna kadar bitirme bu bir ikincisi hararet yaptırdıın an motoru yersin kar ettim derken 7 - bin ytl ye kadar tamir masrafı ödeme yani biz söyleyelimde favoda kesinlikle böle bir sorunla karşılaşmazsın :D
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 30 Eyl 2007, 11:28

bilader bu arabayı karılar bile kullanıyorsa biz hyade kulanurım bilader artı hava yapmıyo yeni teknoleji
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Eyl 2007, 13:09

[quote="iris_mavi"]Hayırlı olsunda 100 yıl arabasız kalsam dizel bir arabayla favomu değişmem sen şimdi çok mutlusundur ama sana kötü bi haberim var sakın hava yaptırma yani mazotu sonuna kadar bitirme bu bir ikincisi hararet yaptırdıın an motoru yersin kar ettim derken 7 - bin ytl ye kadar tamir masrafı ödeme yani biz söyleyelimde favoda kesinlikle böle bir sorunla karşılaşmazsın :D[/QUOTE]

bu kadarda karamsar olmayın. bizde dizele binen çok var. bişi olduğu falan da yok. (3 TDI, 1 dCi, 1 ranger turbo intercooler, 3 traktör var...)

yeni nesil araçların hararet yapması imkansıza yakın bir durum. Ya susuz, ya yağsız, yada radyatörü patlatıp sürmediğiniz sürece hararet falan yapmaz. Harareti gördüğünüz zamanda motoru kapatırsınız yetkili servis icabına bakar.  Hem yakıt göstergesi var, çok şükür mazotunu da koyabiliyoruz, niye yakıtsız arabayı kullanalım ki? Gider yakıt koyup kullanırız. 

Favoda böle sorunlarla karşılaşmazsın demişsin ama favo çok daha büyük sorunları olan, çok daha bakım ve özveri isteyen bir araç. Tutup kıyas etmen bile yanlış.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dgngogo » 30 Eyl 2007, 13:50

hakancıgım agzına saglık doğru söze nedenir Clap
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 30 Eyl 2007, 15:33

[quote="dgngogo"]bilader bu arabayı karılar bile kullanıyorsa biz hyade kulanurım bilader artı hava yapmıyo yeni teknoleji
[/QUOTE]
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL helalll
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 30 Eyl 2007, 15:35

ya bırakın ya favorit ,forman arabamı yaa...
üstü kapalı traktör gibi birşey işte...

kardeş güle güle kullan getz ini inşallah daha iyilerine binersin
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 01 Ekm 2007, 02:18

alah razı olsun güven kardeşim alah daha iyilerini sana ve senin gibi düşünenlere versin
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 03 Ekm 2007, 17:04

[quote="dgngogo"]bilader kızdıgımız yokta formdaki hararet sorunlarını bi okusan bu iş askere gitdim dayak yemedim muhabbetine benziyo hiç kimse dayak yemedi kim yiyor peki bu dayagı skodanın hararet olayını dünya biliyor ben sadece sürmesini bilmiyorsun olayına takıldım söylüyorum araba gadar ama h a r ar e t yapıyor kardeşim yapmadıgım şey kalmadı arabaya yapıyor engel olamıyoruz 2 sene kaldı araba hiçmi sürmesini ögrenmedik araba sürmesini ha birde 95 den beri ehliyetim 9 yaşından beri sürüyorum arabayı bir manisaya gitdim izmirden 4 defa hararet yaparmı bilader iztedigin kadar bilme araba sürmesini rampayı gördümü yapıyor herkez çıksın dürüsce yapıyorsa harareti yani sadece benim favorit yapıyor harareti arabanın arkasında 10lt suyla geziyorduk [/QUOTE]

1993 model 135LX kullanıyorum. Termostadı 88°C' lik fan müşiri de 87-92°C' lik. Genelde de şehiriçinde kullanıyorum ve üç yıldır hiç hararetin yükseldiğini bile hatırlamıyorum. Ha ben de silindir kapak contasını değiştirdim zira fan motoru bozulmuş ve o dönem hiç ilgilenemediğim için conta değiştirmiştim. Favorit' in termostadı elektronik kontrollü falan olmadığı için rampa çıkışlarında motor devriyle aynı süratte gitmeyeceğinden, yani daha yavaş gidileceğinden hararetin artması gayet normal ancak benim 135LX' te yarıyı bile geçmiyor bu durumda.

[quote="hakanerdogan"][quote="iris_mavi"]bu kadarda karamsar olmayın. bizde dizele binen çok var. bişi olduğu falan da yok. (3 TDI, 1 dCi, 1 ranger turbo intercooler, 3 traktör var...)

yeni nesil araçların hararet yapması imkansıza yakın bir durum. Ya susuz, ya yağsız, yada radyatörü patlatıp sürmediğiniz sürece hararet falan yapmaz. Harareti gördüğünüz zamanda motoru kapatırsınız yetkili servis icabına bakar.  Hem yakıt göstergesi var, çok şükür mazotunu da koyabiliyoruz, niye yakıtsız arabayı kullanalım ki? Gider yakıt koyup kullanırız. 

Favoda böle sorunlarla karşılaşmazsın demişsin ama favo çok daha büyük sorunları olan, çok daha bakım ve özveri isteyen bir araç. Tutup kıyas etmen bile yanlış.
[/QUOTE]

"Favorit daha büyük sorunları olan bir araçtır" derken neyi kastettiğini anlamadım zira komple motor yaptırsan 2.000 liraya çıkar.

[quote="guvenxoca"]ya bırakın ya favorit ,forman arabamı yaa...
üstü kapalı traktör gibi birşey işte...

kardeş güle güle kullan getz ini inşallah daha iyilerine binersin
[/QUOTE]

Hiç de bilem traktör değil bi kerem.0000000
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti dgngogo » 04 Ekm 2007, 00:33

traktör degil traktörceyiz az traktör
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurkanbo » 04 Ekm 2007, 00:39

kazasız belasız kullan bendede 2005 1.3 getz var otobanda 195 gördum valla motor cok iyi hyundailerin ama cok zorlayınca aracı bi depo benzinlide 400 km de kalıyor
gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 04 Ekm 2007, 01:40

Biz 13 sene kullandık, bi kere bile hararet yapmadı...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir