favoritden kurtuldum alah sizide kurtarsın

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoritden kurtuldum alah sizide kurtarsın

İleti guvenxoca » 29 Ekm 2007, 20:46

[quote="rather_dr"]

bence hiç boşa konuşmayın bende hararet diye bi sorun yok adam gibi ustaya götür yapsınlar benim su an radyatorum delik yinede hararet yapmıyo sakız yapıştırdım oyle biniyorum 3-4 liralık arabadan daha ne bekliyon anlamadım bmw mi mercedes mi sanıyon benim paramda olsa bu favo dan vazgeçmem çok güzel araba beğenmiyosan çık siteden bidaha girme

[/QUOTE]

hocam bak en sinir olduğum şeyi yapıyorsun sen kimsin de kimi kovuyorsun???

babanın sitesimi bura...

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 30 Ekm 2007, 00:03

dıngogo kardeşim her zaman sitede seni görmek isteriz arabanın skoda olmasına gerek yok fikirlerinle ve yardımlarınla bize renk katabilirsin . hem belki ileride yine skoda alırsın .
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 30 Ekm 2007, 02:04

hocam tartışmadan sıkılmadınızmı  fotoğraf bekliyoruz artık...
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 30 Ekm 2007, 13:04

İki tane Favorit otomobilim oldu. Tüm aksamları sağlıklı çalışıyorsa, Favorit hararet yapmaz; ancak bu aksamların birinde oluşabilecek en ufak bir hatada hiç toleransı yoktur Favorit' in. İki Favorit' te de silindir kapak contası yaktım mesela. Birisinde fan motoru sıkışıp dönmediği için ve durabilecek bir konumda değildim ve sürmeye devam etmek zorunda kalmıştım. Birisinde de termostat kapalı kalmıştı. Ha nedir Hyundai Getz örneğinden gidersek, onun da fan motoru bozulduğunda hararet yapacaktır ama mesela harareti 15 dakikada 120°C' yi bulacaktır. İşte Favorit' le ayrıldığı nokta burasıdır ve Favorit bu durumda 5 dakikada 120°C' yi buluverir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti dgngogo » 31 Ekm 2007, 00:43

ya tamamda haret yapacak tüm sogutma sistemi degişdi niye yaparki daha
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dgngogo » 31 Ekm 2007, 00:44

beliki ilerde ama yüksek model alırım romster çok hoşuma gitti ama fiyat biraz tuzlu idi
dgngogo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffer » 31 Ekm 2007, 06:52

. İşte Favorit' le ayrıldığı nokta burasıdır ve Favorit bu durumda 5 dakikada 120°C' yi buluverir. [/QUOTE]

ateşli araba yani...
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabialife » 31 Ekm 2007, 12:35

[quote="lazianke"][quote="guvenxoca"]ya ben anlamıyorum hararet yapıyorsa yapıyordur,niye insanlara bu kadar yükleniyorsunuzki??
hayır ne bekliyorsunuz yada favoriti ne olarak görüyorsunuz bilmiyorum ama 3-4 milyarlık bir araba işte,eski nesil ,eski teknoloji arabalar,hararette yapar,yoldada kalır bu arabaların ömrü bitmiştir aslında,beğenmediğiniz şahin doğan brodway favorite 10 basar kimse kusura bakmasın....
[/QUOTE]
hocam bence de olayı çok güzel özetlemişsiniz.
[/QUOTE]

1989 dan bu yana 2 adet 124, 1 adet serçe, 3 adet şahin 1 adet doğan slx aldım kullandım sattım hiçbiri ne hararet yaptı ne yolda bıraktı, ne camı düştü, ne altı sürttü bu arabaları küçümsemeyin bunlar türkiye şartlarının arabaları.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 31 Ekm 2007, 13:10

[quote="dgngogo"]ya tamamda haret yapacak tüm sogutma sistemi degişdi niye yaparki daha [/QUOTE]

Benim de aklıma birşey gelmedi ve ustamı aradım.Tongue"Supap ayarlarının sıkı olmasından, avans ayarının yanlış olmasına, sekmanlardaki soruna kadar bir çok nedeni olabilir madem ki bu derece bir hararet sorunu var" dedi bana.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 31 Ekm 2007, 17:35

arkadaşlar bu konu biraz uzamış farkındayım ama bende fikrimi söylemek istiyorum bir önceki sayfada bazı arkadaşlar favorit'i kötülemişler birazcık şahin brodway ona 10 basar gibisinden tamam brodway'e lafım yok bizdede vardı 91 model hakkaten güzel arabaydı ve favoriti aldıktan sonra anlamıştım değerini ama şahine gelince arkadaşlar tamam türkiye şartları için güzel arabalar olabilirler ama herkesin bildiği gibi çürükler fabrikadan çürük çıkıyolar bizde kullandık biliyorum biz 0  km almıştık 1 sene sonra çürümeyen yeri kalmadı favoritide 0 aldık ben büyük bi kaza yaptım ondan önce üstündeki 0 boyasıydı ve araba 13 yaşındaydı tek bir parçası değişmemişti artı şahinler 1.6 motora sahip favoritler 1.3 ama 1.3 lük motoruna rağmen şahin ve doğanı geçebiliyor bunu deneyerek gördüm ilk 3 viteste çok atak bi araba şahin öyle değilki aferdersiniz bi tarafını yırtıyo ama zor gidiyo geçemiyo. şahinler favoya göre fazla yakıyo çok yüksekler ve şaseleri çok kötü eğer ben fzoyla yapmış olduğum kazayı şahinle yapsaydım şu anda bunları yazmıyo olurdum çoktan kemilerim bile çürümüştü anlayın artık şiddetini yaptığım kazanın hatta açık açık yazayım 80 yada 90 km hızlaydım frene fazla basınca kaydı ve araba savruldu önce 2 ağaca çok şiddetli bi şekilde vurdu ondan sonra favoya 10 basar dediğiniz şahine bagaj kısmından vurdu ve şahin pertt oldu şahinden sekip kamyonun damperinin altına girdi ve doğal olraka favoda dış kısım olarak dağaldı ama iç mekanda bir çivi bile sökülmedi ve ben o kazadan burnum bile kanamadan çıktım şimdi söyleyin şahinle bu kazanın aynısı olsaydı ne olurdu arkadaşlar karşılaştırırken önce bi düşünün sonra yazın çok iyi bi araba değil favo bunu herkes biliyo ve kabul ediyo ben dahil ama bi şahinle favoyu kıyas bile etmem arkadaşlar herşeyden önce ithal araba ona bakarsanız motor bakımından güç bakımından octavia ve fabilarda çok abartılıcak kadar ii değil ama güzel arabalar yani skoda geçmişinden beri çok performanslı arabalar yapmıyo ama sağlam yapıyo bişey daha şahinle 100 ü geçtikten sonra nereye gidiceğini şaşırıyo araba 2 şerite sığmıyo ama ben favoritle 160 yaptım ve ne bi titreme ne bi kaçma yapmadı belki favorit kullanmaıştır o karşılaştırmayı yapan arkadaş bilemiyorum ama küçümsenicek arabalar değiller tamam ömürleri bitmiş olabilir ama herkesin sizin gibi 25 30 milyarlık araba alıcak kadar parası olmayabilir arkadaşlar o kadar parası olan kişiler için en iyisi bu ha tercih size kalmış tabi şahine binmek isterseniz binin kimse size karışamaz tabikide ama bence favo şahine 10 basar şahin favoya değil kullandım ikisinide aradaki fark çok fazla tamam konfor bakımından şahin gerçektende çok çok iyi favoya göre ama şahin sert bi araba kullanım açısından söylüyorum favo ona göre çok daha yumuşak direksiyon olarakta aynı şahinin direksiyonu gavur ölüsü gibi zor dönüyo ama favonun ki onun yanında hidrolik gibi kalıyo benim söyliceklerim bu kadar arkadaşlar kimse yanlış anlamasın ben kimseyi kötüledi diye suçlamıyorum ama aralarındaki fark fazla arkadaşlar lütfen sizde deneyin görüceksiniz
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 31 Ekm 2007, 18:11

[quote="silverlinemania"]...bi şahinle favoyu kıyas bile etmem arkadaşlar herşeyden önce ithal araba...[/QUOTE]

"İthal" diye bir arabanın iyi olması gerektiğine inanmıyorum zira Çin otomobillerinin hali meydanda.Wink

[quote="silverlinemania"]...konfor bakımından şahin gerçektende çok çok iyi favoya göre...[/QUOTE]

Şahin' in geri vites dişlisini seçmek bile başlı başına bir güç ve sabır gösterisidir. Konforlu olduğu fikrine de katılmıyorum.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 31 Ekm 2007, 19:15

[quote="sainz"][quote="silverlinemania"]...bi şahinle favoyu kıyas bile etmem arkadaşlar herşeyden önce ithal araba...[/QUOTE]

"İthal" diye bir arabanın iyi olması gerektiğine inanmıyorum zira Çin otomobillerinin hali meydanda.Wink

[quote="silverlinemania"]...konfor bakımından şahin gerçektende çok çok iyi favoya göre...[/QUOTE]

Şahin' in geri vites dişlisini seçmek bile başlı başına bir güç ve sabır gösterisidir. Konforlu olduğu fikrine de katılmıyorum.
[/QUOTE]

arkadaşım benim orda anlatmak istediğim şey şahinle favonun kıyas bile edilemeyeceğiydi yanlış anlaşılmasın ama konfor bakımından derkende koltuklarını kast ederek söyledim başka bişey değil favonun koltuklarına göre biraz daha ii favonunkiler biraz sert geri vites konusunda katılıyorum çok zor seçiliyo favoda bu sorun yok mesela
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 31 Ekm 2007, 19:30

[quote="silverlinemania"]...konfor bakımından derkende koltuklarını kast ederek söyledim...[/QUOTE]

Evet koltukların geniş olması bir avantaj.Wink
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti driver » 31 Ekm 2007, 21:21

ben de inşallah en kısa zamanda kurtulurum şu araçtan.hergün başka biyeri bozuluyor bıktım illallah ettim artık.

driver
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 01 Kas 2007, 00:03

[quote="driver"]

ben de inşallah en kısa zamanda kurtulurum şu araçtan.hergün başka biyeri bozuluyor bıktım illallah ettim artık.

[/QUOTE]

valla o soruna bende katılıyorum arkadaşım artık bu arabalar yama tutmaz neden çünkü diyelim bi yeri bozuk yaptırıyosun diğeri bozuluyo yeni parçayla aralarında aralarında uyuşmazlık oluşuyo ötekide bozuluyo öteki,öteki,öteki derken bi bakıyosun astarı yüzünden pahalıya çıkıyo ama dediğim gibi artık 13 14 yaşındalar bu arabalar ki zaten yeni bi yasa var bilmiyorum bileniniz var mı ama 20 yaşını geçkin araçlar trafikten silinicekler bende ilk duyduğumda inanmamıştım ama polislerde aynısını söyleyince demek ki dedim artık son 7 senemiz kaldı silverlinela yani elinizden çıkarmak istiyosanız çıkarın ben şu anda yenisini alabilecek durumda değilim ki 7 senede olsa gene alamam o yüzden 7 sene sonra olurda rutin bi çevirmeye denk gelirsem hurda damgasını yapıştırıcaklar o yüzden onu üzmemeye çalışıyorum ömrünün son 7 yılını bari huzur içinde geçirsin ondan ayrılmak zor olucak ama yapıcak bişey yok
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti celikse » 01 Kas 2007, 02:57

bende formen 93 lx var 28 000 km yaptım aldığımdan beri hararet göstergesine hiç bakmadım hiç te su koymadım gereksiz bişi zaten
celikse
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 01 Kas 2007, 23:42

arkadaşlar kısaca özetliyorum. skoda ya beğenen biner beğenmeyen şahin  doğan kartal biner . yada parası olan gets corolla bmw alır . herkesin zevki ve cebi farklıdır. örneğin ben 7,000 milyara şahin doğan alcağıma skoda felicaya binerim. ama bu benim fikrim . katılmayana da saygı duyarım .
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 01 Kas 2007, 23:49

LOL[quote="ilk aşk"]arkadaşlar kısaca özetliyorum. skoda ya beğenen biner beğenmeyen şahin  doğan kartal biner . yada parası olan gets corolla bmw alır . herkesin zevki ve cebi farklıdır. örneğin ben 7,000 milyara şahin doğan alcağıma skoda felicaya binerim. ama bu benim fikrim . katılmayana da saygı duyarım .[/QUOTE] LOL
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir