favoritden kurtuldum alah sizide kurtarsın

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoritden kurtuldum alah sizide kurtarsın

İleti sonertevfik » 04 Ekm 2007, 15:48

FAVORİT LX 'İ BU KADAR KÖTÜLEMEYİN ARKADAŞLAR... 5 YILLIK DOSTUM CANIM FAVORİT'İMİ DÜN SATTIM, (2001 MODEL FELİCİA GLXİ ALACAĞIM İÇİN) SATTIKTAN SONRA DA HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIĞIM, ZAMANININ EN İYİ ARABALARINDAN BİRİDİR FAVORİT. ALDIĞIMIZDA 9 YAŞINDAYDI, 50.000 KİLOMETRE BOYUNCA HERYERİ GEZDİK ONUNLA... KİMİ ZAMAN 9 KİŞİ BİLE BİNDİĞİMİZ OLDU, EN UFAK BİR PROBLEM ÇIKARMADI ARABAM. NE HARARET, NE BAŞKA BİR ŞEY... TEK EKSİĞİ HİDROLİK DİREKSİYONUYDU... FAVORİT'E İYİ DAVRANIP, HOR KULLANMAYIP, ZAMANINDA BAKIMINI YAPTIRIRSANIZ, HİÇ BİR SORUN YAŞATMAZ SİZE... İLK SAHİBİ BEN OLSAYDIM, EN AZ 20 SENE BİNERDİM... LÜTFEN FAVORİT'İ ACIMASIZCA ELEŞTİRMEYELİM  ARKADAŞLAR...

BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti aykuttasdelen » 04 Ekm 2007, 18:02

Bu arabaların memleketinde bulunmak şansım oldu hava -10 dereceydi donuyorduk ordakiler bize çok şanslısınız iyi havaya denk geldiniz dediler düşünün yani. e bu arabalar o iklime göre yapılmış türkiye şartlarında hararet yapması normaldir, yapıyor da benim de 2 favoritim oldu 2 si de yaptı. 
aykuttasdelen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nadirin » 04 Ekm 2007, 20:32

benim 95 yılında 94 model favom vardı çok sevmiştim işçilik falan yoktu ama sürüş zevki harkaydı. motor sesinden dolayı performanslı görnürdü mekanik açıdan zayıftı 55 binde sattım bazen sıkıntı ufak tefek yarattı hararet hariç
nadirin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti boranail » 04 Ekm 2007, 22:11

YA arkadaslar favorite traktör demeniz  güzel değil ben hem okuyup hem calısan biriyim ve 21 yasında 93 model biR lx VAR. (EKONOMİK,AVRUPALI,BENİMKİ SPOR)bence favo zamanın teknolojisine üretildiği yere göre iyi bir araba ama bu arabayı getz karşılastırmak cok komik aralarında 14 veya 13 yas var 
AMA FAVO AŞKI BAMBAŞKA :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

boranail
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 05 Ekm 2007, 00:57

arkadaşlar karşılaştırdıgım yok ama hararetden bıktım ve kurtuldum diyorum kimle konuşsam hangi tamirciyle konuşsam hararet diyor burda klimse yapmıyor diyor kardeşim favorit hararet y a p ar
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 05 Ekm 2007, 10:59

[quote="sonertevfik"]FAVORİT LX 'İ BU KADAR KÖTÜLEMEYİN ARKADAŞLAR... 5 YILLIK DOSTUM CANIM FAVORİT'İMİ DÜN SATTIM, (2001 MODEL FELİCİA GLXİ ALACAĞIM İÇİN) SATTIKTAN SONRA DA HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADIĞIM, ZAMANININ EN İYİ ARABALARINDAN BİRİDİR FAVORİT. ALDIĞIMIZDA 9 YAŞINDAYDI, 50.000 KİLOMETRE BOYUNCA HERYERİ GEZDİK ONUNLA... KİMİ ZAMAN 9 KİŞİ BİLE BİNDİĞİMİZ OLDU, EN UFAK BİR PROBLEM ÇIKARMADI ARABAM. NE HARARET, NE BAŞKA BİR ŞEY... TEK EKSİĞİ HİDROLİK DİREKSİYONUYDU... FAVORİT'E İYİ DAVRANIP, HOR KULLANMAYIP, ZAMANINDA BAKIMINI YAPTIRIRSANIZ, HİÇ BİR SORUN YAŞATMAZ SİZE... İLK SAHİBİ BEN OLSAYDIM, EN AZ 20 SENE BİNERDİM... LÜTFEN FAVORİT'İ ACIMASIZCA ELEŞTİRMEYELİM  ARKADAŞLAR...
[/QUOTE]

Kesinlikle katılıyorum. Bakımını eksik etmedik, 13 sene boyunca hiç üzmedi. Satarken ağlamamak için kendimizi zor tuttuk. Başka bir arabayı almışız gidiyoruz onu kenara çekilmiş görünce...Hiç unutamıyorum... Sanki aileden birini cami avlusuna terk ettik...Broken%20HeartCry

Hatırlayınca içim parçalanıyor.CryCryCry
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akinsapmaz » 05 Ekm 2007, 15:04

Eminim 2007 favorit üretilseydi o Getz'i param parça ederdi.Sağlam araba abi skodalar.Benim için sağlamlık öenmli.Kodunmu karşı araç yarılacak ama senin araca bişe olmayacak.

Bendeki octavia ile kardeşim bi doğana vurdu.Doğan ın iki kapı arasındaki direk mi diyim ne diyim o öbür koltuğun ucuna kadar çökmüş ama bizim araçta hiç bişey yok.Sadece tampon çatlamıştı.O gün anladım ne kadar süper bir arabaya sahip olduğumuzu.
akinsapmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iris_mavi » 05 Ekm 2007, 16:04

Kim ne derse desin herkesin arabası kendine güzel ama bu sakin çocuğa bu kadar yüklenmeyelim aynı model polo , golf , lada , kuş serisi... bunların yanına koyup bi karşılaştırma yapın bakalım traktör neymiş o zaman görürsünüz valla ben 93 lx imden çok memnunum hele son zamanlarda ufak tefek aksesuar yaptırdım çok şeker oldu her gördüğümde maşallah demeden geçemiyorum ki ben 98 model tipo 1.6. i.e. slx mpi gibi bir araçtan sonra favoya binmiş bir adamım yani gerisini siz düşünün ...
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akinsapmaz » 05 Ekm 2007, 16:29

Bende mi alsam bi favorit.Geçen ay evlendim.Octaviayı baba evinde bırakıcaz mecburen.Kaç para bu favoritler??
akinsapmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iris_mavi » 05 Ekm 2007, 19:47

[quote="akinsapmaz"]Bende mi alsam bi favorit.Geçen ay evlendim.Octaviayı baba evinde bırakıcaz mecburen.Kaç para bu favoritler?? [/QUOTE]
En baba 94 modeli glx olanı 6000 en temizi oda ama 5000 - 5500 verdimi en kötü 93 model lx alırsın temizinden bu arada hayırlı olsun alah bir yastıkta kocatsın.
iris_mavi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 05 Ekm 2007, 21:22

sakın bilader dinble beni a l ma octavy a favoyu birmi tutuyorsun  alda gör
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Ekm 2007, 00:17

Uğur Akar abicim (sainz) ;

favorit çok daha büyük sorunları olan bir araç derken yada favorit hakkında bişeyler yazarken kesinlikle favoyu küçümsemedim, küçümsememde, küçümsemek haddimde değil. baba evindeyiz, okuyorum, yarın bi gün bi baltaya sap olamazsak değil üzerime kayıtlı favo, üzerime kayıtlı bi cep telefonu hattım bile olamaz... neyse burayı geçelim.

arkadaş, bi önceki yazıda cevap verdiğim arkadaş, son model bi arabaya karşılık favoyu övüyor, o son model Getz e bir takım sorunlar ekliyor. yav biri son model araba biri favorit. favodada bunları yaşamazsın diyor.

ben favo çok daha büyük sorunları olan bir araç derken, o getzle favoyu kıyaslayan kardeşimize bir tutmaması gerektiğini ima ettim, madem bir tutuyorsanda favonun çok daha büyük sorunları olur dedim.

kliması yok yazın yanarsın, çekişi düşüktür, kaza anında hayatın daha da fazla tehlikededir, teknolojisi ve donanımı zayıftır, kalitesi vs... vs....

e ulan hakan şimdi bir tutulacak şeyler mi diyecen, e bende hah değilmiş işte bak diyecem.

o yüzden aslında bu konu bir hata. favodan in getz e bin Oh oh de... bu gayet doğal ama x liraya satıp 5x liraya alıyosan bu farkda gayet doğal...

bissürü favoya binen var. her araba kendi sınıfında kıyaslanır !!!
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti aykuttasdelen » 06 Ekm 2007, 00:59

beyler, 2 cisim çarpıştığında vurulan daha fazla hasar görür bu bir fizik kuralıdır, hani çocukken yumurta çarpıştırırdık ya o misal, o nedenle octavia ile doğana çarptık şöyle oldu böyle oldu demekte yanlış, doğan octavia'ya çarpsa neyi tartışacaktık kim bilir
aykuttasdelen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 06 Ekm 2007, 02:46

[quote="aykuttasdelen"]beyler, 2 cisim çarpıştığında vurulan daha fazla hasar görür bu bir fizik kuralıdır, hani çocukken yumurta çarpıştırırdık ya o misal, o nedenle octavia ile doğana çarptık şöyle oldu böyle oldu demekte yanlış, doğan octavia'ya çarpsa neyi tartışacaktık kim bilir[/QUOTE]

Bence Fizik kuralları dahilinde konuşmalısınız. İki cisim birmirine farklı şekillerde de vursa aldıkları tepki aynıdır. BKZ: etki-Tepki.

Ayrıca Şahin OCti ye vursa Octi nin içindekilerin haberi bile olmazdı...

LOLLOLLOLLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 06 Ekm 2007, 10:45

evet birkeresinde ege ünüversitesinde  mercedes kartalka arkadan vurmuştu mercedes ön tampon yerde ön kaput açıldı vurdugun yer ve şekil önemli arkadaşlar ve herzaman kınetik enerji da çok yara alır madem fizik fizik böyle diyor test:iki arkadaş yumruk yapsın ve biri digerine yumruguna yumruguyla vursun bakalım kiminki daha çok acıyor

dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 06 Ekm 2007, 12:02

[quote="hakanerdogan"]...arkadaş, bi önceki yazıda cevap verdiğim arkadaş, son model bi arabaya karşılık favoyu övüyor, o son model Getz e bir takım sorunlar ekliyor. yav biri son model araba biri favorit. favodada bunları yaşamazsın diyor.

ben favo çok daha büyük sorunları olan bir araç derken, o getzle favoyu kıyaslayan kardeşimize bir tutmaması gerektiğini ima ettim, madem bir tutuyorsanda favonun çok daha büyük sorunları olur dedim.

kliması yok yazın yanarsın, çekişi düşüktür, kaza anında hayatın daha da fazla tehlikededir, teknolojisi ve donanımı zayıftır, kalitesi vs... vs.......[/QUOTE]

Thumbs%20Up

Kullanılmış bir Favorit ile sıfır Getz' i karşılaştırıyorsak tamamdır dediğin doğru. Favorit' in en yenisi 1995 model yani 12 yıllık. 12 yıllık bir otomobille, sıfır kilometredeki bir otomobili karşılaştırmak ne derece doğru tartışılır tabii ki.

Wink
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti dgngogo » 06 Ekm 2007, 15:15

ben saten karşılaştırmıtorum sadece  kurtuldum diyorum
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 06 Ekm 2007, 15:30

1 hafta önce megane II arkadasın kartala arkadan carptı meganın ön taraf bayağı bir içeri girdi radyötöre kadar .kartalda ise arka tampon ve bagaj kapagında hasar vardı bır mıktar.. ama megane resmen dağılmıştı.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir